بوم

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بومنسخه 2.1

0 5 0 1
  • دسته : سرگرمی
  • قیمت : 750 تومان
  • حجم : 1.8 مگابایت

در اطراف ما تفریحات متنوع با موضوعات مختلف یافت میشود که هر کس بنا بر سلیقه خود به یکی از آنها رو می آورد. در این میان، برخی از سرگرمی ها جنبه شوخی و مزاح با اطرافیان داشته که البته همه آنها از نظر اخلاقی صحیح نیستند و بدون تردید شما هم با این موضوع اتفاق نظر دارید! تلفن همراه نیز میتواند به یک وسیله سرگرم کننده و بدون آزار در این زمینه تبدیل شود اما باید پرسید چگونه؟

در صورتی که ما را در معرفی، نقد و بررسی برنامه اندرویدی "بوم" همراهی کنید، جواب این سوال را خواهید فهمید. blog_3499_1

رابط کاربری:

جابجایی سریع بین قسمت های مختلف این برنامه و استفاده راحت از امکانات آن، از جمله خصوصیات بارز "بوم" محسوب میشود که پیاده سازی اصولی رابط کاربری، دلیلی بر پیدایش آنها بوده است. در واقع باید گفت، همه چیز در دسترس کاربران قرار دارد و هیچگونه پیچیدگی در هنگام استفاده از اپلیکیشن فوق به چشم نمیخورد.

این اپلیکیشن اندرویدی از لحاظ ظاهری نیز کاربران را راضی نموده و شما در "بوم" با یک محیط شیک و زیبا مواجه خواهید شد. در این رابطه میتوانیم به نقاط قوتی از جمله فونت خوانا، آیکن های گویا، چیدمان مرتب عناصر صفحه و رنگ بندی هماهنگ اشاره کنیم. به کارگیری تکنیک تضاد رنگ ها بطور مناسب، یکی از دلایل اصلی جذابیت در ظاهر برنامه فوق محسوب میگردد. تنها نواقص قابل ذکر، عدم رعایت اصل راست به چپ بودن متن ها برای برخی از گزینه ها و همچنین تفاوت قالب بخش تنظیمات با قالب اصلی میباشند. AppReview با جمع بندی موارد بالا، امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. blog_3499_2

کاربرد:

قبل از هر گونه توضیح، لازم است تا با نحوه عملکرد این برنامه اندرویدی آشنا شوید. "بوم" به کاربران کمک میکند تا یک تماس یا پیام ساختگی ایجاد نموده و بدین وسیله اطرافیان خود را غافلگیر کنند. البته به کارگیری صحیح این اپلیکیشن و گذراندن لحظات سرگرم کننده با آن، به خود شما بستگی دارد و به غیر از قابلیت هایی که در ادامه به آنها میپردازیم، نباید انتظار کارهای خارق العاده ای از "بوم" داشته باشید!

اولین بخش برنامه، مربوط به ساخت یک تماس تقلبی میشود که برای این کار دو روش ساده و پیشرفته درنظر گرفته شده است. در حال اول میتوانید شماره دلخواه را که بطور فرضی با شما تماس خواهد گرفت وارد نموده و یا آن را از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید. سپس میبایست مدت زمان باقی مانده تا دریافت تماس را از 5 ثانیه تا 2 ساعت مشخص و برروی دکمه تنظیم اشاره نمایید. حال باید منتظر بمانید تا زمان تعیین شده سپری گردد و تلفن همراه شما زنگ بخورد.

در حالت پیشرفته علاوه بر موارد ذکر شده، امکان تنظیم نوع تماس (ورودی، خروجی و از دست رفته)، انتخاب تاریخ و زمان دلخواه برای تولید تماس تقلبی و افزودن مدت زمان صرف شده برای مکالمه فرضی نیز وجود دارد. از دیگر قابلیت هایی که در هر دو حالت ساده و پیشرفته مشترک است، امکان انتخاب تصویر برای مخاطب فرضی و همچنین دریافت تماس از یک شماره خصوصی میباشد.

حال اجازه دهید در مورد نحوه ساخت پیامک تقلبی هم توضیح دهیم. در اینجا نیز امکانات همانند بخش قبلی هستند با این تفاوت که میتوانید برای پیام ساختگی خود، متنی دلخواه وارد نمایید. لازم به ذکر است "بوم"، تمامی تماس ها و پیام های ساختگی که بدین صورت ایجاد میکنید را در قسمتی تحت عنوان صف ذخیره کرده تا قابلیت حذف آنها را نیز در اختیار داشته باشید. بهتر بود به منظور کارایی بیشتر، امکان ویرایش موارد ذخیره شده هم برای کاربران میسر گردد.

آخرین قابلیت هایی که میتوانیم برای "بوم" نام ببریم، شامل دریافت تماس تقلبی با تکان دادن تلفن همراه (با شماره یک مخاطب تصادفی از لیست) و امکان ساخت آیکن (ویجت) برای تسریع در عملیات ساخت تماس میشود. به نظر میرسد تولیدکنندگان برنامه فوق جهت سرگرم نمودن کاربران، فکر همه چیز را کرده اند!

هرچند این اپلیکیشن اندرویدی وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد اما با توجه به نواقصی همچون عدم امکان انتخاب مخاطب از داخل برنامه و تعریف لیست شماره های از پیش تعیین شده برای ساخت سریع تر تماس یا پیام تقلبی و همچنین وجود محدودیت زمان بندی دقیق تر در حالت ساده (بازه های زمانی بیشتر) امتیاز کامل به "بوم" تعلق نخواهد گرفت. از همه مهمتر، انتظار میرفت قابلیت هایی برای مدیریت تماس و پیام های ساخته شده (حذف آنها بدون ورود به تاریخچه تلفن همراه) پیش بینی شود. AppReview امتیاز 3 از 5 را برای این بخش مناسب میداند. blog_3499_3

قیمت:

تولیدکنندگان برنامه فوق، قیمت منصفانه ای برای آن درنظر گرفته اند و به همین دلیل، AppReview نیز بدون هرگونه حاشیه پردازی، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

پاورقی: این برنامه به زودی و در طی چند روز آینده، در کافه بازار منتشر خواهد شد.

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟