تزاروس

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن تزاروسنسخه 1.0

4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : اندروید سنتر

زبان هر کدام از ملل روی کره زمین، از لغات و واژگان بسیار متعددی تشکیل شده است. این کلمات در طول تاریخ شکل گرفته اند و به تدریج در میان مردم رواج پیدا کرده اند که میتوان ریشه پیدایش آنها را نیز یافت. البته ما برای سخن گفتن نیازی به دانستن ریشه لغات نداریم اما خیلی از مواقع پیش می آید که به دنبال یک واژه مناسب برای درج در نوشته های خود و به خصوص متن های اداری، میگردیم.

"تزاروس" برنامه ای است که در این زمینه به شما یاری میرساند پس با ما همراه باشید تا ضمن معرفی این اپلیکیشن اندرویدی، آن را نقد و بررسی کنیم. تزاروس

رابط کاربری:

محیط اپلیکیشن فوق با توجه به وظیفه ای که بر عهده دارد، ساده و درعین حال با درنظر گرفتن استانداردهای لازم طراحی گردیده است. رنگ بندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب با قابلیت تغییر سایز، چیدمان مرتب لیست ها و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، از جمله نقاط قوتی هستند که در ظاهر این برنامه اندرویدی به چشم میخورد. از این بابت نقصی در "تزاروس" مشاهده نمیشود اما باید گفت که میتوانستیم شاهد دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری در طراحی قالب گرافیکی آن باشیم.

از دیگر ویژگی های برنامه فوق، سرعت بالا در دسترسی به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات میباشد. به کارگیری ترفند تقسیم صفحه به برگه های مختلف، یکی از دلایل ایجاد این خصوصیت در "ترازوس" بوده است.

AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. تزاروس

کاربرد:

وظیفه اصلی "تزاروس"، پیداکردن معادل و مترادف کلماتی است که در ذهن شما شکل میگرد اما در عین حال برای استفاده در متن های موردنظر مناسب نیستند. علاوه بر این، دو فرهنگ لغت معین و دهخدا نیز در این اپلیکیشن اندرویدی گنجانده شده اند که به کاربران در یافتم معنی لغات کمک زیادی میکند.

عملکرد برنامه فوق بر عهده ابزار جستجوی پیشرفته و سریع آن میباشد که به صورت افزایشی، کلمه در حال تایپ را به نمایش درمی آورد. پس از اینکه واژه مورد نظر خود را یافتید، کافی است بر روی آن اشاره کنید تا نتایج در همین برگه نشان داده شوند. با لمس هریک از گزینه های سربرگ نیز میتوانید نتیجه را به صورت جداگانه و بر حسب هرکدام از لغتنامه ها مشاهده نمایید.

یکی از قابلیت های جالب "تزاروس"، ادامه یافتن جستجوها با اشاره بر روی کلمات متن نشان داده شده در نتایج است. با این کار، ردپای عملیات در بالای صفحه و زیر سربرگ قرار میگیرد که با لمس هر یک از کلمات آن، میتوان به نتیجه قبلی بازگشت. قابلیت به اشتراک گذاری نیز به چشم میخورد که البته فقط خود واژه ارسال خواهد شد و بهتر بود با شرح معنی همراه باشد.

از دیگر کمبودهایی که باید به آن اشاره کنیم، عدم وجود قابلیتی به منظور ذخیره نتایج و تاریخچه جستجوهاست و این امکان میتوانست به صورت افزودن لغت به علاقه مندی ها انجام گیرد. همچنین اگر امکان افزودن کلمات دلخواه توسط کاربر وجود میداشت، کارایی برنامه بیشتر میشد هرچند نبود آن نیز نقصی به "تزاروس" وارد نمیکند. AppReview با جمع بندی موارد ذکر شده، امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. تزاروس

قیمت: با وجود اینکه "تزاروس" اپلیکیشن مفیدی جهت یافتن مترادف و معادل کلمات فارسی میباشد اما نیاز به توسعه بیشتری دارد. به همین دلیل انتظار میرفت که درحال حاضر با قیمت کمتری عرضه شود تا مخاطبان از این برنامه اندرویدی بیشتر استقبال کنند. ازنظر AppReview، امتیاز 4 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


تزاروس