بیمارستان یاب

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بیمارستان یابنسخه 1.0

4.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : مهدی رحمانی

ما انسان ها در حفظ سلامتی خود و پیشگیری از بیماری ها کوشش میکنیم اما به هرحال در طول زندگی ممکن است چند مرتبه به بیمارستان مراجعه نماییم. در هر کدام از شهرهای ایران، مراکز درمانی متعددی اعم از دولتی، خصوصی و یا وابسته به سازمان های مختلف وجود دارد که البته نشانی و مشخصات همه آنها را نمیدانیم و آگاهی از آنها میتواند مفید باشد. "بیمارستان یاب"، به شما در یافتن بیمارستان های اطراف محل زندگی و دیگر شهرها کمک میکند. در ادامه، ضمن معرفی بیشتر این برنامه اندرویدی آن را نقد و بررسی میکنیم. بیمارستان یاب

رابط کاربری:

برای برنامه فوق، میتوانیم نقاط قوتی همچون چیدمان مرتب فهرست ها و دیگر عناصر، فونت مناسب و عملکرد بدون خطا در نمای افقی و عمودی را نام ببریم. رنگ بندی این اپلیکیشن اندرویدی نیز از هماهنگی لازم برخوردار است اما استفاده از پس زمینه تیره کمی آن را بی روح جلوه میدهد و فقط در صفحه اصلی تعدادی از رنگ های زنده به کار برده شده اند.

البته نباید منکر دید مناسب متن ها بر روی پس زمینه سیاه رنگ شویم که با وجود تفاوت بین رنگ های استفاده شده برای نوشته ها، جلوه مناسبی برای "بیمارستان یاب" ایجاد گردیده است. درواقع، نقص اصلی متوجه عدم تناسب قالب گرافیکی با موضوع برنامه میشود که بهتر بود تولیدکنندگان با صرف خلاقیت بیشتر، آن را جبران کنند.

از لحاظ سرعت دسترسی به قسمت های مختلف، استانداردهای لازم در اپلیکیشن فوق به چشم میخورد. همچنین استفاده از برنامه بدون هرگونه پیچیدگی، از دیگر ویژگی های "بیمارستان یاب" میباشد.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. بیمارستان یاب

کاربرد:

بزرگترین مزیت این برنامه، لیست کامل مراکز درمانی آن است که به منظور دسترسی سریع تر و دقیق تر کاربران به مشخصات آنها، در بخش های متفاوت تفکیک و گنجانده شده اند. دسته بندی بیمارستان ها بر اساس شهر، استان، سازمان ها و همچنین به صورت کلی، شما را در یافتن محل موردنظر یاری میرساند و علاوه بر این، میتوان از ابزار جستجوی "بیمارستان یاب" نیز استفاده کرد.

عمل جستجو در بین اطلاعات این برنامه اندرویدی، به چند صورت قابل انجام است. شما میتوانید نام بیمارستان و یا آدرس آن را در فیلد مربوطه وارد کنید و در هر شهر یا استان بطور جداگانه نتایج را ببینید. هرچند این ابزار دقیق کار میکند اما بهتر بود به صورت پیشرفته تر و با قابلیت جستجوی افزایشی (نمایش نتیجه در هنگام تایپ) پیاده سازی گردد.

در برنامه فوق، قسمت ویژه ای برای استان تهران درنظر گرفته شده است که لیست مراکز درمانی پایتخت را برحسب فاصله و با ترتیب کم به زیاد، برای کاربران به نمایش درمی آورد. در صفحه مشخصات این بخش علاوه بر اطلاعاتی مانند آدرس، تلفن و فکس، تخصص، سازمان مربوطه، تعداد تخت و نوع بیمارستان که در سایر قسمت ها مشترک میباشد، گزینه دیگری به نام "نمایش مسیر" وجود دارد. با اشاره بر روی این گزینه میتوانید مسیر محل اقامت خود تا مرکز درمانی موردنظر را مشاهده نمایید.

"بیمارستان یاب" کمبودهایی نیز دارد که از آن جمله میتوانیم امکان به اشتراک گذاری متن و قابلیت افزودن مکان ها به لیست دلخواه (علاقه مندی ها) را نام ببریم. AppReview با درنظر گرفتن موارد بالا، امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. بیمارستان یاب

قیمت:

آگاهی از مشخصات بیمارستان ها در هر شهر و استان، ارزشمند است و باید گفت جمع آوری اطلاعات مربوط به آنها کار ساده ای نیست اما درصورتی که "بیمارستان یاب" قیمت کمتری داشت، میتوانست با استقبال بیشتری مواجه گردد. امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

"بیمارستان یاب"، نسبت به قبل 500 تومان کاهش قیمت پیدا کرد تا بتواند گستره وسیع تری از مخاطبان را راضی کند. این دلیل خوبی برای AppReview میباشد تا امتیاز بخش مربوطه را به 5 از 5 تغییر دهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


بیمارستان یاب