دادیار

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دادیارنسخه 1.1

3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : ۱۵۰۰ تومان
  • حجم : 5.8 مگابایت
سازنده : محسن

درعصر حاضر با توجه به رشد جمعیت و گستردگی شهرها، اختلافات مردمی هم بیشتر شده و مراکز قضایی در طول روز به تعداد بسیارزیاد مراجعین پاسخ میدهند. اکثر این مراجعه کنندگان، آگاهی لازم در زمینه طرح دعوی و یا دفاع از حقوق خود را ندارند و از این رو با مشکل مواجه میشوند. هرچند سپردن امور به وکیل راه چاره ای برای حل این مشکل میباشد اما آشنایی با اصطلاحات حقوقی نیز سودمند خواهد بود. "دادیار" اپلیکیشنی است که در این رابطه اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار میدهد. ما را در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید. دادیار

رابط کاربری:

برای برنامه فوق، میتوانیم نقاط قوتی همچون رنگ بندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب و خوانا، چیدمان مرتب عناصر و عملکرد بدون خطا در نمای افقی و عمودی را نام ببریم. آیکن های مورد استفاده هم زیبا و کاربرپسند به نظر میرسند اما بهتر بود گویایی لازم را نیز داشته باشند.

اگر بطور کلی نگاه کنیم، قالب گرافیکی "دادیار" به صورت اصولی و با پیروی از یک سبک تمرکز یافته طراحی نشده است و در هر بخش، ظاهر متفاوتی از آن به چشم میخورد. هرچند این شیوه به از بین رفتن یکنواختی کمک میکند اما باید درنظر داشت که عدم پیروی از یک قاعده کلی نیز جذابیت محیط را تحت تاثیر قرار میدهد.

دسترسی به همه بخش های این اپلیکیشن اندرویدی، با سرعت نسبتا خوبی انجام میپذیرد اما باز هم به دلیل عدم پیاده سازی استاندارد، شاهد تعداد جابجایی های زیاد بین صفحات "دادیار" هستیم. بزرگترین کمبود اپلیکیشن فوق از این بابت، عدم وجود یک فهرست متمرکز میباشد.

ازنظر AppReview، امتیاز 3 از 5 به این بخش تعلق میگیرد. دادیار

کاربرد:

این برنامه اندرویدی از بخش های متعددی تشکیل شده است. مهمترین آنها مربوط به سوال و جواب های قضایی شده و شامل 7 زیر مجموعه میگردد که در هرکدام مطالب مفیدی برای آشنایی با اصطلاحات حقوقی و قوانین مربوطه وجود دارد. بیشترین امتیاز این بخش را باید به همین موضوع اختصاص دهیم.

علاوه بر مورد اشاره شده، "دادیار" آدرس مراجع قضایی مختلف را هم در اختیار کاربران قرار میدهد که در حال حاضر فقط برای شهر تهران در دسترس میباشد. از جمله جزئیاتی که برای هر مرکز به نمایش درمی آید، شماره تلفن، نمابر، منطقه، ساعت کاری، شعب مستقر و نواحی آنها و نوع محکمه هستند. همچنین کروکی آدرس نیز به صورت یک تصویر از نقشه نشان داده میشود و هرچند کارایی زیادی ندارد اما بدون فایده هم نیست.

قابلیت جالب اپلیکیشن فوق، محاسبه مهریه به نرخ روز میباشد اما استفاده از آن با دشواری زیادی همراه خواهد بود! اول از همه اینکه میبایست به اینترنت متصل باشید تا بتوانید به وبسایت مربوطه وارد شوید. حال با نقص بزرگی مواجه خواهید شد و آن عدم واکنش گرایی صفحه وب مذکور به اندازه صفحه نمایش تلفن همراه است بطوریکه مجبور به پیمایش آن هستید. درصورتی که این قابلیت درون خود برنامه و به صورت آفلاین عمل میکرد، کارایی به مراتب بهتری از آن شاهد بودیم.

"دادیار" از حیث امکانات جانبی، کمبودهای فراوانی دارد. به غیر از ابزار جستجوی پیشرفته، هیچ مورد دیگری به چشم نمیخورد و وجود امکاناتی همچون افزودن به علاقه مندی ها، به اشتراک گذاری متن، تشخیص عناوین مطالعه شده از بقیه و حتی قابلیت بروزرسانی مطالب، میتوانست چهره کاربردی تری به این اپلیکیشن ببخشد. مورد آخر با توجه به تعداد مطالب درون برنامه، از اهمیت بیشتری برخوردار است. AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. دادیار

قیمت:

هزینه ای که باید برای دریافت "دادیار" بپردازید، ناچیز است. با توجه به مطالبی که درون این اپلیکیشن اندرویدی وجود دارد، دریافت آن ارزشمند خواهد بود و میتواند مورد استفاده عموم مخاطبین قرار بگیرد. به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


دادیار