دیکشنری ایده

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دیکشنری ایدهنسخه 1.0

امتیاز کاربران
4.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی

در روی کره زمین هر ملتی به زبان مادری خودشان سخن میگویند. تعدد سرزمین ها آنقدر زیاد است که امکان یادگیری همه زبان ها به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد اما این موضوع در روابط بین المللی کشورها نمیتواند هیچ خللی به وجود بیاورد. دلیل این امر وجود زبان هایی است که به عنوان زبان های بین المللی میشناسیم و معروفترین آنها زبان انگلیسی میباشد. علاوه بر این برای تبادل اطلاعات و علوم در بین کشورها نیز به یک زبان واحد نیاز است تا پژوهشگران، دانشجویان، محصلان و دیگر اقشار جامعه بتوانند از منابع موجود به راحتی استفاده کرده و به دانش خود بیفزایند.

امروز اپلیکیشنی اندرویدی را بررسی خواهیم کرد که مهمترین منبع یادگیری زبان انگلیسی یعنی دیکشنری لغات را در اختیارتان قرار میدهد. نام این برنامه "دیکشنری ایده" میباشد.

دیکشنری ایده

رابط کاربری:

دیکشنری ها انواع گوناگونی دارند برای مثال برخی تنها به صورت متن و برخی دیگر به صورت متن و عکس میباشند. رابط کاربری "دیکشنری ایده" از حالت اول یعنی متن ساده استفاده میکند و بدون تردید برای یک اپلیکیشن بهتر خواهد بود چون بدون پیچیدگی خاص و در کمترین زمان ممکن میتواند نیاز کاربر را رفع کند. یک پس زمینه سفید با فونت سیاه رنگ برای اینگونه برنامه ها مناسب خواهد بود اما ترتیب و چینش لیست کلمات نیز مهم میباشد که در "دیکشنری ایده" رعایت گردیده است. فونت برنامه نیز هرچند کوچک میباشد اما خواناست. نکته دیگر این که، سادگی در طراحی گرافیکی چنین برنامه هایی خوب است اما به هرحال کاربر انتظار رنگ و آب زنده ای را دارد تا در حین استفاده کردن لذت ببرد. در "دیکشنری ایده" نیز حداقل برای دکمه ها و سربرگ میشد رنگ بندی دیگری انتخاب کرد تا از این حالت بی روح دربیاید. AppReview با لحاظ موارد ذکر شده امتیاز 4 از 5 را در این بخش درنظر میگیرد.

دیکشنری ایده

کاربرد:

شاید از تعداد کلمات موجود در این دیکشنری اندرویدی تعجب کنید! وقتی برای اولین بار برنامه را اجرا میکنید تمامی کلمات در دیتابیس بارگذاری شده و از این لحظه به بعد وظیفه "دیکشنری ایده" شروع میشود. بنده شخصا فکر نمیکنم کسی پیدا شود که حوصله دیدن همه لغات را داشته باشد و به همین خاطر سازندگان برنامه امکان تایپ کلمه موردنظر را برای کاربر فراهم آورده اند. این امکان به صورت جستجوی افزایشی (Incremental search) عمل کرده تا نتیجه را سریعتر به شما نشان دهد. همچنین شما میتوانید با اشاره بر روی هر کلمه آن را ویرایش و از نو ذخیره کنید. برای حذف یک لغت نیز کافی است بر روی آن چند ثانیه اشاره کنید تا منوی حذف بازشود. علاوه بر همه اینها اگر فکر میکنید که واژه ای را میشناسید که "دیکشنری ایده" آنرا نمیشناسد، با استفاده از دکمه افزودن لغت، منویی باز میشود که در آن واژه موردنظر به همراه معنی آن را وارد کرده و کلمه را ثبت میکنید. اما بهترین کاربرد این برنامه هنگامی است که سرویس اسکن آن را با فشردن دکمه شروع اسکن روشن می کنید. از این پس آیکونی در قسمت اخطار (Notification) گوشی ظاهر میشود. تا به اینجا منتظر عمل خاصی نباشید اما اگر یک کلمه انگلیسی را در گوشی خود انتخاب و کپی کنید، معنی آن به شما نشان داده میشود.  بدون تردید کاربرد این برنامه اندرویدی، ازنظر AppReview امتیاز 5 از 5 را دریافت میکند.

دیکشنری ایده

قیمت:

در این که این اپلیکیشن اندرویدی بسیار مفید خواهد بود شکی نیست و چون قیمت کمی هم دارد، AppReview امتیاز 5 از 5 را به آن اختصاص میدهد.

پاورقی : در برخی از برنامه های مشابه امکاناتی مثل تلفظ کلمات هم دیده میشود اما از آنجا که "دیکشنری ایده" امکاناتی جالب توجه دارد نبود این قابلیت در آن زیاد به چشم نمی آید.

با توجه به مواردی که در بررسی فوق گفته شد، به نظر شما این برنامه اندرویدی تا چه حد میتواند مفید باشد؟ در زیر میتوانید نظرات خود را نسبت به "دیکشنری ایده" مطرح کنید و به آن امتیاز دهید.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  حسن 5
  یه چیز دیگه یادم رفت بگم اینکه از این نوع برنامه های نو آورانه بیشتر معرفی کنید

  به این نظر پاسخ دهید
  1. سیامک سرشوق
   سیامک سرشوق
   ممنون که به ما دلگرمی میدید یکی از اهداف تیم AppReview نیز همین هست که از این دست برنامه های خوب معرفی کنه باز هم منتظر برنامه های جدید باشید

   به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  حسن 5
  من این برنامه رو الان نصب کردم . برای استفاده فوق العاده هستش. مرسی آقا سایتتون خیلی خوبه.الان با این برنامه اینجا آشنا شدم

  به این نظر پاسخ دهید
دیکشنری ایده