حیوونیا

معرفی، نقد و بررسی بازی حیوونیانسخه 1.5

3.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : تفننی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 22.7 مگابایت
دریافت برنامه/بازی حیوونیا از بازار سازنده : سیناتیسم

گذران اوقات فراغت با بازی هایی که بر روی دستگاه تلفن همراه نصب گردیده اند، امروزه به یک سرگرمی محبوب تبدیل شده است و کمتر کسی را میتوان یافت که از این تفریح لذت نبرد! در این میان هر کس بنا بر رده سنی، جنسیت و عوامل دیگر، سلیقه متفاوتی داشته و به سبک خاصی از بازی های موبایل علاقه نشان میدهد. به همین دلیل تنوع بازی ها بسیار زیاده بوده و تولید کنندگان، آنها را در سبک های مختلف روانه بازار میکنند.

در ادامه به معرفی بازی "حیوونیا" میپردازیم که میتواند در اوقات فراغت شما جای داشته باشد. ما را در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراهی کنید.

حیوونیا

گرافیک و رابط کاربری :

رنگبندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه، از جمله نقاط قوتی هستند که میتوانیم برای منوهای بازی فوق نام ببریم. باید گفت که "حیوونیا" دارای قالب گرافیکی یکپارچه و کم نقصی میباشد که طراحی آن، متناسب با موضوع بازی صورت گرفته است. البته انتظار میرفت که خلاقیت بیشتری صرف گردد تا چهره این بازی اندرویدی در بخش منوها، از جذابیت بیشتری برخوردار گردد و انگیزه کاربر را برای انجام آن افزایش دهد.

سبک بازی فوق به گونه ای است که در محیط اصلی آن اثری از عناصر گرافیکی پیچیده به چشم نمیخورد اما در همین حد نیز از طراحی کم نقصی بهره میبرد. به کارگیری انیمیشن ها و جلوه های بصری ساده و در عین حال خلاقانه همراه با موزیک مناسب که با کاراکترهای جالب ترکیب شده اند، محیط سرگرم کننده ای را در "حیوونیا" به وجود آورده اند هرچند بهتر بود که از این لحاظ، دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری صرف گردد.

از دیگر ویژگی هایی که در بازی فوق باید به آنها اشاره کنیم، جابجایی سریع بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات میباشد. رابط کاربری منوها در "حیوونیا" با رعایت استانداردهای لازم طراحی گردیده و در خلق آن از تکنیک های اصولی استفاده شده است. البته در این میان نواقص جزئی مانند عملکرد دکمه سخت افزاری بازگشت نیز وجود دارد که انتظار میرفت با هوشمندی برطرف گردند.

در نهایت امتیاز AppReview به این بخش، 3.5 از 5 است.

حیوونیا

گیم پلی :

در بازی فوق باید حیوانات سیرک که توسط دلقک های بدجنس مورد آزار قرار گرفته اند را نجات داده و این کار را در حد توان و تا کسب بیشترین امتیاز ادامه دهید. در واقع "حیوونیا" پایانی ندارد و شما میتوانید همیشه آن را بازی کنید و رکورد خود را بهبود بخشید تا در جدول رتبه بندی، بالاتر از بقیه کاربران قرار بگیرید. در ادامه نحوه انجام این بازی اندرویدی را بیشتر شرح داده ایم.

بعد از ثبت نام کاربری  و با لمس دکمه شروع، صفحه ای در پیش روی شما قرار میگیرد که از 20 خانه مربعی شکل تشکیل شده است. در این خانه ها تصویر حیوانات سیرک ظاهر میشود که باید بر روی آنها اشاره کنید تا نجات یابند و در ازای آن امتیاز کسب نمایید. در "حیوونیا"، دلقک ها دشمن به حساب می آیند که نتیجه لمس کردن تصویر آنها، باخت میباشد. همچنین با ادامه روند بازی، سرعت آن افزایش می یابد و چنانچه تمام خانه ها پر شود، شما باخته اید و امتیاز بدست آمده به عنوان رکوردتان ثبت خواهد گردید.

به منظور امتیازآوری بیشتر در بازی فوق، میتوانید بر روی حیوانات هم شکل به صورت متوالی اشاره کنید. همچنین با لمس بادکنک ها، تعدادی از ردیف ها به یکباره خالی میشوند و بدین ترتیب فرصت بیشتری برای ادامه بازی بدست خواهید آورد. راهنمای "حیوونیا" توضیح مختصری درباره نحوه استفاده از تجهیزات کمکی داده است. امتیاز شما نیز به دو صورت بهترین رکورد و تعداد حیوان نجات یافته در صفحه اصلی به نمایش درمی آید.

مورد دیگری برای توضیح وجود ندارد و باید گفت که گیم پلی بازی فوق تنها به دلیل جنبه رقابتی میتواند برای کاربران جذاب باشد و انگیزه انجام آن را برای مدت طولانی تر به وجود می آورد. انتظار میرفت که ایده پردازی های بیشتری همچون تنوع بیشتر تجهیزات کمکی یا دشمنان در "حیوونیا" صورت بگیرد تا هیجان آن افزایش یابد.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 3 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

حیوونیا

قیمت :

با وجود کمبودهایی که در دو بخش قبل نام بردیم، شما میتوانید این بازی اندرویدی را بطور رایگان و بدون پرداخت هرگونه هزینه انجام دهید. این موضوع بدون تردید باعث رضایت مخاطبان از "حیوونیا" میگردد و به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


حیوونیا