دکتر کامپیوتر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دکتر کامپیوترنسخه 2.0

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : آموزش
  • قیمت : ۱۵۰۰ تومان
  • حجم : 1.7 مگابایت
دریافت برنامه/بازی دکتر کامپیوتر از بازار سازنده : الفت گروپ

با پیشرفت تکنولوژی، انسانها نیز ناگزیر به استفاده از وسایل و ابزار مدرن هستند. رایانه، نرم افزارهای کاربردی، موبایل و اینترنت این روزها کاربران بیشماری دارند و در عین حال خیلی از افراد غیرحرفه ای در هنگام کار با آنها به مشکلاتی برمیخورند که میبایست راه حل رفع این مشکلات را پیدا کنند. اپلیکیشنی که در ادامه معرفی میکنیم، "دکتر کامپیوتر" نام داشته و سعی در پاسخگویی به سوالات شما، در زمینه های ذکر شده دارد. ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید. دکتر کامپیوتر

رابط کاربری:

در این اپلیکیشن به منظور ایجاد سرعت بیشتر در جابجایی بین بخش ها و همچنین استفاده راحت تر از امکانات موجود، ترفندهای هوشمندانه ای به کار رفته است. البته این موضوع قالب گرافیکی "دکتر کامپیوتر" را تحت تاثیر قرار داده و شاید با کمی دقت و ایده پردازی بیشتر میتوانستیم نمای بهتری را از برنامه مشاهده کنیم.

لازم به ذکر است نقص بزرگی در ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی وجود ندارد و نقاط قوتی از قبیل چیدمان مرتب فهرست ها و عناصر، فونت مناسب و خوانا با قابلیت تغییر سایز و نوع و همچنین آیکن های گویا و یکدست در آن به چشم میخورد. رنگ های استفاده شده در برنامه هم هماهنگی نسبتا خوبی با یکدیگر دارند اما میشد در انتخاب آنها بیشتر سلیقه به خرج داد.

در مقابل موارد ذکر شده، اندازه بیش از حد بزرگ برخی آیکن ها (صورتک ها) و سرعت پایین اسکرول کردن متن ها را میتوانیم به عنوان نقاط ضعف "دکتر کامپیوتر" نام ببریم. درنهایت، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند. دکتر کامپیوتر

کاربرد:

"دکتر کامپیوتر" برای پاسخ دادن به سوالات کاربران به چند بخش مجزا تفکیک شده است که این بخش بندی یافتن جواب ها را آسان میکند. البته ابزار جستجوی موجود در برنامه نیز در این رابطه به شما کمک خواهد کرد.

ایده جالب این برنامه اندرویدی، درنظر گرفتن امکانی برای مطرح کردن مشکلات میباشد که پس از مدتی پاسخ داده خواهند شد. مدت زمانی که از ارسال سوال تا دریافت پاسخ طول میکشد، به طور دقیق مشخص نیست اما تولیدکنندگان "دکتر کامپیوتر" به اقدام سریع در این رابطه وعده داده اند.

علاوه بر این، ایده طرح مشکل و دریافت راه حل میتواند به غنی تر شدن محتوای اپلیکیشن نیز کمک کند البته به شرط اینکه سوالاتی پرسیده و جواب هایی برای آنها داده شود! برای این رفع مشکل نیز میتوانستیم شاهد بخش جداگانه ای برای ارائه ترفندهای مختلف باشیم.

سطح دشواری مطالب نیز توسط صورتک ها و متن درنظر گرفته شده برای این کار، مشخص میگردد که این قابلیت میتواند مفید واقع شود و در تشخیص سطح مطالب به شما کمک کند. قابلیت افزودن به علاقه مندی ها و به اشتراک گذاری هم از دیگر امکانات جانبی "دکتر کامپیوتر" هستند. در این میان بهتر بود امکان انتخاب متن نیز وجود داشته باشد.

برای بروزرسانی مطالب نیز کافی است از دکمه ای که بدین منظور در فهرست اصلی قرار گرفته استفاده نمایید. در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که "دکتر کامپیوتر" میتواند به عنوان اپلیکیشن پرکاربردی برای عموم مورد استفاده قرار بگیرد اما نیاز به مدیریت و سازماندهی بهتری دارد.

AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. دکتر کامپیوتر

قیمت: دریافت یک راهنمای خوب برای حل مشکلات کامپیوتر، موبایل، اینترنت و غیره ارزشمند خواهد بود و این اپلیکیشن اندرویدی با قیمت منصفانه ای که دارد، میتواند گزینه مناسبی باشد. AppReview با درنظر گرفتن این موضوع، امتیاز این بخش را 5 از 5 تعیین میکند.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    رضا 5
    عالی

    به این نظر پاسخ دهید
دکتر کامپیوتر