دکتر رمضان

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دکتر رمضاننسخه

0 5 0

در ماه میهمانی خدا تنها نباید به ثواب روزه داری و آداب آن توجه کرد. هرچه باشد قرار است در طول روز چندین ساعت بدون آب و غذا طی کنیم. این امر به خصوص در فصل گرم تابستان از لحاظ پزشکی مراقبت هایی لازم دارد تا در کنار ثوابی که میبریم سلامتی ما نیز به خطر نیفتد. در کنار این مراقبت های پزشکی بد نیست اطلاعاتی هم در مورد فواید روزه بدانیم پس در بررسی اپلیکیشن اندرویدی "دکتر رمضان" همراه ما باشید.

دکتر رمضان

رابط کاربری:

تلفیق واژه های دکتر و رمضان در نام این برنامه اندرویدی در طراحی رابط کاربری آن تاثیر گذار بوده است بطوریکه پس زمینه قرمز رنگ آن، با منوهایی به رنگ آبی و گرافیکی به سبک برنامه های مذهبی هماهنگ میباشد. چینش آیتم های منو نیز مرتب است و کاربر به راحتی میتواند از لیست آن گزینه ای انتخاب کند. البته در صفحه های بعد از صفحه اصلی عنوان برنامه با منوها در هم فرو میرود (در رزولوشن های پایین) که این امر مشکل خاصی برای کاربر به وجود نمی آورد اما به هر حال ایرادی است که از چشم سازندگان "دکتر رمضان" پنهان مانده است. این ایراد در نمای افقی گوشی و در اسکرول کردن نیز نمایان میشود. همچنین در صفحه توضیحات بهتر بود به جای استفاده از پس زمینه قرمز و متن سفید رنگ از رنگ بندی دیگری استفاده شود تا باعث خستگی چشم بیننده نگردد. یکی از امکانات مثبت این اپلیکیشن اندرویدی، امکان بزرگنمایی متن است که برای برنامه های متنی بسیار مفید واقع میشود. AppReview با درنظر گرفتن موارد ذکر شده امتیاز 3.5 از 5 را به این رابط کاربری میدهد.

دکتر رمضان

کاربرد:

از این دست اپلیکیشن ها زیاد تولید میشوند و برد با آنهایی است که مطالب غنی تر و کاربردی تری داشته باشند. "دکتر رمضان" نیز تعداد زیادی از سوالات کاربران را در مورد ماه مبارک رمضان و فواید آن پاسخ میدهد. توضیحات به قدر کافی جامع و کامل هستند و این نکته مثبتی برای این برنامه اندرویدی است. کمبود هایی نیز در این اپلیکیشن به چشم میخورد مانند جستجو و به اشتراک گذاری که برنامه های رقیب این امکانات را در خود گنجانده اند. کاربرد "دکتر رمضان" امتیاز خوب 4 از 5 را از AppReview دریافت میکند.

دکتر رمضان

قیمت:

یک برنامه خوب اگر با قیمت مناسب عرضه شود مخاطبان زیادی اقدام به دریافت آن خواهند کرد. "دکتر رمضان" به صورت رایگان در دسترس قرار دارد و این  باعث میشود AppReview امتیاز 5 از 5 را به این اپلیکیشن اندرویدی بدهد.

 

 توضیح: لینک های دانلود مربوط به این برنامه، در نقد و بررسی نسخه جدید آن قرار گرفته است که میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟