دون دون

معرفی، نقد و بررسی بازی دون دوننسخه 1.0.5

امتیاز کاربران
4.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه/بازی دون دون از بازار سازنده : دون دون

سرگرمی و تفریح در زندگی همه افراد جایگاه ویژه ای داشته و راه های مختلفی برای گذراندن اوقات فراغت وجود دارد. انجام بازی های متنوع با وسایل مختلف یکی از این راه ها میباشد که امروزه با وجود کنسول هایی که میشناسیم و به خصوص تلفن های همراه هوشمند، رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. این موضوع باعث تبلور ایده های قابل توجه در این زمینه شده و تولیدکنندگان بازی های رایانه ای سعی میکنند تا به منظور پیشی گرفتن از رقبا، بهترین محصولات را تولید نمایند. بازی اندرویدی "دون دون" که در ادامه آن را معرفی، نقد و بررسی میکنیم، میتواند گزینه مناسبی برای پرکردن اوقات فراغت شما باشد. جهت آشنایی بیشتر با این عنوان، ما را همراهی کنید. دون دون

گرافیک و رابط کاربری:

سبک بازی فوق ایجاب میکند تا کاربران با صفحات و منوهای مختلف روبرو شوند و از این رو میبایست ظاهر مناسبی برای جلب توجه و همچنین تزریق هیجان و اشتیاق کافی به آنها ایجاد گردد. این اصل در "دون دون" به خوبی رعایت شده است و در این رابطه میتوانیم به نقاط قوتی همچون، رنگ بندی زنده و هماهنگ، آیکن های زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب و هوشمندانه عناصر صفحه اشاره کنیم. محیط انجام بازی نیز به گونه ای طراحی گردیده که در عین جذابیت، تمرکز شما را حفظ نماید و این موضوع را باید به عنوان یک نکته مثبت به حساب آوریم.

علاوه بر موارد فوق که پایه و اساس یک قالب گرافیکی حرفه ای هستند، به کارگیری انیمیشن ها و افکت های تصویری مناسب و به موقع نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد. این ویژگی ها در "دون دون" به چشم میخورند و با درنظر گرفتن موزیک متناسب، باید امتیاز خوبی را به این بازی اندرویدی اختصاص دهیم.

آخرین نکات قابل ذکر، جابجایی سریع بین قسمت های مختلف و همچنین استفاده راحت از امکانات میباشند. با وجود این خصوصیات، شاهد یک رابط کاربری روان در "دون دون" خواهید بود که میتوان آن را جزو نمونه های حرفه ای در این دسته از بازی ها به شمار آورد. جمع بندی موارد اشاره شده توسط AppReview، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد. دون دون

گیم پلی:

سبک این بازی اندرویدی از نوع trivia میباشد که کاربران در آن باید به سوالات مختلف در زمینه های متنوع پاسخ صحیح داده و امتیاز کسب نمایند. در نگاه اول، شاید هیجان خاصی وجود نداشته باشد اما با اعمال ترفندها و تکنیک های هوشمندانه، میتوان عنصر هیجان را به این گیم پلی اضافه کرد. حال باید دید "دون دون" تا چه حد در این کار موفق بوده است.

بعد از ثبت نام و قبل از شروع بازی، میبایست دسته بندی دلخواه خود را انتخاب کنید که البته در حال حاضر، تنوع زیادی از این لحاظ وجود ندارد اما امکان بروزرسانی آنها پیش بینی شده است. پس از انتخاب گروه سوالات، زیرگروه های آن و تعداد بسته های سوالی که در آنها گنجانده شده است به نمایش درمی آید  که باید گزینه مورد نظر خود را برگزینید و وارد مسابقه شوید که در هربار، هفت سوال چهارگزینه ای از شما پرسیده خواهد شد.

ترفندهایی که تولیدکنندگان "دون دون" جهت جذابیت گیم پلی آن درنظر گرفته اند، شامل اختصاص زمان به پاسخگویی و محاسبه آن در امتیاز کسب شده، امتیازدهی بیشتر در صورت پاسخ صحیح به همه سوالات در یک دور مسابقه (حالت کومبو)، افزایش سطح بازی با انجام هربار مسابقه و اختصاص جایزه راهنمایی به آن و رسیدن به دستاوردهای خاص در هر گروه از سوالات میگردد. لازم به ذکر است که با استفاده از راهنمایی، دو گزینه از چهارگزینه موجود برای هرسوال حذف میشود.

 با وجود مواردی که نام بردیم به نظر میرسد که کاربران انگیزه ادامه این بازی را داشته باشند که مزیت بزرگی محسوب میشود. همچنین رقابت بین سایر کاربران در جدول امتیازات و نمایش وضعیت عملکرد هرکاربر در پروفایل او، از دیگر ترفندهایی هستند که شما را به ادامه بازی و انجام مسابقات بیشتر تشویق خواهند کرد.

تنها کمبود بازی فوق، وجود تجهیزات کمکی بیشتر برای پاسخگویی به سوالات میباشد که البته در حال حاضر قسمتی تحت عنوان فروشگاه در "دون دون" پیش بینی شده و قطعا در آینده این کمبود نیز برطرف خواهد گردید. امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 4.5 از 5 است. دون دون

قیمت:

"دون دون" به صورت رایگان عرضه شده و هرچند هنوز هم نیاز به توسعه بیشتر دارد اما میتواند به عنوان سرگرمی مناسبی در اوقات فراغت شما مورد استفاده قرار بگیرد. به همین دلیل، AppReview امتیاز 5از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  ارتین
  نمیشه امتیازت رو ببینی

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  ارتین 3.5
  بازیش عالیه فقط اینکه نمیشه ا متیازت ببینی ورقابت کنی با دیگران و در نتیجه چرا باید بسته هارو بخریم وقتی امتیازی وجود نداره

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  شایان 5
  به به چه بازی باحالیه مخصوصا که کار تیم "ایدک" هست یعنی همونایی که نرم افزار "چی داره" رو هم طراحی کردن واقعا دمتون گرم منتظر کار های بعدی هستیم .

  به این نظر پاسخ دهید
دون دون