خرید 360

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن خرید 360نسخه 1.0.6

4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه/بازی خرید 360 از بازار سازنده : آرا

اطراف ما پر است از فروشگاه های متنوعی که وسایل و مایحتاج زندگی خود را از آنها تهیه میکنیم. اتخاذ بهترین تصمیم برای یک خرید خوب، همیشه کار راحتی نیست و شرط آن انتخاب فروشگاه دلخواه و قابل اعتماد میباشد.

در ادامه قصد معرفی اپلیکیشنی را داریم که دریافتن محل فروشگاه ها به شما کمک خواهد کرد. در نقد و بررسی برنامه اندرویدی "خرید 360" ما را همراهی کنید. خرید 360

رابط کاربری:

دسترسی سریع به بخش های مختلف و استفاده آسان از امکانات موجود ، ویژگی های قابل ملاحظه ایست که میتوانید در این برنامه ببینید. رعایت استانداردهای لازم برای طراحی یک رابط کاربری روان، باعث ایجاد حداکثر سرعت و حداقل پیچیدگی در عملکرد "خرید 360" شده و نقطه قوتی برای آن محسوب میشود.

از لحاظ ظاهری نیز با توجه به چیدمان مرتب فهرست ها و دیگر عناصر، استفاده از آیکون های یکنواخت و زیبا، فونت خوانا و مناسب و رنگ بندی هماهنگ در این اپلیکیشن اندرویدی، میتوان امتیاز مثبتی برای آن درنظر گرفت.

به عنوان یک نقص کوچک، محیط یکنواخت و کسل کننده "خرید 360" میتوانست با استفاده از رنگ های زنده، ظاهر پویاتری به خود بگیرد. طراحی گرافیکی چنین برنامه هایی که مخاطبان عام دارند، بهتر است به گونه ای باشد که سلیقه اکثر کاربران را تامین کند. با یک جمع بندی کلی، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. خرید 360

کاربرد:

مهمترین ویژگی این برنامه اندرویدی از لحاظ کاربرد، وجود یک دسته بندی کامل است که شامل اکثر اصناف مورد نیاز کاربران میشود. هرچند هنوز تعداد کمی فروشگاه در "خرید 360" ثبت شده اند اما میتوان امید داشت که اطلاعات آن به زودی تکمیل خواهند شد.

دلیل این موضوع، امکان افزودن مشخصات  توسط صاحبان فروشگاه ها میباشد که از منوی سمت راست برنامه قابل دسترسی است. البته تایید صحت اطلاعات وارد شده به عهده تولیدکنندگان اپلیکیشن فوق بوده و میبایست نظارت دقیقی بر روی آن داشته باشند.

نکته دیگر این است که در حال حاضر، فقط مشخصات فروشگاه های تهران را میتوانید در برنامه فوق مشاهده کنید اما در آینده دیگر شهرها نیز به گزینه "انتخاب شهر" که در منوی "خرید 360" قرار دارد افزوده خواهند شد. گردآوری این همه اطلاعات و سازماندهی آنها کار آسانی نیست و امیدواریم بهترین عملکرد را در این زمینه ببینیم.

از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن اندرویدی میتوانیم به ترتیب لیست فروشگاه ها بر حسب فاصله از محل کاربران، امکان شماره گیری سریع و نمایش محل موردنظر بر روی نقشه اشاره کنیم. همچنین در صفحه مشخصات هر فروشگاه، بخشی وجود دارد که تصاویر آخرین محصولات در آن به نمایش درمی آیند.

"خرید 360" در صورت اضافه شدن اطلاعات جدید به شما هشدار میدهد که برای این کار باید از منوی تنظیمات برنامه، این قابلیت را روشن کنید. گزینه دیگری که در این منو به چشم میخورد "نقشه آفلاین" نام دارد و درصورتی که آن را فعال کنید، پس از دانلود نقشه میتوانید محل فروشگاه ها را بدون نیاز به اینترنت نیز بر روی نقشه ببینید.

بخش های دیگر برنامه فوق شامل نمایش جدیدترین فروشگاه ها، خیابانها و مراکز خرید و فروشگاه های آنها، برندها و تخفیف ها و حراجی ها میشود. با وجود موارد ذکر شده  کاربران میتوانند به راحتی نتایج دلخواه خود را بدست آورند.

در میان قابلیت هایی که به آن اشاره کردیم، کمبودهایی نیز دیده میشود. برای مثال میتوانیم امکان افزودن به لیست علاقه مندیها و ابزار جستجوی پیشرفته را نام ببریم که جای خالی آنها کاملا احساس میگردد.

مورد دیگری که باید از دید یک نقص به آن نگاه کنیم، عدم ثبت اطلاعات در اولین اجرای برنامه میباشد. این موضوع باعث میشود با هربار بازکردن برنامه، منتظر دریافت اطلاعات بمانید و اگر امکان بروزرسانی دستی میسربود، این مشکل هم برطرف میشد.

درپایان باید گفت که "خرید 360" آینده خوبی دارد و انتظار میرود تولیدکنندگان آن هرچه سریعتر نسبت به تکمیل مشخصات فروشگاه ها اقدام نمایند. امتیاز AppReview به این بخش 3.5 از 5 است. خرید 360

قیمت:

درحال حاضر میتوانید این برنامه اندرویدی را بطور رایگان دریافت کنید. شاید تکمیل نبودن اطلاعات درون آن باعث نارضایتی شما شود اما همانطور که اشاره شد، میتوان به آینده "خرید 360" امیدوار بود. AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.  

در نسخه 1.0.6 این اپلیکیشن، شاهد تغییرات جزئی در رابط کاربری هستیم که در عین حال زیبایی بیشتری به محیط بخشیده و یکنواختی قبل را از میان برده است. استفاده از رنگ های زنده، تغییر نحوه چینش لیست ها و ترتیب بهتر آنها و نمایش هوشمندانه و اصولی تر جزئیات در صفحه مربوط به اطلاعات هر فروشگاه، از جمله مهمترین تغییرات  در ظاهر "خرید 360" میباشند.

بهتر بود اکنون که رنگ های دیگری در محیط این برنامه اندرویدی به کار برده شده است، یک رابطه منطقی بین آنها نیز برقرار شود به صورتی که کاربران از هر رنگ به عنوان شاخص استفاده کنند. به هر حال AppReview امتیاز بخش مربوطه را به 4.5 از 5 تغییر میدهد.

بد نیست به افزوده شدن ابزار جستجو و دو قسمت دیگر به نام های "کوپن من" و شهر من" به "خرید 360" اشاره کنیم. بخش اول هنوز راه اندازی نشده اما در بخش دوم که در حال حاضر فقط شهر تهران را پوشش میدهد (مانند سایر بخش ها)، میتوانید محل مکان های تفریحی، سیاحتی، خدماتی و غیره را بر روی نقشه مشاهده نمایید. همچنین مشخصات تعداد بیشتری از فروشگاه ها در این اپلیکیشن اندرویدی ثبت گردیده است هرچند هنوز هم این مقدار اطلاعات ناچیز به شمار می آید.

ازنظر AppReview، مجموع موارد ذکر شده باعث تغییر امتیاز بخش کاربرد به 4 از 5 میشود.   

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


خرید 360