دزد ناکام

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دزد ناکامنسخه 1.1

امتیاز کاربران
4.17 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : ابزارها
 • قیمت : ۱۲۰۰ تومان
 • حجم : 1.3 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر
سازنده : فاروید

محافظت از اطلاعات درون تلفن همراه، مسلما برای همه کاربران اهمیت دارد. این اطلاعات میتواند شامل همه چیز از جمله پیام ها و تصاویر خصوصی، فایل های متنی و غیره گردد و در صورتی که به دست افراد سودجو بیفتد، ممکن است عواقب ناخوشایندی در انتظار صاحب آنها باشد! به همین دلیل باید به دنبال راه حل مناسبی جهت حفاظت از تلفن همراه خود باشیم.

"دزد ناکام" اپلیکیشنی است که میتواند در این زمینه مفید واقع شود. در ادامه ما را همراهی کنید تا به معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی بپردازیم.

دزد ناکام

رابط کاربری:

تمامی امکانات و تنظیمات برنامه فوق، در یک صفحه تشکیل شده از چند برگه گنجانده شده اند تا نیاز به جابجایی بین صفحات مختلف نباشد و بدین ترتیب باید انتظار سرعت خوبی از نظر دسترسی به همه بخش های "دزد ناکام" داشته باشیم. همچنین نحوه پیاده سازی رابط کاربری این اپلیکیشن اندرویدی به گونه ای انجام گرفته است که پیچیدگی خاصی در هنگام استفاده از آن رخ نمیدهد.

از لحاظ ظاهری، میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگ بندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب، چیدمان مرتب عناصر صفحه و آیکن های زیبا و گویا اشاره کنیم. در کل باید گفت، قالب گرافیکی "دزد ناکام" با دقت نظر و حسن سلیقه کافی طراحی گردیده است و تنها ایراد آن، تمام صفحه بودن و عدم دسترسی به نوار وضعیت گوشی و میباشد.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

دزد ناکام

کاربرد:

اپلیکیشن فوق کمک میکند تا در صورتی که تلفن همراه شما مفقود و یا ربوده شد، با ارسال یک پیام از اطلاعات مهم خود حفاظت نمایید و این کار با خاموش شدن صفحه نمایش و تخریب فایل ها انجام میپذیرد. هرچند خاموش کردن گوشی باعث عدم عملکرد "دزد ناکام" میگردد اما به هرحال داشتن چنین برنامه ای از نداشتن آن بهتر است! در ادامه باید ببینیم چه قابلیت هایی در این برنامه اندرویدی وجود دارد.

قبل از فعال کردن این اپلیکیشن، میبایست تنظیمات آن را انجام دهید. مهمترین این تنظیمات، اختصاص کلمه رمز میباشد که باید درهنگام احساس یا رفع خطر، در قالب یک پیام به شماره خود ارسال نمایید. عبارتی که در فیلد پیامک رفع خطر وارد میکنید، به عنوان رمز ورود به برنامه نیز درنظر گرفته خواهد شد تا از لحاظ امنیتی هم آسوده باشید. البته بهتر بود کلمه عبور جهت ورود به برنامه، بطور جداگانه تعیین گردد.

ترفند جالب دیگری که به منظور حفظ امنیت "دزد ناکام" به کار گرفته شده است، امکان انتخاب آیکن برای آن میباشد. بدین صورت تشخیص اینکه آیا برنامه فوق بر روی تلفن همراه نصب شده یا خیر، امکان پذیر نخواهد بود و دیگر نیازی به قابلیت عدم حذف اپلیکیشن نیست هرچند وجود آن هم میتوانست همه چیز را تکمیل کند. تنظیمات مورد نظر برای این کار، در برگه دوم قرار گرفته اند.

امکان پشتیبان گیری و انتخاب مسیری که فایل های آن جزو موارد تخریب شده قرار نگیرند، آخرین قابلیت اپلیکیشن فوق است که در برگه سوم از بخش تنظیمات میتوانید به آن دسترسی داشته باشید. بازگرداندن فایل های پشتیبان گیری شده نیز در همین قسمت مقدور میباشد و تنها کمبود، مربوط به عدم امکان انتخاب مسیر به صورت دیداری میشود و درواقع باید، مسیر فایل های موردنظر خود را در فیلد مربوطه تایپ کنید.

حال سوال اینجاست بعد از اینکه "دزد ناکام" عملیات خود را با موفقیت انجام میدهد، چه بر سر فایل های تخریب شده می آید؟ جای نگرانی برای این موضوع نیست چون با ارسال کلمه رمز اختصاص داده شده به حالت رفع خطر، میتوانید آنها را بازیابی کنید. البته تضمینی در اینکه تمامی دستگاه ها از این قابلیت پشتیبانی کنند، وجود ندارد. پس از اعمال تنظیمات دلخواه خود، باید برنامه را با لمس آیکن مربوطه فعال نمایید. یکی از کمبودهایی که در این میان به چشم میخورد، عدم وجود یک راهنمای جامع برای کاربران مبتدی میباشد.

درنهایت، امتیاز AppReview به این بخش 3.5 از 5 است.

دزد ناکام

قیمت:

همانطور که گفتیم و با وجود راه حل ساده ای مثل خاموش کردن تلفن همراه، در اختیار داشتن این اپلیکیشن اندرویدی میتواند در مواقع ضروری مفید واقع گردد. هرچند هزینه دریافت "دزد ناکام" اندک است اما بهتر بود به منظور استقبال بیشتر مخاطبان، با قیمت کمتری عرضه شود.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  parham 4.5
  اضافه شدن امکانات زیر می تواند رتبه 1 بی قید و شرط اپلیکیشن فوق را در تمام مارکت ها حاصل کند : 1- امکانات ردیابی حرفه ای گوشی برگرفته از رقبای تولید کننده این امکانات و نرمافزار ها . 2- امکان قفل شدن گوشی و عدم کارکرد گوشی بعد از خاموش شدن و یا تعویض سیم کارت جدید ( متفاوت با سیم کارت رجیستر شده اول به شرط اجازه کاربر اصلی ) - که سرقت گوشی را در حد زیادی کاهش می دهد . 3- عدم امکان حذف برنامه مگر با اجازه کاربر اصلی رجیستر کننده 4- جلوگیری از مستر ریست کردن و بازگرداندن به حالت اولیه کارخانه گوشی مگر با اجازه کاربر رجیستر کننده و دادن رمز سطح دسترسی 5- ارسال موقعیت گوشی در صورتی که یک کد اس ام اس ارسال شود و یا تماس تلفنی از چند شماره ذخیره شده در برنامه بی پاسخ بماند و همچنین امکان اینکه در صورتی که شارژ گوشی کمتر از 3 درصد باشد . چنین امکانات مشابهی که معروف به safe user می باشد در گوشی های LG G2 موجود است و از نکات بسیار مثبت و ارزنده ارزیابی می شود و وجود آن در این اپلیکیشن ، یعنی وجود مجموعه ای از نکات مثبت ، می تواند بهترین اپلیکیشن تولید شده را در سطح بالا به ارمغان آورد و امکان عرضه آن در استور گوگل و سایر استور های مطرح را خواهد داشت . و قطعا در ان صورت افزایش قیمت و همچنین پرداخت های درون برنامه ای برای امکانات بیشتر نیز کاملا توجیه پذیر خواهد بود . با تشکر

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  علی 5
  این برنامه فوق العادس از لحاظ امنیت . امیدوارم تو آپدیت های بعدی امکانات بیشتری مثل ردیابی گوشی رو هم بش اضافه کنند.

  به این نظر پاسخ دهید
دزد ناکام