تست هوش فارسی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن تست هوش فارسینسخه 1.0.1

3.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سرگرمی
  • قیمت : 800 تومان
  • حجم : 837 کیلوبایت
سازنده : گروه ویکام

بدون تردید یکی از اسرارآمیزترین اعضای بدن ما، اتاق فرمان یا همان مغز است! این موضوع دلیل خوبی برای دانشمندان بوده تا به تحقیق درمورد این عضو حیاتی بدن بپردازند بطوریکه نتایج بدست آمده از آزمایشات مختلف در این زمینه، زندگی بشر را متحول ساخته و این روند همچنان ادامه دارد. از جمله مواردی که در زمره این تحقیقات قرار میگیرد و همواره توجه ویژه ای به آن شده، اطلاع از میزان ضریب هوشی افراد میباشد.

اگر تمایل دارید تا IQ خود را محک بزنید، با ما همراه باشید تا برنامه اندرویدی "تست هوش فارسی" را معرفی، نقد و بررسی کنیم.

تست هوش فارسی

رابط کاربری:

موضوع برنامه فوق ایجاب میکند تا ظاهر آن ساده و کارآمد باشد به نحوی که تمرکز کاربران حفظ شود. قالب گرافیکی "تست هوش فارسی"، از این لحاظ بطور استاندارد طراحی گردیده و در عین حال نقاط قوتی همچون رنگ بندی هماهنگ، فونت خوانا، چیدمان مرتب عناصر صفحه و آیکن های گویا در آن به چشم میخورد. تنها نقص این اپلیکیشن اندرویدی، مربوط به بخش بندی صفحات میشود که میتوانست بهتر از این پیاده سازی گردد.

از دیگر ویژگی هایی که در "تست هوش فارسی" مشاهده میشود، میتوانیم به سرعت مناسب در هنگام جابجایی بین صفحات و استفاده راحت و بدون دردسر از برنامه اشاره کنیم. از این بابت امتیاز خوبی به اپلیکیشن فوق تعلق میگیرد.

امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

تست هوش فارسی

کاربرد:

در ابتدا لازم است تا توضیحاتی درباره نحوه عملکرد این برنامه بدهیم. "تست هوش فارسی" جهت تخمین ضریب هوشی، طی زمان مشخص 10 دقیقه ای و طرح سوالات متنوع اقدام به سنجش شما میکند. نکته ای که در اینجا اهمیت پیدا خواهد کرد، تعداد و تنوع تست ها میباشد به صورتی که بتوان چندین بار این آزمون را تکرار نمود. تولیدکنندگان اپلیکیشن فوق در این رابطه کم کاری کرده اند اما نکته مثبت، عدم تکراری بودن آزمون ها با همین تعداد محدود از سوال هاست.

دریافت نتیجه نهایی یا همان میزان IQ، مهمترین گزینه استفاده از این برنامه اندرویدی توسط مخاطبان میباشد. هرچند این سیستم در "تست هوش فارسی" پیاده سازی شده است اما عملکرد صحیحی ندارد به صورتی که همیشه و در پایان هر آزمون، با یک امتیاز روبرو خواهید شد! این موضوع نقطه ضعف بزرگی برای برنامه فوق به شمار می آید و علاوه بر آن، عدم امکان ثبت امتیازات و مشاهده پیشرفت در پاسخگویی به سوالات را نیز باید به عنوان کمبودهای اساسی این اپلیکیشن نام ببریم.

از جمله قابلیت های قابل ذکر برای "تست هوش فارسی"، باید به نمایش تعداد سوال های باقی مانده تا پایان آزمون و همچنین زمان لازم برای پاسخگویی اشاره کنیم. مورد آخر به صورتی طراحی شده که تمرکز شما را در حین انجام کار حفظ کند به این صورت که تایمر مخفی خواهد شد و در صورت لمس آیکن آن، دوباره ظاهر میگردد.

درپایان باید گفت که اپلیکیشن فوق، راه زیادی برای پیشرفت در پیش رو دارد که امیدواریم هر چه سریع تر این راه را طی کند. AppReview امتیاز 2.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

تست هوش فارسی

قیمت:

هزینه ای که میبایست برای دریافت این اپلیکیشن اندرویدی پرداخت نمایید، بسیار اندک میباشد اما در عین حال باید به نواقص "تست هوش فارسی" نیز توجه کرد. با توجه به این موضوع، در حال حاضر AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


تست هوش فارسی