جستجوگر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن جستجوگرنسخه 1.1

امتیاز کاربران
3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : ابزارها
  • قیمت : ۹۰۰ تومان
  • حجم : 221 کیلوبایت
دریافت برنامه/بازی جستجوگر از بازار سازنده : دجله

تلفن همراه ما پر است از اطلاعات مختلف مانند برنامه و بازی های متنوع، لیست مخاطبین و انواع و اقسام فایل های صوتی، تصویری و غیره که در خیلی از مواقع نیاز داریم دسترسی سریعی به آنها داشته باشیم. هرچند داخل قسمت های مربوط به اکثر موارد ذکر شده امکان جستجو پیش بینی شده اما برای رسیدن به این امکان میبایست چندبار بر روی صفحه نمایش اشاره کنیم. آیا راه سریعتری هم برای این کار وجود دارد؟

در ادامه با ما همراه باشید تا برنامه اندرویدی "جستجوگر" را در این زمینه به شما معرفی نموده و به نقد و بررسی آن بپردازیم. جستجوگر

رابط کاربری:

هنگامی که برنامه فوق را برای اولین بار اجرا میکنید، بدون تردید تعجب شما برانگیخته میشود! دلیل این موضوع هم به خاطر محیط بسیار ساده "جستجوگر" میباشد که تنها از یک فیلد جستجو تشکیل شده است. البته بعد از اینکه شروع به تایپ کنید، صفحه سفیدرنگ و خالی این اپلیکیشن اندرویدی نمای دیگری به خود گرفته و نتایج به نمایش در می آیند.

حال میتوانیم نقاط ضعف و قوت "جستجوگر" را برشمرده و مواردی از قبیل فونت خوانا، آیکن های گویا و چیدمان مرتب لیست ها را جزو نکات مثبت آن به حساب آوریم. به نظر میرسد اپلیکیشن فوق کمبودهای بسیاری از لحاظ ظاهری دارد و درواقع باید گفت دقت نظر بسیارکمی در طراحی محیط آن صورت گرفته است. عدم استفاده از هرگونه رنگ بندی و همچنین بخش بندی صفحه را باید به عنوان بزرگترین کمبودهای این برنامه نام ببریم.

استفاده از "جستجوگر" بسیار راحت میباشد و این موضوع به خاطر سادگی پیاده سازی آن میباشد. قسمت تنظیمات این اپلیکیشن نیز کاملا گویا بوده و همه کاربران میتوانند آن را به صورت دلخواه درآورند. هرچند ویژگی های ذکر شده در جلب رضایت مخاطبان مفید واقع میشوند اما در ادامه درخواهید یافت که این نوع پیاده سازی نواقصی هم به همراه دارد.

AppReview امتیاز 2 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. جستجوگر

کاربرد:

بیشترین امتیاز، به ایده تولید این برنامه اندرویدی و کارایی آن در امر جستجو میان تعداد بسیار زیاد فایل ها در تلفن همراه تعلق میگیرد. موردی که بیش از هرچیز این ویژگی بارز را تحت تاثیر قرار میدهد، عملکرد هوشمندانه "جستجوگر" یا همان جستجوی افزایشی و درحال تایپ میباشد. همچنین تنظیمات درنظر گرفته شده برای برنامه نیز در افزایش کارایی آن بی تاثیر نیست که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

هنگامی که شروع به تایپ کلمات در فیلد مربوطه میکنید، نتایج به نمایش درمی آیند که شامل برنامه ها، بازی ها، مخاطبین و فایل های صوتی یا تصویری میشود. شما میتوانید از قسمت تنظیمات و بخش دسته بندی جستجوها موارد فوق را فیلتر نموده تا نتیجه بهتری بگیرید. علاوه بر این، امکان تعیین تعداد نمایش نتایج نیز وجود دارد.

از دیگر قابلیت هایی که در تنظیمات "جستجوگر" به چشم میخورند، امکان نمایش جستجوهای قبلی و تعداد آنها، اجرای سریع برنامه در قسمت نوتیفیکیشن تلفن همراه، اولویت بندی نتایج بر حسب جستجوهای قبلی و همچنین تنظیماتی برای نمایش خودکار صفحه کلید، عبارت جستجوشده و تعیین عملکرد دکمه سخت افزاری بازگشت هستند.

اپلیکیشن فوق با توجه به موارد ذکر شده، وظیفه خود را به نحو احسن انجام میدهد اما میتوانستیم شاهد پیاده سازی هوشمندانه تری نیز باشیم. برای مثال بهتر بود امکانات فیلتر کردن نتایج (دسته بندی ها) در صفحه اصلی برنامه و درکنار فیلد جستجو قرار بگیرد و یا تاریخچه جستجوها در بخش جداگانه ای ذخیره شود.

آخرین مواردی که لازم است به آنها اشاره کنیم، امکان اجرا کردن برنامه ها با اشاره بر روی نام آنها در لیست نتایج و همچنین قابلیت ساخت میانبر با اشاره طولانی بر روی آنها میباشد. لازم به ذکر است، "جستجوگر" یک ویجت هم دارد که البته بیشتر شبیه به یک آیکن میانبر عمل میکند تا یک ابزارک با امکانات پیشرفته. درپایان باید گفت، برنامه فوق یک ایده خام است که برای پیشرفت نیاز به توسعه بیشتری دارد و AppReview درحال حاضر، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. جستجوگر

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی ابزاری مناسب برای افرادی است که تعداد زیادی برنامه و فایل بر روی تلفن همراه خود دارند و لیست مخاطبین آنها طولانی میباشد اما با توجه به مطالبی که در دو بخش قبل عنوان شد، بهتر بود قیمت کمتری برای "جستجوگر" درنظر گرفته شود تا رضایت خاطر مخاطبان بیشتر جلب گردد.

امتیاز AppReview به این بخش 4.5 از 5 است.

در نسخه شماره 3 برنامه فوق، تنظیماتی به چشم میخورد که عملیات جستجو را هوشمند تر و نتیجه نهایی را دقیق تر میکند. این تنظیمات در بخش فیلتر کردن نتایج جستجو(دسته بندی جستجوها) و برای هر گروه بطور جداگانه قرارداده شده است. برای مثال شما میتوانید مشخص نمایید که نام موارد یافت شده با عبارت موردنظر شروع شوند و یا شامل کلمات و حروف آن باشند. بدین ترتیب، کاربران زودتر به نتیجه دلخواه دست پیدا میکنند و این موضوع، مزیت بزرگی برای "جستجوگر" به حساب می آید.

جستجوگر

با توجه به تغییرات انجام گرفته در نسخه جدید این اپلیکیشن اندرویدی، AppReview امتیاز بخش کاربرد را به 4.5 از 5 افزایش میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    karabajon 5
    ایول به نظر نمیومد این قدر برنامه باحالی باشه

    به این نظر پاسخ دهید
جستجوگر