دیکشنری شار

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دیکشنری شارنسخه 1.0.0.7

4.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : آموزش
  • قیمت : ۹۰۰ تومان
  • حجم : 10.6 مگابایت
سازنده : شایان هاشمی

 

دیکشنری ها همیشه از مفیدترین برنامه ها هستند و با توجه به میزان کاربردشان برای اقشار زیادی مثل جوانان، دانشجویان، محققین و... فواید بسیار زیادی دارند. امروز قصد بررسی برنامه "دیکشنری شار" که یک دیکشنری بسیار خوب است را داریم.

دیکشنری شار

رابط کاربری :

" دیکشنری شار" بیش از حد ساده است و ممکن است شما در آن  چندین بار   به  دنبال   گزینه های دیگری بگردید اما کل " دیکشنری شار" از یک قسمت برای درج لغت انگلیسی ، یک قسمت برای نمایش معنی آن و یک گزینه برای تلفظ لغت تشکیل شده است و دیگر هیچ! البته این سادگی بسیار هم خوب است چون برنامه سریع بوده و می توانید به سرعت به هدف خود برسید.  در  هنگام  وارد  کردن   لغات،   " دیکشنری شار"   از   قابلیت    Auto Complete پشتیبانی می کند. یعنی مثلا با وارد کردن حروف "HE" تمامی لغاتی که با این حروف شروع می شوند در دسترس قرار می گیرند و این قابلیت از  خصوصیات  عالی  " دیکشنری شار" است. بجز سادگی در رابط کاربری ، طراحی بصری آن نیز زیباست و از نظر AppReview امتیاز آن در بخش رابط کاربری 5 از 5 است.

دیکشنری شار

کاربرد :

" دیکشنری شار" از 127 هزار لغت برای ترجمه پشتیبانی می کند و این عدد واقعا عددی بزرگ است بنابراین می توان حدس زد در بخش تعداد لغات بدون رقیب باشد اما در این برنامه ضعف هایی نیز دیده می شود. به عنوان مثال بهتر بود پس از نمایش معنی یک لغت، لغات مترادف آن نیز نشان داده می شد، یا معانی لغات بر  اساس  هر  موضوع   مشخص     می شدند    (مانند  چیزی  که  در  دیکشنری  بابیلون  می بینیم).    بجز    موارد    فوق      " دیکشنری شار" یک دیکشنری انگلیسی به فارسی است و هیچ راهی برای جستجو از زبان فارسی وجود ندارد و همین موضوع می تواند کمبودی برای آن باشد. امید است در نسخه های بعدی این برنامه تمامی ضعف های ذکر شده  رفع  شود  و  با   یک   دیکشنری   همه فن حریف روبرو شویم.امتیازی که در این بخش توسط AppReview به این برنامه تعلق می گیرد 4از5 است.

قیمت :

قیمت " دیکشنری شار" 900 تومان است و قیمتی منصفانه به نظر می رسد اما از نظر AppReview وجود این امکانات با چنین قیمتی ارزش امتیاز کامل را ندارد و در صورتی که تمامی کمبود های ذکر شده رفع شود ارزش آن بیشتر از 900 تومان هم خواهد بود، در این بخش از نظر AppReview ارزش تهیه این برنامه 4 از 5 است.

 

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


دیکشنری شار