درمانگران

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن درمانگراننسخه 0.5.9

امتیاز کاربران
4.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه درمانگران از بازار سازنده : ژیله مو

انسان در طول عمر چند ساله خود، ممکن است دچار بیماری های مختلفی شود که برای برخورداری از سلامتی و تندرستی باید آنها را به بهترین شکل درمان کند. خوشبختانه علم پزشکی پیشرفت های چشمگیری داشته و غیر از چند مورد خاص، سایر بیماری ها قابل درمان و یا حتی پیشگیری هستند. حال در این میان تنها باید پزشک یا مراکز درمانی مورد اطمینان را از بین صدها مورد یافت و برای مداوا به آنها مراجعه نمود که بدین منظور میتوان از منابعی گوناگونی بهره همچون برنامه های موبایل گرفت.

در ادامه به معرفی اپلیکیشنی تحت عنوان "درمانگران" میپردازیم که در همین زمینه تولید شده است. ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

درمانگران

رابط کاربری :

محیط برنامه فوق با رعایت اصل سادگی و کارایی طراحی گردیده و در آن نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه به چشم میخورد. در کل قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی، یکپارچه و کاربرپسند میباشد اما باید گفت که دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر در طراحی آن، میتوانست باعث خلق چهره جذابتری برای "درمانگران" شود. برای مثال بهتر بود برخی از عناصر دارای طرح مشخص باشند و یا از رنگ های دیگر نیز در ظاهر برنامه استفاده گردد.

در اپلیکیشن فوق جابجایی بین بخش های مختلف با سرعت بالا و پیچیدگی کم انجام میپذیرد و استفاده از امکانات موجود نیز راحت است. این ویژگی های مثبت به دلیل رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی در پیاده سازی رابط کاربری "درمانگران" پدید آمده اند. البته انتظار میرفت که سازماندهی برخی بخش ها یا امکانات بطور هوشمندانه تری صورت بگیرد تا از هر لحاظ به نمونه های حرفه ای نزدیک باشد.

در نهایت AppReview با توجه به موارد اشاره شده، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

درمانگران

کاربرد :

با توجه به توضیحاتی که در ابتدای مطلب ذکر شد، مشخص است که وظیفه اصلی این برنامه اندرویدی، معرفی پزشکان، بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی به کاربران میباشد تا موارد دلخواه و مورد نیاز خود را به راحتی بیابند. در "درمانگران" 5 بخش جداگانه بدین منظور وجود دارد و علاوه بر این، قابلیت های مفید دیگری نیز پیش بینی گردیده اند که در ادامه راجب هر کدام از این قسمت ها و امکانات هر یک توضیح داده ایم.

اولین قدم در "درمانگران"، ثبت نام در آن است که با استفاده از شماره تلفن همراه انجام میشود و سپس باید اطلاعات تکمیلی از قبیل نام، کد ملی، تاریخ تولد، جنسیت، ایمیل و غیره را وارد کنید. با این کار یک کد پزشکی مخصوص به خود دریافت نموده و میتوانید از همه امکانات برنامه فوق استفاده نمایید. بد نیست بدانید که امکان قرادادن کلمه عبور هنگام ورود به حساب کاربری و یا حتی باز کردن اپلیکیشن نیز وجود دارد تا از اطلاعات پزشکی و محرمانه کاربر محافظت گردد. برای ایجاد رمز عبور باید از طریق منوی کناری و گزینه تنظیمات اقدام نمایید.

اولین بخش از "درمانگران" مربوط به لیست پزشکان میشود که چند مورد اول پیشنهادی بوده و بقیه به ترتیب حروف الفبا هستند. با لمس تصویر هر پزشک، میتوانید جزئیات بیشتری درباره او و تخصصی که دارد بدست آورید. آدرس، تلفن و نقشه محل، تقویم کاری، معرفی تکمیلی و توضیحات بیشتر در صورت نیاز، از جمله اطلاعاتی هستند که برای هر پزشک به نمایش درمی آید. همچنین قابلیت افزودن به لیست در همین صفحه قرار گرفته که با اشاره بر روی آن، میتوانید فهرستی از پزشکان مربوط به خود را در قسمت پروفایل ایجاد کنید.

دومین قسمت در اپلیکیشن فوق به دو بخش شرکت های پرستاری و درمانگران تقسیم شده است. در صفحه جزئیات هر کدام از موارد موجود در لیست این دو نیز همان اطلاعات نام برده در بند قبل با کمی تغییر به چشم میخورد که شرح خدمات شرکت یا شخص به آن افزوده میشود. بخش مراکز درمانی در "درمانگران" دارای 3 برگه جداگانه به نام های درمانگاه ها، بیمارستان ها و کلینیک ها میباشد. در توضیحات مربوط به هر مرکز درمانی، گالری تصاویر و شرح بخش های مختلف و خدمات آن نیز وجود دارد. فروشگاه های تجهیزات پزشکی و خدمات آمبولانس، از دیگر قسمت های این برنامه هستند.

حال اجازه دهید به صفحه پروفایل کاربری در "درمانگران" برویم که در آن علاوه بر ویرایش اطلاعات حساب میتوانید به لیست پزشکان مربوط به خود، ویزیت های انجام شده و نوبت هایی که در پیش رو دارید، دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است که توسعه دهندگان برنامه فوق توسط پنل مدیریتی که در اختیار پزشکان، درمانگران و سایر پرسنل درمانی قرار میدهد، نوبت دهی آنلاین، تشکیل پرونده پزشکی و ثبت اطلاعات هر ویزیت را در پروفایل شما امکان پذیر میکند. ابزار جستجو و فیلترسازی فهرست، از دیگر امکانات قابل ذکر هستند که مورد دوم در بخش های مختلف بر اساس داده های همان قسمت عمل نموده و گزینه های آن متفاوت میباشد.

در پایان باید گفت که اپلیکیشن فوق ایده جالبی بوده که میتوانید برای همه اقشار جامعه مفید واقع گردد. هرچند به نظر میرسد که "درمانگران" به قابلیت های بیشتری احتیاج نداشته باشد اما کمبودهایی مانند برقراری تماس مستقیم، یافتن مسیر و اشتراک گذاری در آن وجود دارد. همچنین انتظار میرود که محتوای این برنامه غنی تر گردیده و دیگر شهرهای کشور را نیز دربر بگیرد. امیدواریم در آینده شاهد توسعه هرچه بیشتر این اپلیکیشن سودمند و افزایش کارایی آن باشیم.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

درمانگران

قیمت :

دریافت این اپلیکیشن اندرویدی و استفاده از تمامی قابلیت های آن به صورت رایگان انجام میپذیرد و نیاز به صرف هیچگونه هزینه ای نیست. این موضوع بدون تردید باعث استقبال قابل توجه مخاطبان از "درمانگران" و جلب رضایت آنها خواهد شد. از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

 

 

درمانگران

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن درمانگران

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  یاسین 5
  بسیار عالی ، خدا قوت این برنامه خدمت بزرگی رو برای کسایی که بیمار دارن و دنبال پزشک میگردن ارایه میده ، رایگان بودنشم که جای خود دارد در عین سادگی کاربردی و مفید هستش - فقط یک مورد داره اونم این که اگه این برنامه کل ایران رو پوشش بده عالی میشه یعنی فقط مختص تهران نباش

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  tayeb
  بسیار عالی ، من که خوشم اومد... مفید و کاربردی

  به این نظر پاسخ دهید
درمانگران