دور و بر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دور و برنسخه 1.0.7

3.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سیر و سفر
  • قیمت : 1500 تومان
  • حجم : 1.3 مگابایت
سازنده : آیدین اسلامی

 

خیلی از مواقع تصمیم گیری برای رفتن به یک مکان خاص، دشوار است. حتما برای شما هم پیش آمده که برای گذران اوقات فراغت و یا حتی خرید مایحتاج خود، آماده بیرون رفتن از منزل شده اید اما دقیقا نمیدانید باید به کجا بروید!

امروز قصد داریم برنامه ای تحت عنوان "دور و بر" را معرفی کنیم که در این امر به شما یاری میرساند البته درحال حاضر فقط برای شهروندان تهرانی. در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید.

دور و بر

رابط کاربری:

در این برنامه از لحاظ سرعت دسترسی کاربر به بخش های مختلف، استانداردهای لازم رعایت گردیده است. با انتخاب هر موضوع به بخش مکان ها منتقل خواهید شد و در آنجا نیز با انتخاب محل موردنظر خود میتوانید مشخصات و آدرس آن را مشاهده کنید و از دیگر امکانات موجود نیز بهره ببرید.

 البته سبک و سیاق این طراحی را قبلا به گونه ای دیده بودیم که برای جابجایی بین صفحات، میبایست آنها را به چپ یا راست میکشیدیم اما در اینجا  اجازه این کار را در برخی قسمت ها نخواهیم داشت! این موضوع در ابتدا کمی باعث سردرگمی کاربران  میشود.

ظاهر برنامه "دور و بر" میتوانست از چیزی که شاهد آن هستیم بهتر باشد. زیباترین صفحه این برنامه اندرویدی، صفحه اصلی آن است که تصاویر بندانگشتی درون آن با یک عنوان مختصر، چیدمان مرتبی دارند. البته این چینش لیست گونه را در بخش مکان ها نیز میتوان دید.

نکاتی که در طراحی گرافیکی این برنامه کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، شامل هماهنگی رنگها و فونت مناسب میشوند که بهتر بود دقت بیشتری بر روی آنها صورت بگیرد.

امتیاز درنظر گرفته شده از سوی AppReview برای این بخش، 3 از 5 است.

دور و بر

کاربرد:

در ابتدای مطلب به این موضوع اشاره کردیم که مکان های درون "دور و بر" تنها شامل کلان شهر تهران میشود و از این رو مخاطبان محدودی دارد. البته به دلیل تعداد زیاد مکان ها در این برنامه، میتوان حدس زد که هموطنان عزیز تهرانی را راضی خواهد کرد. همچنین افرادی نیز که به پایتخت سفر میکنند، میتوانند از این اپلیکیشن اندرویدی بهره ببرند.

دسته بندی صورت گرفته برای تفکیک مکان ها، بیشترین امتیاز را در این بخش نصیب "دور و بر" میکند چرا که کاربر را زودتر به هدف میرساند. تقریبا برای همه سلیقه ها، موضوعات متنوع وجود دارد و انتخاب از میان آنها راحت است.

امکانات جانبی موجود در این برنامه هم درنوع خود جالب هستند. نمایش فاصله مکان فعلی شما با محل موردنظر، جالبترین آنها است که مرتب سازی فهرست مکان ها نیز در هر دسته بر اساس آن صورت میگیرد. نمایش آدرس بر روی نقشه و امکان نظردهی  نیز از دیگر قابلیت های این برنامه اندرویدی میباشند. البته شرط استفاده از تمامی امکانات ذکر شده، دسترسی به اینترنت است.

نکته ای که مهم است به آن اشاره کنیم امکان بروزرسانی برنامه "دور و بر" میباشد و میتوان امید داشت بر تعداد مکان های درون آن افزوده شود.

کمبودهایی نیز در این اپلیکیشن اندرویدی دیده میشود. جای خالی یک ابزار جستجوی پیشرفته واقعا احساس میگردد. ابزاری که وجود آن برای برنامه هایی با تعداد مطالب و موضوعات زیاد، حیاتی است. حتی اگر قابلیت افزودن به علاقه مندیها نیز در برنامه وجود میداشت، کاربران میتوانستند یک دفترچه آدرس کامل از مکان های مورد علاقه خود داشته باشند!

درپایان باید از زحمات تولیدکنندگان برنامه فوق، بخاطر گردآوری اطلاعات درون آن قدردانی کرد. امیدواریم روند بروزرسانی آن نیز با قوت بیشتری ادامه یابد.

AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

دور و بر

قیمت:

برای داشتن یک دفترچه راهنما از آدرس و مشخصات مکان های شهر بزرگی مانند تهران، ارزش دارد که کمی هزینه کنیم اما بهتر بود برای جلب رضایت بیشتر مخاطبان قیمت کمتری برای این برنامه اندرویدی درنظر گرفته شود.

امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 خواهد بود.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    Morteza
    سلام.اصلا بدرد نمیخورد.آخه من تیراندازی میخوام چیکار؟پینت بال میخوام چیکار.خوب نبود.بیخود پول دادم پاک کردم رفت.

    به این نظر پاسخ دهید
دور و بر