حسابداری حافظ

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن حسابداری حافظنسخه 1.0.0

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : امور مالی
 • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
 • حجم : 3.6 مگابایت

هر یک از افراد جامعه در طول زندگی روزمره، با تراکنش های مالی مختلفی روبرو میشوند که ناشی از هزینه ها و درآمدهای گوناگون میگردد و اکثر قریب به اتفاق آنها سعی میکنند تا با ثبت این تراکنش ها، اقتصاد خود و خانواده را مدیریت نمایند. برای این کار روش های متنوعی وجود دارد که هریک مزیت های خاص خود را به همراه دارند اما باید به دنبال سریعترین و بهترین راه بود. "حسابداری حافظ"، نام اپلیکیشنی است که میتواند در این زمینه مفید واقع شود. ما را در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید. حسابداری حافظ

رابط کاربری:

در اینگونه برنامه ها، دسترسی سریع و بدون پیچیدگی به همه بخش ها و همچنین استفاده راحت از امکانات حرف اول را میزند و "حسابداری حافظ" از این لحاظ استانداردهای لازم را تا حد زیادی رعایت کرده است. استفاده از دکمه های ناوبری، فهرست های مختلف و برگه بندی صفحات از جمله ترفندهایی هستند که در رابط کاربری این اپلیکیشن اندرویدی به چشم میخورد.

ظاهر برنامه فوق نیز از نقاط قوتی همچون رنگ بندی هماهنگ، چیدمان مرتب عناصر صفحه، فونت مناسب و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی بهره میبرد اما انتظار میرفت دقت نظر بیشتری در طراحی قالب گرافیکی "حسابداری حافظ" صرف گردد. برای مثال باید به عدم استفاده از ترکیب رنگ های بیشتر و یا حتی آیکن های متنوع اشاره کنیم که میتوانست به جذاب تر شدن محیط  اپلیکیشن فوق منجر شود.

AppReview با درکنار هم قراردادن موارد ذکر شده، امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. حسابداری حافظ

کاربرد:

امکاناتی که این برنامه اندرویدی جهت مدیریت دخل و خرج های روزانه در اختیار کاربران میگذارد، شامل 5 بخش از جمله تراکنش ها، حساب ها، اشخاص، گزارش و رویدادها میگردد که در ادامه درباره هریک از آنها توضیح میدهیم و در ابتدا بهتر است تا از قسمت تعریف حساب ها شروع کنیم.

در صفحه مربوط به حساب های بانکی و با لمس آیکن + در سربرگ، فرم مخصوص ثبت حساب باز میشود که باید یک عنوان و یادداشت دلخواه برای آن وارد کنید و مقدار موجودی آن را نیز از پایین صفحه تعیین نمایید. همچنین دو گزینه وجود دارد که مشخص میکند آیا هزینه ها از حساب مذکور کسر گردد و در مجموع محاسبه شود یا خیر. پس از اینکه همه حساب های خود را ثبت کردید، در صفحه مربوطه و همراه با موجودی هریک و موجودی کل به نمایش درمی آیند.

در قسمت اشخاص میتوانید نام تمامی افرادی که بین شما و آنها وجوه نقد منتقل میشود را وارد کنید که بخش دیگری تحت عنوان قرض ها(بدهی ها) نیز در آن به چشم میخورد. لازم به ذکر است که برای هر شخص امکان تعیین مقروض بودن و یا طلبکار بودن وجود دارد که هر دو مورد در تراکنش ها ثبت خواهند شد. افزودن شخص جدید هم از لیست مخاطبین و هم به صورت دستی امکان پذیر میباشد.

قابلیت مفیدی دیگری که در "حسابداری حافظ" گنجانده شده، رویدادها نام دارد و توسط آن میتوانید تمامی مخارج مربوط به یک رویداد مثل مسافرت و غیره را به صورت جداگانه ثبت نمایید. این قسمت از سه بخش فعال، جاری و بایگانی تشکیل گردیده است که درهنگام تعریف یک رویداد، میبایست نوع آن را برحسب یکی از این موارد تعیین کنید.

حال اجازه دهید تا درمورد مهمترین قسمت "حسابداری حافظ" یعنی تراکنش ها توضیح دهیم. درهنگام ثبت یک تراکنش، قبل از هرچیز باید نوع آن را بر حسب یکی از موارد هزینه، درآمد و یا انتقال بین حساب ها مشخص کنید. پس از آن میتوانید از میان دسته بندی های متنوع برنامه، تعیین کنید که درآمد از چه محلی حاصل شده و یا هزینه به چه منظور بوده است. تعیین تاریخ و ساعت، افزودن یادداشت و شخص مربوط به تراکنش و همچنین مشخص کردن رویداد مربوطه از دیگر اطلاعاتی هستند که باید در هنگام ثبت تراکنش وارد شوند. حسابداری حافظ

محل نمایش تراکنش هایی که بدین ترتیب ذخیره میگردند در صفحه اصلی برنامه میباشد که با کشیدن صفحه به چپ و راست امکان مشاهده تراکنش های دیگر ماه های سال نیز به وجود می آید. علاوه بر این، یک ابزار جستجو با امکان تعریف فیلترهای نمایشی مختلف درنظر گرفته شده است تا کاربران بتوانند هر چه سرعتر به اطلاعات موردنظر خود دست پیدا کنند.

گزارش گیری از تراکنش ها، یکی دیگر از قابلیت های "حسابداری حافظ" میباشد که به دو صورت دسته-مقدار(برحسب درصد) و زمان-مقدار با نمایش نمودار، پیاده سازی شده است. در این بخش از اپلیکیشن فوق، امکانات فیلترسازی نمایش بر حسب مواردی از قبیل زمان و دسته بندی تراکنش ها نیز وجود دارد.

اکنون که با همه قسمت های برنامه آشنا شدید، لازم است تا به امکانات موجود در بخش تنظیمات هم اشاره ای داشته باشیم. امکان تعریف دسته بندی دلخواه برای هزینه ها و درآمدها، ساخت تراکنش های دوره ای که در زمان های مشخص در طول یک ماه تکرار میشوند، تعیین زبان، نوع تقویم و واحد پول، تعیین قفل ورود به برنامه و پشتیبان گیری از اطلاعات و بازیابی آنها، از جمله امکانات جانبی هستند که در بخش تنظیمات به چشم میخورند. همچنین نمایش نوار وضعیت برنامه را نیز میتوانید از این فهرست تنظیم نمایید.

با توجه به قابلیت هایی که نام بردیم، باید گفت که این اپلیکیشن اندرویدی کارایی زیادی در امر مدیریت دخل و خرج ها خواهد داشت اما درعین حال کمبودهایی نیز نسبت به برخی از برنامه های مشابه دارد. برای مثال باید به ثبت جزئیات محدود برای اطلاعات مختلف، عدم امکان مدیریت چک ها و معدود خطاهای مشاهده شده که احتمالا به دلیل نوع پیاده سازی خرید درون برنامه ای به وجود آمده، اشاره کنیم.

درنهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. Hesabdari-Hafez-4

قیمت: "حسابداری حافظ" امکانات متنوع و مفیدی در اختیار کاربران قرار میدهد و بدون تردید تولیدکنندگان آن زحمت زیادی را متحمل شده اند. به همین دلیل AppReview قیمت این اپلیکیشن را منصفانه دانسته و امتیاز 5 از 5 را برای این بخش منظور میکند. پاورقی: دریافت اپلیکیشن قوق به صورت رایگان انجام میپذیرد که تنها میتوان 15 تراکنش در آن ثبت نمود و برای ثبت تعداد بیشتر باید از طریق سیستم خرید درون برنامه ای، آن را به نسخه کامل ارتقاء دهید

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  کیان 1
  بسیااااااار برنامه بیخودیه من از وقتی نصب کردم گوشیمو تو هم ریخت گوشیمو بردم نمایندگی گفت این برنامه رو پاک کن. من هم همه حساب و کتابامو تو این برنامه ثبت کرده بودم و خیلی بهش وابسته بودم. حتی اگه گوشیمو خراب میکرد نمیتونستم برنامه رو پاکش کنم. برنامه خیلی صاحاب درست و حسابی هم نداره و پشتیبانی چیزی در کار نیست. فقط بهش عادت میکنی و گیرت میندازه و هر چند وقت یک بار هم به هم میریزه. من بار اول که به هم ریخت پس از کلی معطلی و خواهش و التماس و منت برنامه نویسش برام درستش کرد ولی این سری که خراب شد هرکاری کردم برنامه نویسش جواب نداد. طرف نه تلفن داده نه سایت داره نه ایمیل درست و حسابی داره. این سری برنامه حسابداری دیگه ای از اینترنت گرفتم که خودش یه شرکتی هست کلی‌ کارمند داره برنامه نسخه های مختلف داره تو گولی پلی و گالکسی اپ هم هستش خییییییییییلی هم کاملتر از حافظ هست. فقط مشکل اینه که حالا باید بشینم تراکنش های مربوط به سه سال رو یکی از حافظ وارد این برنامه جدید کنم. کاشکی پارسال که حافظ اذیتم کرد انداخته بودمش بیرون و بیشتر بهش وابسته نمیشدم الآن کارم خیلی راحت تر راه میفتاد. به شما هم توصیه میکنم اگه گرفتارش شدین هرچی زودتر خودتونو خلاص کنین

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  محمدامین یزدی
  سلام اگه نسخه اولیه این اپ رو دارید لینک دانلودشو بزارید. متاسفانه نسخه جدیدش خیلی افتضاحه

  به این نظر پاسخ دهید
  1. سیامک سرشوق
   سیامک سرشوق
   سلام دانلود از طریق بازار انجام میشه و فقط آخرین نسخه روی این مارکت هست.

   به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  رضا
  چرا نمیشه نسخه اصلی و خرید

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  علی 5
  من خیلی وقته نصبش کردم و همه بقیه نرم افزار ها را هم داشتم اما این واقعا عالیه

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  محمد 5
  خیلی وقته از این نرم افزار استفاده میکنم خیلی برنامه عالی و کاملیه برای اندروید ممنون

  به این نظر پاسخ دهید
حسابداری حافظ