حساب سفر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن حساب سفرنسخه 1.0.2

3.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : امور مالی
  • قیمت : ۷۹۵ تومان
  • حجم : 1 مگابایت

سفر به نقاط سیاحتی و زیارتی همراه با دوستان، اقوام و آشنایان، یکی از تفریحات همیشگی ما بوده و هست. به هرحال در طول سال چندبار فرصت پیش می آید که به این کار اقدام نموده و خستگی ناشی از مشغله زندگی را رفع کنیم. بدون تردید، مهمترین مسئله ای که در طول مسافرت با آن روبرو خواهیم شد، مخارج گوناگون آن مثل هزینه غذا، اقامتگاه و غیره میباشد و هر کدام از همسفران میبایست سهم خود را از این هزینه ها پرداخت نماید. اگر تمایل دارید در هنگام سفر، سهم دقیق هر کدام از همراهان را محاسبه کنید با ما در معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن اندرویدی "حساب سفر" همراه باشید. حساب سفر

رابط کاربری:

نکته ای که بیش از هر چیز دیگر در محیط اپلیکیشن فوق به چشم می آید، سادگی آن است. درواقع میتوان گفت تولیدکنندگان "حساب سفر" دقت نظر کافی در طراحی ظاهر آن صرف نکرده اند و به غیر از مواردی مانند فونت مناسب، چیدمان مرتب عناصر و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، نمیتوان نقاط قوت دیگری برای آن برشمرد.

کمبودهای این برنامه اندرویدی از لحاظ گرافیکی شامل عدم استفاده از رنگ بندی جذابتر و به کارگیری آیکن های گویا و اختصاصی میشود. انتظار میرفت رابط کاربری "حساب سفر" شیک تر و حرفه ای تر به نظر برسد و استانداردهای لازم در این زمینه را بیشتر در خود داشته باشد.

آخرین مواردی که لازم است به آن اشاره کنیم، جابجایی سریع بین قسمت های مختلف و استفاده راحت از امکانات برنامه فوق میباشد. این دو ویژگی برای چنین اپلیکیشن هایی لازم و حیاتی بوده و "حساب سفر" تقریبا آنها را رعایت کرده است. البته باید عدم نمایش پیغام خطا در صورت تکمیل نکردن فیلدهای الزامی را به عنوان یک نقص بزرگ از این بابت نام ببریم.

AppReview امتیاز 3 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. حساب سفر

کاربرد:

در اینگونه برنامه ها مهمترین نکته ای که برای کاربران حائز اهمیت خواهد بود، محاسبه دقیق و صحیح هزینه ها میباشد به خصوص هنگامی که بحث تقسیم سهم عادلانه بین افراد درمیان است. "حساب سفر" از این بابت امتیاز لازم را دریافت میکند و قابل اعتماد به نظر میرسد اما باید میزان کارایی آن را نیز بررسی نماییم.

در ابتدای ورود به این اپلیکیشن اندرویدی، میبایست یک حساب مشترک تعریف کنید و اعضای آن را با اختصاص درصد مشارکت به آنها، مشخص نمایید. با اشاره بر روی دکمه "ذخیره حساب مشترک" به صفحه جدیدی انتقال می یابید که میزان بدهکاری یا طلبکاری افراد در جلوی نام آنها نشان داده میشود. بدیهی است چون هنوز هزینه ای را ثبت نکرده اید، اطلاعاتی برای نمایش دادن وجود ندارد.

به منظور افزودن تراکنش، باید اولین آیکن بالای صفحه از سمت چپ را لمس کنید. در این بخش میتوانید اطلاعات مورد نظر خود از قبیل تاریخ، نوع تراکنش (هزینه یا درآمد)، شرح یا عنوان تراکنش، انتخاب شخصی که هزینه را تقبل کرده، مشخص نمودن افرادی که در این تراکنش مشارکت دارند و در آخر مبلغ را وارد نمایید. دکمه ذخیره اطلاعات نیز درپایین صفحه و در کنار فیلد مقدار قرار گرفته است.

امکان مشاهده گزارش حساب و تراکنش های ثبت شده نیز وجود دارد و هرچند به صورت پیشرفته پیاده سازی نشده است اما سودمند خواهد بود. تا اینجا همه چیز به خوبی عمل میکند اما نقص های بزرگی در این میان به چشم میخورد که بد نیست به آنها اشاره کنیم.

بزرگترین نقص "حساب سفر"، امکان افزودن حساب های اشتراکی، فقط برای یک بار است که در صفحه اول برنامه انجام میشود. درواقع بعد از ثبت حساب ها، دیگر امکان افزودن مورد جدید وجود ندارد و این موضوع کارایی اپلیکیشن فوق را به شدت پایین می آورد. با وجود نقص ذکر شده، عدم امکان حذف یک حساب و تراکنش های مربوط به آن نیز دور از انتظار نیست و تولیدکنندگان باید بطور جدی به فکر رفع این ایرادها باشند!

کمبودهایی نظیر دسته بندی هزینه یا درآمدها بر حسب عنوان و یا حتی مشخص نمودن بدهکاری و طلبکاری افراد از حساب های مختلف و جمع بندی کلی آنها نیز در "حساب سفر" مشاهده میگردد. این موارد از این لحاظ اهمیت دارند که به هرترتیب با یک برنامه حسابداری روبرو هستیم و وجود این قابلیت ها لازم میباشد.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز 2 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. حساب سفر

قیمت:

با وجود اینکه قیمت این برنامه اندرویدی مناسب به نظر میرسد، اما نمیتوان نواقص آن را نادیده گرفت. به هرحال کاربران درصورت صرف هزینه ای هرچند کوچک، انتظار کارایی یک اپلیکیشن را دارند و این موضوع انکار ناشدنی است. امیدواریم در نسخه های بعدی "حساب سفر"، شاهد اصلاحات چشمگیری باشیم. AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش تعیین میکند.

پاورقی: برنامه فوق، به زودی منتشر خواهد شد و در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

با توجه به نواقصی که قبلا برای "حساب سفر" برشمردیم، تولیدکنندگان این برنامه اندرویدی درصدد رفع مهمترین آنها، یعنی امکان افزودن حساب های دیگر برآمدند. در نسخه جدید اپلیکیشن فوق که توسط تیم AppReview بررسی گردید، یک آیکن در سربرگ صفحه خلاصه بدهکاری/طلبکاری مشاهده شد که با اشاره بر روی آن به بخش انتخاب حساب مشترک خواهید رفت.

حساب سفر

در این قسمت لیست عناوین همه حساب ها وجود دارد که در صورت لمس هر عنوان، وارد آن شده و میتوانید عملیات ثبت هزینه و درآمد را انجام میدهید. به منظور تعریف حساب های جدید نیز باید از آیکن موجود در سربرگ همین بخش استفاده کنید.

حساب سفر

البته هنوز کمبودهایی مثل امکان حذف حساب ها و تراکنش ها و یا صفرکردن حساب به چشم میخورد که طبق اطلاعات بدست آمده، این قابلیت ها به زودی در "حساب سفر" گنجانده و عرضه خواهند شد.

در حال حاضر از نظر AppReview، امتیازات این اپلیکیشن اندرویدی به 3 از 5 در بخش کاربرد و 4 از 5 در بخش قیمت تغییر می یابد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


حساب سفر