دانلود منیجر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دانلود منیجرنسخه Release

3.5 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : ابزارها
  • قیمت : ۲۰۰۰ تومان
  • حجم : 845.6 کیلوبایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر
سازنده : uxapp

دنیای اینترنت پر است از مطالب متنوعی که میتواند نیاز ما را از همه لحاظ برطرف میکند. درواقع آخرین جایی که میبایست به دنبال پاسخ سوالات خود بگردیم، اینترنت میباشد و درخیلی از مواقع به دانلود یک یا چند فایل ختم میشود! در این میان افراد زیادی هستند که با تلفن همراه خود به جستجو و گشت و گذار در اینترنت میپردازند و به احتمال زیاد، اقدام به دریافت فایل نیز میکنند.

برنامه "دانلود منیجر" که در ادامه آن را معرفی میکنیم، در بالارفتن سرعت دانلودها به شما یاری میرساند. در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید.

رابط کاربری:

با توجه به وظیفه ای که این اپلیکیشن برعهده دارد، وجود ویژگی هایی همچون دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات برای آن بدیهی میباشد و بدین ترتیب نیاز به پیاده سازی خاصی ندارد. این موضوع درمورد طراحی ظاهر "دانلود منیجر" نیز صادق بوده اما در نگاه اول میتوان فهمید که دقت نظر کافی از این لحاظ صرف نشده است و انتظار میرفت محیط این برنامه اندرویدی شیک تر و زیباتر باشد.

بزرگترین نقاط ضعفی که باید در این رابطه به آنها اشاره کنیم، رنگ بندی بی روح و فونت معمولی به کار رفته در "دانلود منیجر" هستند. تنها نکته مثبت، استفاده از آیکن های گویا میباشد که آنها نیز از جذابیت خاصی برخوردار نیستند.

امتیاز AppReview به این بخش، 3 از 5 است.   دانلود منیجر

کاربرد:

مهمترین مزیت استفاده از این اپلیکیشن اندرویدی، دستیابی به سرعت بالا درهنگام دانلود فایل میباشد که در تست های به عمل آمده، عملکرد "دانلود منیجر" از این بابت درحد مطلوب بود. حال باید دید آیا این برنامه میتواند قابل رقابت با نمونه های خارجی باشد یا خیر؟

همانطور که از نام اپلیکیشن مشخص است، میبایست قابلیت هایی جهت مدیریت دانلودها وجود داشته باشد. تنها امکاناتی که بدین منظور در برنامه فوق گنجانده شده اند، شامل حذف، توقف و ادامه دانلود میشود. باید گفت، "دانلود منیجر" کمبودهای زیادی از لحاظ امکانات جانبی دارد که کارایی آن را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد.

بزرگترین کمبود برنامه این است که برای دریافت یک فایل، میبایست آدرس (URL) آن را در فیلد مربوط به این کار تایپ یا کپی کنید! درواقع با اشاره بر روی یک لینک دانلود، اپلیکیشن فوق در لیست برنامه(ابزار)هایی که میتوان از آنها برای دریافت فایل استفاده کرد، به نمایش درنمی آید و این موضوع کاربران را به زحمت خواهد انداخت. از دیگر امکانات جانبی که انتظار میرفت در "دانلود منیجر" وجود داشته باشد، باید به نمایش تاریخچه دانلودها با امکان حذف و دسترسی مستقیم به محل ذخیره و یا حتی قابلیت بازکردن فایل های دانلود شده از داخل برنامه اشاره کنیم.

در برنامه فوق بخشی برای نمایش پهنای باند مصرفی شما درنظر گرفته شده است که به صورت نمودار و ارقام و اعداد میباشد و به هرحال، این اطلاعات میتواند برای کاربران مفید واقع شود. امیدواریم تولیدکنندگان این اپلیکیشن نسبت به رفع کمبودهای ذکر شده اقدام نمایند تا در آینده شاهد "دانلود منیجر" پیشرفته تری باشیم.

AppReview امتیاز 3 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

قیمت:

با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، به نظر نمیرسد قیمت این برنامه اندرویدی منصفانه باشد. بهتر بود قیمت کمتری برای "دانلود منیجر" درنظر گرفته شود تا رضایت بیشتری برای مخاطبان فراهم گردد.

AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

در نسخه جدید "دانلود منیجر" تحت عنوان RC3، تغییراتی صورت پذیرفته که البته از لحاظ کارایی تاثیرات چندانی به همراه نداشته است. این تغییرات شامل افزوده شدن یک منو با دوگزینه بوده که یکی از آنها برای فعالسازی قابلیت آگاهی از خاتمه دانلود و دیگری برای رفع مشکل در گوشی های سامسونگ  میباشد. دومین مورد میتواند کاربرد بیشتری برای کاربران داشته باشد.

دانلود منیجر

کاهش قیمت این اپلیکیشن اندرویدی را باید به عنوان مهمترین تغییر آن به حساب آوریم که AppReview را قانع میکند تا امتیاز بخش مربوطه را به 4.5 از 5 تغییر دهد.  

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


دانلود منیجر