حکایتها

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن حکایتهانسخه 3.1

امتیاز کاربران
3.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : پارسی دولوپر

 

مطالعه داستان ها علاوه بر پرکردن اوقات فراغت ما فایده دیگری هم دارد. پند و اندرزهایی در این نوشته ها یافت میشود که اگر آنها را بکار ببندیم، مسلما در بهبود کیفت زندگی موثر خواهد بود. در این میان حکایتهای قدیمی نقش بیشتری از خود ایفا میکنند.

برنامه ای که در ادامه معرفی میکنیم، "حکایتها" نام دارد و سرشار از قصه هایی است که میتواند برای علاقه مندان به داستان های قدیمی جذاب باشد. با ما همراه شوید تا این اپلیکیشن اندرویدی را نقد و بررسی کنیم.

حکایتها

رابط کاربری:

لذت بردن از مطالعه داستان در قالب یک برنامه موبایل، جذابیت محیط کاربری را می طلبد.

 "حکایتها" از لحاظ گرافیکی، میتوانست بهتر از چیزی که مشاهده میکنیم باشد. برای مثال هماهنگی رنگ ها با پس زمینه زیاد مناسب نیست و تنها نکته مثبت آن زنده بودن ظاهر برنامه است. فونت استفاده شده و آیکون ها نیز باید با دقت بیشتری انتخاب میشدند.

موردی که باید به عنوان یک امتیاز منفی دیگر به آن اشاره کنیم، عدم وجود سربرگ برای برنامه میباشد. نقش سربرگ ها علاوه بر تفکیک محیط به گونه ای که بخش بندی صفحه از لحاظ اندازه اصولی میگردد، در زیبایی و جذابیت ظاهری نیز تاثیرگذار است. علت این اثرگذاری میتواند ترکیب رنگ بکار رفته در سربرگ با دیگر رنگ های موجود در صفحه باشد. همچنین نمایش نام اپلیکیشن و عنوان قسمت های مختلف در آن، برای هر برنامه ای لازم به نظر میرسد.

البته نقاط قوتی هم در رابط کاربری "حکایتها" دیده میشود. برای مثال میتوان چیدمان مرتب فهرست ها، عدم یکنواختی محیط و پس زمینه مناسب برای متن حکایت ها را ذکر کرد.

دسترسی به بخش های مختلف این برنامه اندرویدی و استفاده از امکانات آن نیز به سهولت انجام میپذیرد و این هم یک امتیاز مثبت دیگر در این بخش محسوب میشود.

در این بخش AppReview امتیاز 3 از 5 را درنظر میگیرد.

حکایتها

کاربرد:

تعداد داستان های موجود در این اپلیکیشن اندرویدی زیاد است و میتواند مدتی شما را سرگرم کند. این مطالب در سه بخش اصلی تفکیک شده اند و هرکدام جذابیت خود را دارند.

اگر بخواهیم درمورد امکانات جانبی برنامه "حکایتها" صبحت کنیم چیز زیادی برای گفتن وجود ندارد! تنها قابلیتی که برای مطالب قرار داده شده، امکان به اشتراک گذاری آنهاست.

برنامه رقیب از امکانات بیشتری همچون ابزار جستجو، قابلیت افزودن به علاقه مندیها، تشخیص داستان های مطالعه شده با تغییر رنگ عنوان آنها در فهرست و حتی امکان انتخاب بخشی از متن، بهره میبرند و تولیدکنندگان "حکایتها" در این مورد ضعیف عمل کرده اند.

AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

Hekayatha-4

قیمت:

هر چند این برنامه اندرویدی در دوبخش قبلی به دلیل کاستی هایی که داشت امتیاز زیادی کسب نکرد اما با قیمت 500 تومان ارزش امتحان کردن را دارد.

این بخش از نظر AppReview امتیاز 5 از 5 را میگیرد.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  دوستدار شهدا 5
  بررسی خوبی بود برنامه خوبتری :-D با تشکر

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  گروه فلش دولوپر 5
  خیلی ممنون بخاطر برسی شما منده یکی از سازنده های این برنامه هستم و این مشکلاتی که اعلام کردید را حتما مد نظر قرار میدیهم با تشکر محمد باقر فکوری عضو گروه فلش دولوپر

  به این نظر پاسخ دهید
حکایتها