دیجی دارو

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دیجی دارونسخه 1.9

4.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : دارو و درمان
  • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • حجم : 11.6 مگابایت

ابتلا به بیماری های مختلف، موضوعی است که انسان در تمام طول تاریخ با آن دست به گریبان بوده و همواره راه چاره ای برای مقابله با بیماری ها اندیشیده که نتیجه آن، پیشرفت علم پزشکی در عصر حاضر میباشد. هرچند پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری، بهترین راه چاره به نظر میرسد اما به هرحال امکان ابتلا به انواع امراض برای هر کس وجود دارد و اینجاست که داروها وارد عمل میشوند. امروزه بیماری های متنوعی در اطراف ما هستند و از این رو تنوع داروهای شیمیایی یا گیاهی بسیار زیاد بوده و بد نیست اگر راجب آنها اطلاعاتی داشته باشیم.

در ادامه شما را با اپلیکیشنی به نام "دیجی دارو" آشنا میکنیم که مرجع خوبی برای کسب اطلاعات دارویی و درمانی است. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه شوید.

دیجی دارو

رابط کاربری :

با اولین نگاه به محیط برنامه فوق، میتوان یکپارچگی قالب گرافیکی آن را به خوبی حس کرد. رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه، از جمله نقاط قوتی هستند که ویژگی مذکور را در "دیجی دارو" به وجود آورده اند. هر چند نواقص کوچکی در ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی به چشم میخورند و انتظار میرفت که با دقت نظر بیشتر رفع شوند اما باید گفت که در کل، این قالب کاربرپسند به نظر میرسد.

از دیگر ویژگی های مهمی که میتوانیم برای "دیجی دارو" نام ببریم، باید به جابجایی سریع بین همه بخش ها با حداقل پیچیدگی، دسترسی سریع به محتوا و استفاده راحت از امکانات موجود اشاره کنیم. در اپلیکیشن فوق برای پیاده سازی رابط کاربری از تکنیک های اصولی استفاده شده و استانداردهای لازم نیز از این لحاظ رعایت گردیده اند. بدین ترتیب عموم کاربران میتوانند به راحتی با این برنامه کار کنند و این یک مزیت بزرگ به شمار می آید.

امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

دیجی دارو

کاربرد :

محتوای اصلی "دیجی دارو" شامل اطلاعاتی در مورد انواع دارو میگردد که در گروه های درمانی مختلف طبقه بندی شده اند. تعداد داروهای شیمیایی و گیاهی که در این برنامه اندرویدی با آنها آشنا خواهید شد به 10000 میرسد و همانطور که میبینید، منبع کاملی در اختیار شما قرار میگیرد. البته این تمام وظیفه اپلیکیشن فوق نیست و قسمت های دیگری نیز در آن وجود دارد که در ادامه نام برده ایم.

ابتدا اجازه دهید در مورد بخش اصلی "دیجی دارو" یا همان اطلاعات دارویی صحبت کنیم. با رفتن به بخش مذکور، فهرستی از گروه های درمانی در برگه داروهای شیمیایی به چشم میخورد که باید بر اساس نوع بیماری خود آن را انتخاب نمایید. حال میتوانید با پیمایش صفحه به طرف پایین، همه داروهای این گروه را ببینید و با اشاره بر روی دارویی که به دنبال آن هستید، توضیحات مربوط به آن را مطالعه کنید. به دلیل طولانی بودن این لیست، ابزار جستجوی دارو نیز در همین صفحه و همچنین در سربرگ صفحه اول برنامه قرار گرفته است.

اطلاعاتی که راجب هر دارو میتوانید در برنامه فوق بدست آورید شامل نام تجاری، نکات مصرف در دوران بارداری و شیردهی، اشکال مختلف دارویی، مکانیسم اثر، تداخل با داروهای دیگر، موارد منع مصرف، شرایط و نکات پزشکی، اطلاعات تجاری و نام بیماری قابل درمان با آن دارو میشود. در این صفحه از "دیجی دارو"، امکاناتی از قبیل افزودن به علاقه مندی ها، گزارش نقص اطلاعات و قابلیت جالب یادآور مصرف برای دارو وجود دارد که یادآورها در قسمتی به همین نام و به منظور ویرایش بازه زمانی برای یادآوری یا حذف کردن، در دسترس خواهند بود. لازم به ذکر است که گروه بندی و توضیحات مربوط به گیاهان دارویی متفاوت بوده و به ذکر طبیعت گیاه (سرد و گرم) و توضیحات مختصر خلاصه میگردد.

دیجی دارو

حال که با داروهای موردنظر آشنا شدید، بد نیست تا آدرس پزشکان و مجموعه های پزشکی موجود در اطراف محل سکونت خود و یا شهرهای دیگر را نیز یاد بگیرید. در "دیجی دارو" دو بخش بدین منظور اختصاص یافته است که ابزار فیلترکردن نمایش لیست و اشتراک گذاری آدرس ها از جمله امکانات این دو بخش میباشد. در قسمتی دیگری از برنامه فوق، نام شرکت های دارویی به نمایش درمی آید که با لمس هر یک میتوانید داروهای تولید شده توسط همان شرکت را مشاهده کنید. اخبار سلامت، آخرین بخش از محتوای این اپلیکیشن را تشکیل میدهد که امکان اشتراک گذاری متن و افزودن به علاقه مندی ها برای آن پیش بینی شده است و برای مطالعه این اخبار به اینترنت نیاز خواهید داشت.

در پایان باید گفت که محتوای "دیجی دارو" در مقایسه با برنامه های مشابه، نسبتا کامل بوده و کمبودی در آن احساس نمیشود. حتی در نسخه های بعدی، بخش های دیگری از قبیل اطلاعات بیماری ها، اصطلاحات و تعاریف و همچنین نحوه مصرف داروها به اپلیکیشن فوق اضافه خواهند شد و بدین ترتیب کارایی آن افزایش می یابد. در کنار این موارد، امکان بروزرسانی محتوا به صورت دستی و یا کاملتر شدن ابزارهای فیلترسازی برای نمایش محتوای لیست ها و به عنوان مثال تفکیک داروها به دو دسته خوراکی و تزریقی، میتواند کمبودهای جزئی این برنامه را برطرف نماید. امیدواریم توسعه "دیجی دارو" تا جایی ادامه یابد که بتوانیم آن را به عنوان یک نمونه منتخب و برگزیده معرفی کنیم.

از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

دیجی دارو

قیمت :

این اپلیکیشن اندرویدی بطور رایگان قابل دریافت میباشد اما دسترسی به برخی از امکانات آن تنها در نسخه کامل وجود دارد. علاوه بر این، استفاده رایگان از "دیجی دارو" پس از گذشت 5 روز از دانلود آن به اتمام میرسد و باید برنامه را خریداری کنید. قیمتی که برای این کار درنظر گرفته شده زیاد نیست اما بهتر بود تا تکمیل بقیه بخش ها و رفع نواقص جزئی، کمتر از این مقدار باشد تا رضایت مخاطبان بطور کامل جلب گردد.

با توجه به این موضوع، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

 

دیجی دارو

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دیجی دارو

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


دیجی دارو