بیسیم

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بیسیمنسخه 1.0

4.17 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی

 

به طور یقین با طرز عملکرد بیسیم ها و دستگاه های واکی تاکی آشنایی دارید و یا حداقل از نزدیک آنها را دیده اید. این وسایل ارتباطی کاربردهای گسترده ای دارند و برای برقراری تماس یک طرفه در فواصل نزدیک مورد استفاده قرار میگیرند.

اگر تمایل دارید تلفن همراه خود را به یک بیسیم تبدیل کنید با ما همراه شوید تا برنامه اندرویدی "بیسیم" را معرفی، نقد و بررسی کنیم.

بیسیم

رابط کاربری:

ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی، توانایی جذب مخاطبان را درخود دارد و استانداردهای لازم با توجه به موضوع برنامه در آن رعایت گردیده است. به کارگیری رنگ های متضاد (و البته هماهنگ) در کنار هم و همچنین استفاده از آیکون های زیبا، در کنار نمایش متن گفتگوها با یک گرافیک خوب، محیط کاربر پسندی در "بیسیم" به وجود آورده اند و از این لحاظ امتیاز مثبتی به آن تعلق میگیرد.

از دیگر نقاط قوت این برنامه میتوانیم به فونت مناسب و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی اشاره کنیم. تنها نقص موجود، مربوط به سایز کوچک متن گفتگوها میشود که البته زیاد به چشم نمی آید.

از لحاظ راحتی کار با "بیسیم" به غیر از انجام تنظیمات لازم برای روشن کردن WiFi-Direct و اتصال گوشی به دستگاه های مجاور، پیچیدگی خاصی وجود ندارد. راهنمای برنامه توضیحات کاملی برای نحوه اتصال ارائه نموده است که برای شروع باید آن را مطالعه کنید.

تنها ایراد را میتوانیم به منوی این اپلیکیشن بگیریم که بهتر بود در جلوی دید کاربر(مثلا در سربرگ) قرار بگیرد تا دسترسی به آن راحت تر باشد.

با توجه به موارد ذکر شده، امتیاز AppReview به این بخش 4 از 5 میباشد.

بیسیم

کاربرد:

با استفاده از این برنامه اندرویدی، شما و طرف مقابلتان به یک بیسیم مجهز خواهید شد که میتوانید برای یکدیگر پیام ارسال نموده و یا بطور یکطرفه مکالمه کنید. منظور از مکالمه یکطرفه این است که در آن واحد یک نفر گوینده و طرف دیگر فقط شنونده میباشد. تا زمانی که میکروفون را برای شخص دوم آزاد نکنید، او قادر به ارسال پیام صوتی نخواهد بود.

در تست های انجام شده عملکرد صحیحی از "بیسیم" مشاهده نمودیم اما کمبودهایی نیز در این میان دیده شد. برای مثال بهتر بود دسترسی به تنظیمات WiFi-Direct از داخل خود برنامه میسر باشد تا جستجو و انتخاب دستگاه های مجاور نیز امکان پذیر گردد. وجود این قابلیت باعث میشد تا کاربران مجبور نباشند برای هربار اتصال، از برنامه خارج شوند.

در اینگونه برنامه ها، نمایش تاریخچه گفت و گوهای انجام گرفته ویا حتی لیست دستگاه هایی که قبلا به آنها متصل شده بودیم، کارایی بیشتری به وظیفه ای که آنها برعهده دارند، میبخشد.

نبود مواردی که در بالا ذکر کردیم وظیفه اصلی این اپلیکیشن اندرویدی را تحت تاثیر قرار نمیدهند. استفاده از "بیسیم" به عنوان یک اپلیکیشن ارتباطی، خالی از لطف نیست و AppReview نیز با درک این موضوع امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

بیسیم

قیمت:

تولید کنندگان برنامه فوق، آن را با قیمت مناسبی عرضه نموده اند و از این بابت میتوان حدس زد مخاطبان "بیسیم" هر روز بیشتر از قبل شوند. با امید به اینکه در آینده قابیلت های بیشتری را از این اپلیکیشن ببینیم، امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.

پاورقی: برای استفاده از این برنامه اندرویدی، نیازی به دسترسی به اینترنت نمیباشد و از WiFi گوشی ها استفاده میگردد.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    وحید عزیرخانی
    حداکثر فاصله ک میشه باهم ارتباط داشت چند متره

    به این نظر پاسخ دهید
بیسیم