جورچین ادبی

معرفی، نقد و بررسی بازی جورچین ادبینسخه 1.7

3.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی

بازی ها اقسام مختلفی دارند و هر کدام دسته ای از مخاطبان را هدف قرار میدهند تا آنها را سرگرم کنند. در بین سبک هایی که میشناسیم، بازی با کلمات دارای طرفداران بیشماری میباشد و برخی از عناوین تولید شده در این سبک، از محبوبیت زیادی در بین کاربران برخوردار هستند. این نوع بازی ها به دسته های کوچکتر نیز تقسیم میشوند و موضوع هر یک میتواند تخصصی تر و مطابق سلیقه قشر خاصی از جامعه باشد.

اگر علاقه مند به شعر هستید و فکر میکنید که در این زمینه حرفی برای گفتن دارید، "جورچین ادبی" سرگرمی مناسبی برای شما خواهد بود! در ادامه با معرفی، نقد و بررسی این بازی اندرویدی ما را همراهی کنید.

جورچین ادبی

گرافیک و رابط کاربری :

صحبت درباره محیط بازی فوق به دلیل سبک آن، به طراحی چند صفحه و منو ختم میشود که برای آنها میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی هماهنگ، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. قالب گرافیکی "جورچین ادبی" از یکپارچگی خوبی بهره میبرد و متناسب با موضوع بازی میباشد اما انتظار میرفت که به منظور جذابیت بیشتر آن، از طیف رنگ های زنده تر، آیکن های زیبا و یا حتی انیمیشن و افکت های تصویری ساده نیز استفاده گردد.

محیط بازی نیز از همین قالب پیروی کرده و به غیر از چینش اجزا تفاوت چندانی با بخش منوها ندارد. جابجایی خانه های مربعی شکل با انیمیشن ملایم و تغییر رنگ نوشته ها، تنها موارد قابل ذکر در محیط اصلی "جورچین ادبی" هستند. هرچند این سادگی باعث حفظ تمرکز کاربران در انجام بازی میشود اما بهتر بود که طراحی خلاقانه تری انجام پذیرد.

در جابجایی بین منوها و بخش های مختلف بازی فوق و استفاده از امکانات موجود، مشکل خاصی به چشم نمیخورد. در واقع "جورچین ادبی" از یک رابط کاربری روان برخوردار بوده و هرچند این ویژگی بطور ذاتی پدیدار گشته اما پیاده سازی استاندارد و به کارگیری تکنینک های اصولی نیز در پیدایش آن نقش داشته است.

از نظر AppReview، امتیاز 3.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

جورچین ادبی

گیم پلی :

بازی فوق با جامعه شعر دوستان سر و کار دارد و با این هدف تولی شده که این قشر از کاربران را سرگرم کند. شما در "جورجین ادبی" باید تک بیت های شاعران معروفی همچون سعدی، حافظ، فردوسی، عطار، ناصرخسرو، مولانا، پروین اعتصامی و نظامی را که به صورت کلمات در هم ریخته هستند، مرتب نموده و امتیاز بدست آورید. تعداد مراحل این بازی اندرویدی به اندازه ای هست که تا مدت ها کاربر را به خود مشغول کند و تنها باید دید که چه مقدار جذابیت دارد.

قبل از شروع بازی بهتر است به قسمت پروفایل رفته و برای خود یک حساب کاربری ایجاد نمایید تا بتوانید با دیگر کاربران بر سر کسب امتیاز بیشتر به رقابت بپردازید. پس از آن کافی است که از منوی اصلی "جورچین ادبی" شاعر موردنظر خود را انتخاب کنید و مراحل را یکی پس از دیگری به اتمام برسانید. بد نیست بدانید که بعد از مرتب نمودن کلمات و رد کردن مرحله، میتوانید همان بیت شعر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

تعداد کلماتی که باید کنار هم بچینید در همه مراحل یکسان بوده و هر بیت به 16 بخش شامل یک یا چند حرف تقسیم شده است که هیچ پیوستگی خاصی نیز بین آنها نیست. برای جابجایی هر دوخانه با یکدیگر باید بر روی اولی اشاره نموده و سپس با لمس دوم بر روی مکان مورد نظر، آن را به همان محل انتقال دهید. درصورتی که این کار را درست انجام داده باشید و هر قطعه در جای مناسب قرار بگیرد، رنگ نوشته تغییر میکند. به همین ترتیب باید ادامه دهید تا بیت شعر کامل شود که تغییرات آن را میتوانید در بالای صفحه نیز ببینید. تمامی این موارد در راهنمای "جورچین ادبی" شرح داده شده اند و به راحتی آنها را فرا خواهید گرفت.

سیستم امتیازدهی در بازی فوق بر اساس مدت زمان اتمام مرحله میباشد و هر چه سریعتر تک بیت را مرتب کنید، امتیاز بیشتری به دست می آورید. در این میان چنانچه به مشکل برخورد نمایید، میتوانید از راهنمای موجود نیز بهره ببرید که یک مصرع از شعر را به شما نشان میدهد. امتیاز رد کردن هر مرحله در "جورچین ادبی"، 5 سکه میباشد و به ازای هر راهنمایی 2 سکه از کاربر کسر میگردد که منصفانه به نظر میرسد!

در پایان باید گفت که این بازی بیشتر برای افرادی مناسب است که به شعر علاقه داشته و تا حدودی میتوانند بیت های در هم ریخته را حدس بزنند. حال که "جورچین ادبی" با قشر خاصی سر و کار دارد بهتر بود که ایده پردازی بیشتری در آن صورت بگیرد تا رضایت جامعه شعر دوستان را بطور کامل فراهم کند. همچنین انتظار میرفت که سیستم امتیازدهی پیشرفته تر باشد و راهنمایی های متنوع تری در اختیار کاربر قرار بگیرند تا هیجان بازی افزایش یابد.

امتیاز AppReview به این بخش 3 از 5 است.

جورچین ادبی

قیمت :

دریافت این بازی اندرویدی برای شما هزینه ای در پی ندارد اما چنانچه سکه هایتان به پایان برسد برای بازکردن بقیه مراحل باید تعدادی سکه خریداری نمایید. قیمت بسته های سکه در "جورچین ادبی" با توجه به سیستم امتیازدهی آن، قابل قبول بوده و از این رو AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


جورچین ادبی