جستجوی سریع

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن جستجوی سریعنسخه 1.7.48

3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : 1500 تومان
  • حجم : 1.7 مگابایت

هرچقدر که تلفن همراه شما پر از انواع برنامه ها و اطلاعات دیگر از قبیل مخاطبین، تصاویر، پیام ها و فایل های مختلف دیگر باشد، به همان میزان یافتن یک فایل موردنظر در میان این حجم زیاد از اطلاعات دشوار میشود. بدین ترتیب باید به دنبال راهی بود تا بتوان در کسری از ثانیه این کار را انجام داد.

در ادامه اپلیکیشنی جهت حل مشکل اشاره شده به شما معرفی خواهیم کرد. ما را در نقد و بررسی برنامه اندرویدی "جستجوی سریع" همراهی کنید. جستجوی سریع

رابط کاربری:

با توجه به موضوع برنامه فوق میتوان حدس زد که نیاز به یک رابط کاربری پیچیده که از بخش های مختلف تشکیل شده، نباشد. "جستجوی سریع" نیز به همین صورت پیاده سازی گردیده و هرچند استفاده از آن راحت و بدون دردسر میباشد اما انتظار میرفت اصول و استانداردهای لازم بیشتر از چیزی که مشاهده میکنیم، در آن رعایت شود.

محیط این اپلیکیشن اندرویدی، ساده و بدون استفاده از تکنیک های گوناگون گرافیکی طراحی شده است. چیدمان مرتب لیست ها و عناصر صفحه، فونت مناسب و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، از جمله نقاط قوتی هستند که در "جستجوی سریع" به چشم میخورد. ظاهر بی روح اپلیکیشن فوق که به دلیل عدم به کارگیری رنگ های زنده و هماهنگ شده میباشد، بزرگترین نقص آن به حساب می آید و میتوانست با دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری در رابطه با آن اعمال گردد. امتیاز AppReview به این بخش، 3.5 از 5 است. جستجوی سریع

کاربرد:

وظیفه "جستجوی سریع" کاملا مشخص بوده و ما تنها به نکات لازم درباره این برنامه اندرویدی  اشاره خواهیم کرد.  هنگامی که برای اولین بار اپلیکیشن فوق را اجرا کنید، عملیات ثبت تمامی اطلاعات موجود در تلفن همراه شما شروع میشود که در صورت حجم زیاد فایل ها، نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت.

پس از اینکه عملیات مذکور به پایان رسید، "جستجوی سریع" نمودار حافظه گوشی را به نمایش درمی آورد که میتوانید از میزان فضای باقی مانده در آن اطلاع پیدا کنید. حال نوبت به آن رسیده تا نام فایل یا هر رشته متنی دیگر را با استفاده از ابزار بالای صفحه، جستجو نمایید تا برنامه فوق نتایج را از میان همه اطلاعات اعم از فایل ها، برنامه ها، تصاویر، ویدیوها، مخاطبین و حتی متن پیام ها استخراج کرده و به شما نشان دهد. تفکیک کامل این نتایج بر حسب موارد مذکور، نکته مثبتی در انجام عملیات جستجو به شمار می آید.

مهمتر از هرچیز، عملکرد صحیح برنامه در یافتن موارد دلخواه کاربران میباشد اما کمبودهایی وجود دارد که رفع آنها میتواند باعث کارایی هرچه بیشتر "جستجوی سریع" شود. برای مثال باید به عدم نمایش نتایج در هنگام تایپ عبارت(جستجوی افزایشی) اشاره نماییم. وجود این قابلیت میتواند سرعت بیشتری به عملیات جستجو ببخشد. همچنین هیچگونه امکاناتی در جهت فیلتر کردن جستجوها در یک گروه خاص از فایل ها (مثلا پیام ها) به چشم نمیخورد. نمایش تاریخچه جستجوها و امکان حذف آنها، تنها قابلیتی میباشد که در این اپلیکیشن گنجانده شده است. در نهایت امیدواریم شاهد پیشرفت بیشتر در این برنامه مفید باشیم. AppReview، امتیاز 3 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. جستجوی سریع

قیمت:

همانطور که اشاره شد، "جستجوی سریع" برنامه مفیدی به نظر میرسد اما هنوز راه زیادی برای پیشرفت در پیش رو دارد. از این رو بهتر بود در حال حاضر، قیمت کمتری برای این اپلیکیشن اندرویدی درنظر گرفته شود. AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. پاورقی: نسخه دیگری از برنامه فوق در دسترس میباشد که رایگان است و برای استفاده از همه قابلیت های آن، میبایست از طریق سیستم خرید درون برنامه ای اقدام به پرداخت هزینه های لازم کنید. نسخه مذکور را میتوانید از این لینک دریافت نمایید.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


جستجوی سریع