جار

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن جارنسخه 1.0

3.83 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : جار

 

پیدایش روزنامه و صنعت مطبوعات، تحول بزرگی در امر خبر رسانی به وجود آورد. از زمان چاپ اولین روزنامه بدست بشر زمان زیادی میگذرد و در طی این سالها پیشرفت زیادی کرده است. از سوی دیگر توجه مردم به اخبار و حوادث روزانه باعث شد، تنوع زیادی در نوع مجلات و روزنامه ها به وجود آید به طوریکه در کشور خودمان ایران میتوانیم ده ها نشریه مطبوعاتی را نام ببریم.

برنامه "جار" که در ادامه آن را خدمت شما معرفی میکنیم، از همین موضوع ایده گرفته است. با اتفاق هم این اپلیکیشن اندرویدی را نقد و بررسی میکنیم.

Jaar-2

رابط کاربری:

ظاهر برنامه "جار" در عین اینکه معمولی به نظر میرسد، زیبایی های خاص خودش را دارد. چیدمان مرتب فهرست های درون آن به همراه آیکون ها و لوگوهای زیبا از جمله نقاط قوت در طراحی گرافیکی آن میباشد. همچنین سربرگ قرمز رنگ برنامه  به پس زمینه سفید آن، جذابیت ویژه ای میبخشد.

از لحاظ دسترسی سریع کاربر نیز به خوبی عمل میکند و پیچیدگی زیادی ندارد و با چند اشاره میتوان به راحتی از این برنامه اندرویدی استفاده کرد. تنها ایرادی که در این مورد وجود دارد، درهنگام استفاده از قابلیت به اشتراک گذاری ممکن است شما را کمی سردرگم کند چون آیکون مربوط به این کار دید مناسبی ندارد.

نقص هایی نیز در رابط کاربری "جار" مشاهده میشود. مهمترین آن نبود امکان بزرگنمایی تصاویر روزنامه هاست، به طوریکه شما فقط قادر به خواندن تیترها با فونت بزرگ هستید. همچنین با تغییر نمای عمودی به افقی در صفحه اول، دیگر نمیتوانید فهرست را اسکرول کنید. البته این مشکل در صفحات و فهرست های بعدی، دیگر وجود ندارد.

امتیاز AppReview به این بخش، 3.5 از 5 میباشد.

جار

کاربرد:

در این اپلیکیشن اندرویدی برخلاف آنچه تصور میکنید، نمیتوانید اخبار را به صورت متنی مرور کنید. وظیفه "جار" (مانند آنچه در وب سایت جار دیده میشود) تنها نشان دادن تصویری از صفحه اول روزنامه ها میباشد که البته تصویر کاملی هم نیست. همانطور که در بخش رابط کاربری اشاره شد، امکان بزرگنمایی تصاویر وجود ندارد. اگر این امکان وجود داشت، میشد تصویر کامل تری از صفحات اول روزنامه ها قرار داد بطوریکه کاربر با بزرگنمایی بتواند تیترها، عکس ها و حتی متن های بیشتری را ببیند.

امکانات جانبی این برنامه اندرویدی شامل قابلیت به اشتراک گذاری تصاویر و افزودن روزنامه های دلخواه به بخش علاقه مندیهاست.

درمورد بروزرسانی "جار" نیز باید عرض کنیم، روند آن بسیار خوب میباشد بطوریکه هرروز میتوانید تیتر روزنامه های مورد علاقه خود را ببینید.

AppReview برای این بخش امتیاز 3 از 5 را درنظر میگیرد.

جار

قیمت:

برای برنامه "جار" قیمتی تعیین نشده و شما میتوانید آن را به صورت رایگان دریافت کنید. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

پاورقی: تولیدکنندگان برنامه "جار" درحال حاضر فاز اول این اپلیکیشن را ارائه نموده و بنابر وعده ای که داده اند در نسخه های بعدی تصاویر صفحات بعدی روزنامه ها را نیز اضافه میکنند.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


جار