تابه

معرفی، نقد و بررسی بازی تابهنسخه 1.4

امتیاز کاربران
4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : معمایی
  • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • حجم : 13 مگابایت
دریافت برنامه/بازی تابه از بازار سازنده : magic carpet

برای افزایش قدرت ذهن و حافظه راه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها، انجام سرگرمی های فکری میباشد. امروزه میتوان انواع این سرگرمی ها را با استفاده از تلفن همراه و در قالب بازی های متنوع، در هر زمان و هر مکانی انجام داد. این سبک از بازی ها در سراسر دنیا طرفداران بیشماری داشته و برخی از عناوین تولید شده در این دسته، بسیار محبوب و مشهور هستند.

در ادامه یکی از بازی های ایرانی با سبک معمایی را به شما معرفی میکنیم که "تابه" نام دارد. با ما در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه باشید.

تابه

گرافیک و رابط کاربری :

در بازی فوق از همان ابتدا میتوانید تناسب قالب گرافیکی با موضوع را مشاهده نمایید. منوهای این بازی اندرویدی با خلاقیت نسبتا خوبی طراحی شده اند و حس لازم را به کاربر انتقال میدهند. رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه، از جمله نقاط قوت قابل ذکر در "تابه" به شمار می آیند که البته دارای نواقص کوچکی نیز هستند. باید گفت که دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر، میتوانست چهره منوها را جذاب تر کند.

سبک بازی فوق به گونه ای است که محیط اصلی آن تنها از یک صفحه ثابت تشکیل شده و تنوع چندانی ندارد. در عین حال به کارگیری انیمیشن ها و جلوه های تصویری مختلف در کنار موزیک و افکت های صوتی مناسب، باعث کاهش یکنواختی در "تابه" گردیده اند. طراحی عناصر گرافیکی نیز در حد مطلوب و کاربرپسند میباشد و تا حدودی به جزئیات پرداخته شده است. البته بهتر بود که موارد نام برده بطور هوشمندانه تری خلق گردند تا علاوه بر افزایش جذابیت، تمرکز کاربر را در هنگام انجام بازی بیشتر حفظ کنند.

این بازی دارای صفحات متعدد نیست و جابجایی بین منوهای آن بدون پیچیدگی انجام میپذیرد. همه امکانات موجود نیز در صفحه اصلی بازی فوق قرار گرفته اند و هرچند در دسترس کامل هستند اما استفاده از آنها کمی با سردرگمی همراه است. البته راهنمای تعاملی "تابه" نحوه به کارگیری این امکانات را به شما می آموزد اما انتظار میرفت که رابط کاربری با دقت بیشتری پیاده سازی گردد و با رفع نواقصی همچون عدم وجود دکمه خروج، مطابق با استانداردهای لازم باشد.

درنهایت، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

تابه

گیم پلی :

در این بازی اندرویدی، قدرت حافظه حرف اول را میزند و همچنین باید سرعت عمل کافی نیز داشته باشید. داستان "تابه" از این قرار است که باید همبرگرهای با شکل یکسان که در حال سرخ شدن هستند را قبل از سوختن تشخیص داده و از داخل تابه بیرون آورید. همانطور که مشخص است یک آشپزی لذت بخش و سرگرم کننده انتظار شما را میکشد. در ادامه نحوه انجام این بازی را بیشتر توضیح داده ایم.

پس از ایجاد حساب کاربری در بازی فوق با یک نام و ایمیل دلخواه، راهنمای چند صفحه ای به نمایش درمی آید و سپس کار شما آغاز میشود. به محض اینکه درب تابه برداشته شد، زمان سنج به شمارش می افتد و قبل از رسیدن به انتها باید با لمس همبرگرها، شکل پشت هر کدام را مشاهده نمایید و مشابه آن را بیابید تا هر دو از داخل روغن بیرون گذاشته شوند. در "تابه" کاربر باید جای شکل ها را به خاطر بسپارد و به موقع روی آنها اشاره کند چون در صورت اتمام زمان، همبرگرها میسوزند!

روند ذکر شده بطور متوالی ادامه خواهد یافت اما به تدریج و با افزایش تعداد همبرگرها و کاهش زمان، دشوارتر میشود. این موضوع باعث بالا رفتن هیجان گیم پلی میگردد و از یکنواختی آن میکاهد در حالی که میتوانید از تجهیزات کمکی موجود نیز بهره ببرید و امتیاز بیشتری کسب کنید. این تجهیزات عبارتند از نمایش شکل پشت همه همبرگرها برای به خاطرسپاری مکان آنها، انتخاب خودکار شکل های مشابه برای جلوگیری از اتلاف زمان و افزایش زمان حل معما در دو حالت مختلف که نحوه استفاده از آنها در راهنمای بازی ذکر شده است.

دریافت امتیاز در "تابه" به ازای گذر از مراحل و تشخیص تعداد بیشتری از شکل های مشابه میباشد که این امتیاز به صورت سکه بوده و میتوانید از آن برای استفاده از تجهیزات کمکی بهره ببرید. علاوه بر این با کشتن مگس های مزاحم نیز تعدادی سکه به شما اضافه میشود و درنهایت بیشترین امتیازی که در هر دور از بازی به دست می آورید، به عنوان رکورد شما محسوب شده و در جدول رتبه بندی با سایر کاربران لحاظ میگردد.

گیم پلی بازی فوق بعد از چندین مرتبه که آن را انجام میدهید، برایتان یکنواخت میشود و هرچند دشوارشدن آن را به تدریج حس میکنید اما بهتر بود که با ایده پردازی و خلاقیت بیشتر، "تابه" از این حالت یکنواختی درآید. تنوع تجهیزات، تعریف دستاوردهای مختلف و ایجاد چالش های گوناگو برای کاربر، میتوانست هیجان بازی فوق را در عین حال که از سبک خود خارج نشود، افزایش دهد. امیدواریم در نسخه های بعدی بازی شاهد این امر باشیم.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

تابه

قیمت :

دریافت این بازی اندرویدی به صورت رایگان انجام میپذیرد و چنانچه احتیاج به تعداد سکه بیشتری داشتید، میتوانید بسته های چندتایی مختلف را خریداری نمایید. قیمت این بسته های سکه در "تابه"، منصفانه است و رضایت کاربران را فراهم خواهد کرد، با توجه به این موضوع، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

 

 

تابه

معرفی، نقد و بررسی بازی تابه

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    z 5
    بازی جالبی هست. امتحان کنید...

    به این نظر پاسخ دهید
تابه