ترانه یادت نره

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ترانه یادت نره!نسخه 1.9

3.83 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سرگرمی
  • قیمت : ۱۶۰۰ تومان
  • حجم : 19 مگابایت

 

لذت شنیدن موسیقی برای افراد علاقه مند، هیچگاه پایان نمی یابد. هر کس برای شنیدن ترانه، از خواننده های مورد علاقه خویش دلایل خاص خودش را دارد اما استفاده از موزیک و آهنگ جهت ایجاد یک برنامه سرگرم کننده ایده جالبی است!

بازی اندرویدی "ترانه یادت نره" نیز از همین ایده، الهام گرفته و سعی میکند لحظات خوشی برای شما پدید آورد. البته لازم به ذکر نام برنامه تلویزیونی که بازی فوق و بازی های مشابه دیگر از آن الگو گرفته اند نیست چون خیلی از شما آن را میشناسید.

در ادامه با معرفی، نقد و بررسی این بازی در خدمت شما کاربران محترم هستیم، با ما همراه باشید.

ترانه یادت نره

گرافیک و رابط کاربری:

حال که قرار است لذت انجام یک بازی آن هم با شنیدن ترانه های متنوع را تجربه کنید، حتما انتظار یک محیط زیبا را نیز دارید. در "ترانه یادت نره" سعی بر این بوده تا ظاهر بازی جذاب به نظر برسد اما میتوانست بهتر از چیزی که مشاهده میکنیم، عمل شود.

 ابتدا اجازه دهید نقاط قوت آن  را ذکر کنیم. در اینجا میتوانیم فونت مناسب و خوانا، رنگ بندی هماهنگ، آیکون های گویا و چیدمان مرتب عناصر صفحه را نام ببریم.

درطول اجرای بازی "ترانه یادت نره" اگر مدت طولانی در آن بمانید، ممکن است از یکنواختی محیط بازی خسته شوید. این امر بیشتر به خاطر این است که در هرکدام از صفحات از یک تصویر(هرچند متفاوت) برای پس زمینه استفاده شده و هیچگونه تحرک و جنبشی دیده نمیشود. منظور این است که با قرار دادن انیمیشن های ملایم، میشد هیجان بیشتری به کاربر القا کرد و او را مدت زمان زیادتری در بازی نگاه داشت. همچنین بهتر بود تصاویر پس زمینه با دقت بیشتری انتخاب گردند و یا حتی به صورت اختصاصی طراحی شوند.

از دیگر نقاط ضعف میتوان به نامنظم بودن متن ها در صفحات راهنما و شروع برنامه اشاره کرد که بر روی پس زمینه تیره، از رنگ های مناسبی برای فونت آن استفاده نشده است. این صفحات شاید جزو مراحل بازی نباشند اما نشان از میزان دقت نظر تولید کنندگان دارند.

انیمیشن های اجرا شده در طول صفحات منو و معرفی نیز سرعت پایینی دارند، هرچند میتوان آنها را غیر فعال کرد اما حتی در این صورت، بازهم مقدار زمان قبلی برای رفتن به صفحه بعد لازم میباشد. این موضوع ممکن است سرعت و سهولت دسترسی کاربر را تحت تاثیر قرار دهد و او را کمی ناراضی کند. البته اگر این ایراد را درنظر نگیریم، رابط کاربری این بازی از لحاظ نحوه دسترسی به قسمت های مختلف نقصی ندارد چون گزینه ها در جلوی دید شما قرا گرفته اند و نیازی نیست به دنبال آنها بگردید.

از نظر AppReview امتیاز 3 از 5 برای این بخش مناسب است.

ترانه یادت نره

گیم پلی:

در این بازی اندرویدی همه چیز به حافظه شما بستگی دارد و اینکه چقدر به موسیقی علاقه مند هستید. مسلما کمتر کسی پیدا میشود که به حفظ کردن متن آهنگ ها مبادرت ورزد اما اگر ترانه ای را چند بار شنیده باشید احتمال اینکه در خاطر شما مانده باشد، زیاد است.

تعداد زیاد آهنگ ها و خواننده هایی که در "ترانه یادت نره" گنجانده شده، میتواند مدت زمانی شما را به انجام این بازی مشغول کند اما هیجان وقتی بیشتر میشود که بتوانید امتیاز بدست آمده خود را ثبت کنید. جدول امتیازات سایر کاربران، دلیل خوبی برای ایجاد حس رقابت در این بازی است.

هر بار که "ترانه یادت نره" را اجرا میکنید، گزینه ها و ترانه های جدیدی به صورت تصادفی پیش روی شما قرار خواهد گرفت. موردی که کمبود آن در انجام مراحل این بازی احساس میشود، عدم پیشرفت سختی در مرحله بعدی میباشد. در واقع تعداد جای خالی که باید تکمیل کنید، از یک سطح به سطح بعد به صورت صعودی پیش نمیرود. ممکن است این جاهای خالی در مرحله اول 5 عدد و در مرحله آخر 2 عدد باشد!

نکته مثبت این گیم پلی، قرار دادن زمان محدود برای کاربر در تکمیل جاهای خالی است. این امر مانع از تقلب کردن شما در هنگام پاسخگویی میشود! این زمان در امتیاز کسب شده هم تاثیر میگذارد و سرعت عمل کاربر را تحریک میکند.

گزینه هایی نیز برای کمک به کاربر منظور شده و قابلیت باز بخش ترانه نیز وجود دارد. در کل باید گفت این بازی اندرویدی هیجان انگیز است اما نمیتوان آن را اعتیادآور تلقی کرد.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

ترانه یادت نره

قیمت:

تا تاریخ امروز که این نقد و بررسی صورت گرفت، استقبال مخاطبان از این بازی اندرویدی خوب بوده است اما بهتر بود قیمت کمتری برای آن درنظر گرفته شود تا تعداد بیشتری از علاقه مندان به بازی را، جذب کند.

"ترانه یادت نره" در این بخش، امتیاز 4.5 از 5 را از AppReview دریافت میکند.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    میلاد
    با سلام به نظر من جالب نبود الان یه ندم افزتر مشابه دیگه هم هست به نام شعر یادت نره یه مورد که جذاب تر میکنه این عقط اهنگ های داخلی داره ولی شعر یادت نره نه همه نوع اهنگی داره خودتون بهتر میدونید که مردم اهنگ های اونور اب رو بیشتر گوش میدن

    به این نظر پاسخ دهید
ترانه یادت نره!