حقوق مدنی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن حقوق مدنینسخه 1.0

3.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : آموزش
  • قیمت : ۲۵۰۰ تومان
  • حجم : 1.8 مگابایت

  شما برای فراگیری علوم مورد علاقه خود چه راهکارهایی را در پیش میگیرید؟ بهترین راه انتخاب یک رشته تحصیلی مرتبط با آن علم است اما موفقیت در یادگیری و پشت سر گذاشتن آزمون های مختلف، شرایط خودش را میطلبد. در ادامه اپلیکیشنی به شما معرفی میکنیم که به وسیله آن میتوانید دانش خود را بیازمایید. اگر رشته تحصیلی شما "حقوق" است با ما همراه شوید تا برنامه اندرویدی "حقوق مدنی" را نقد و بررسی کنیم. حقوق مدنی

رابط کاربری:

وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی به گونه ای است که باید دسترسی سریع و بدون پیچیدگی در اختیار کاربرانش قرار دهد. هرچند امکانات جانبی زیادی در "حقوق مدنی" به چشم نمیخورد اما در همین حد نیز استانداردهای لازم برای ایجاد یک رابط کاربری روان در آن رعایت گردیده است.

 جابجایی راحت بین صفحات برنامه (تست ها) که تنها با چپ و راست کشیدن انجام میپذیرد، این موضوع را تصدیق میکند. استفاده از دکمه های ناوبری میتوانست چهره حرفه ای تری به این اپلیکیشن ببخشد هرچند قابلیت پرش به شماره موردنظر وجود دارد.

تنها نقص در این خصوص، مربوط میشود به گزینه های اجرایی که در سربرگ به نمایش درمی آیند و در نگاه اول، دیده نمیشوند.

از لحاظ گرافیکی، بهترین ظاهر این برنامه را در صفحه اصلی آن و زیر فهرست ها میبینیم که رنگ بندی های به کار رفته در کنار چیدمان مرتب عناصر و آیکون های زیبا، محیط کاربرپسندی خلق کرده است. عملکرد صحیح این صفحات در نمای افقی و عمودی از دیگر نقاط قوت در این بخش به حساب می آید. بهتر بود بر روی سربرگ برنامه و رنگ آن نیز دقت بیشتری شود تا شاهد زیبایی بیشتری باشیم.

در صفحاتی که مربوط به نمایش تست ها میشود، نمای برنامه کمی تغییر میکند و دیگر از جذابیت صفحات قبل خبری نیست! دلیل موجه برای این موضوع، چینش نامرتب متن ها است که میتوانست به صورت دیگری طراحی گردد. البته این ظاهر، از لحاظ اینکه دید خوبی برای مطالعه متن به کاربر میدهد، جنبه مثبت پیدا میکند اما همانطور که اشاره شد سایز بزرگ متن و عدم ترتیب منظم آن، حس آشفتگی را در مخاطب القا میکند.

ساده ترین راهی که تولیدکنندگان این برنامه اندرویدی میتوانستند برای حل این مشکل پیاده سازی کنند، درنظر گرفتن تنظیمات لازم برای تغییر سایز و یا حتی نوع فونت بود. با توجه به مواردی که ذکر شد امتیاز AppReview به این بخش 3 از 5 است. حقوق مدنی

کاربرد:

قبل از هرچیز باید بگوییم که برنامه "حقوق مدنی" حاوی مقاله های آموزشی نیست بلکه پر از تست های مفید برای رشته حقوق میباشد. تا اینجا مشخص است که مخاطبان این اپلیکیشن اندرویدی، محدود هستند اما باید دید همین تعداد از چه امکاناتی برخوردار خواهند شد.

اولین نکته مثبت در رابطه با این برنامه، تعداد زیاد تست های درون آن میباشد که فراگیری پاسخ همه آنها بدون تردید دانش علاقه مندان به رشته حقوق را بالا میبرد.

برای شروع میتوانید به مرور کردن تست ها بپردازید و تعیین کنید که به صورت ترتیبی به نمایش درآیند یا بطور تصادفی. حالت اول برای ابتدا مناسب تر به نظر می آید که دلیل آن را در ادامه خواهیم گفت. لازم به ذکر است برای دیدن پاسخ هر تست میبایست بر روی متن "مشاهده پاسخ" که در سمت راست سربرگ قرار گرفته است، اشاره کنید.

پس از مرور تست ها تا یک شماره مشخص (مثلا 20)، میتوانید از خود امتحان بگیرید. در بخش آزمون امکان انتخاب تعداد سوالات و مشخص کردن شماره ابتدا و انتهای آن ها وجود دارد البته به شرطی که در اینجا نیز حالت ترتیبی را انتخاب کنید. حتما متوجه شدید که با مرور تست ها در حالت ترتیبی، قادر خواهید بود یک برنامه ریزی کامل برای فراگیری همه سوالات داشته باشید.

قابلیت های دیگری نیز در قسمت آزمون دیده میشود. امکان قراردادن حالت زمانی برای امتحان به شما کمک میکند، خود را در پاسخگویی به سوالات در یک بازه زمانی مشخص، محک بزنید. البته در حالت آزاد نیز ثانیه شمار برنامه، زمان تلف شده را به شما نشان خواهد داد. فراموش نکنید پس از اتمام پاسخگویی باید بر روی متن "پایان آزمون" در سربرگ اشاره کنید تا نتیجه کامل امتحان و نمره نهایی به نمایش درآید.

امکان ذخیره نمودن این نتایج نیز وجود دارد که میتوانید از قسمت درنظر گرفته شده، به آنها دسترسی داشته باشید.

بخش پرکاربرد دیگری هم در "حقوق مدنی" گنجانده شده است که در آن میتوانید به ایجاد، ویرایش و حذف تست ها اقدام نمایید. مهمترین نتیجه قابلیت های ذکر شده، غنی تر کردن سوالات موجود در برنامه میباشد.

درمیان این همه امکانات جانبی مفید، کمبودی هم به چشم میخورد. بهتر بود در بخش مرور تست ها و یا حتی بخش آزمون قابلیتی درنظر گرفته شود تا کاربر بتواند سوالاتی که پاسخ غلط به آنها داده است از بقیه تفکیک نموده و در زمان دیگری به آنها دسترسی داشته باشد. در پایان AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. حقوق مدنی

قیمت:

این برنامه اندرویدی، گستره بزرگی از مخاطبان را دربر نمیگیرد. به همین دلیل قیمت آن میتوانست کمتر باشد تا حتی افرادی که در رشته حقوق تحصیل نمیکنند برای آشنایی با قوانین مدنی به دریافت این اپلیکیشن مبادرت ورزند.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. پاورقی : تیم تولیدکننده اپلیکیشن فوق، مجموعه تست های دیگری در رابطه با علوم دیگر منتشر نموده اند که تحت برند و نشان "هزاران تست همراه" در مارکت ها قابل دسترس میباشند.  

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


حقوق مدنی