دیکشنری پارسیان

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دیکشنری پارسیاننسخه 1.1

امتیاز کاربران
3 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کاربردی
 • قیمت : ۸۰۰ تومان
 • حجم : 2.2 مگابایت

  خیلی از مواقع پیش می آید که نیاز به ترجمه یک کلمه انگلیسی در اسرع وقت داریم. اپلیکیشن های زیادی در این خصوص وجود دارند که به ما کمک میکنند اما در نقد و بررسی امروز قصد داریم یکی از ساده ترین آنها را به شما معرفی کنیم. نام این برنامه اندرویدی "دیکشنری پارسیان" میباشد، در ادامه با ما همراه باشید. دیکشنری پارسیان

رابط کاربری:

از لحاظ دسترسی و سهولت کار با این برنامه نکته خاصی برای گفتن وجود ندارد چون همانطور که اشاره شد، عملکرد "دیکشنری پارسیان" بسیار ساده میباشد اما در عین حال نقص هایی نیز به چشم میخورد.

بزرگترین ایراد، مزاحمت صفحه کلید در هنگام نمایش کلمات است که اگر بر روی دکمه برگشت گوشی اشاره شود، هم صفحه کلید و هم لغات یافت شده ناپدید میشوند. این مشکل وقتی بیشتر به چشم می آید که اسکرول کردن لیست کلمات به سختی امکان پذیر است.

ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی با توجه به کارکرد آن متناسب طراحی شده است اما بهتر بود دقت نظر بیشتری بر روی آن صورت بگیرد و برخی از استانداردها رعایت شوند. برای مثال رنگ متن مناسب نمیباشد و همچنین  رنگ های استفاده شده در سایر قسمت های "دیکشنری پارسیان" هماهنگی خوبی با یکدیگر ندارند.

امتیاز این بخش از نظر AppReview، امتیاز قابل ملاحظه ای نبوده و 2 از 5 میباشد. دیکشنری پارسیان

کاربرد:

این برنامه اندرویدی به غیر از ابزار جستجوی موجود، هیچگونه امکانات جانبی و قابلیت های پیشرفته ای ندارد. البته تمام عملکرد "دیکشنری پارسیان" بر اساس همین ابزار جستجو میباشد که به صورت افزایشی عمل نموده و در هنگام تایپ یک واژه، کلمات مشابه با آن را نیز به نمایش در می آورد.

تنها نکته مثبتی که میتوانیم به آن اشاره کنیم، وجود تعداد بسیار زیاد لغات انگلیسی در برنامه فوق است. مزیت استفاده از این اپلیکیشن اندرویدی، در استفاده سریع از آن خلاصه میشود و میتوان به عنوان یک دستیار ترجمه در مواقع ضروری از آن بهره برد.

برنامه های رقیب که قبلا نیز در AppReview مورد نقد و بررسی قرار گرفته اند از قابلیت های ویژه ای برخوردار هستند و "دیکشنری پارسیان" با آنها قابل مقایسه نیست. امیدواریم در آپدیت های بعدی، شاهد افزایش کارایی این اپلیکیشن باشیم.

با توجه به موارد ذکر شده، از نظر AppReview امتیاز این بخش 2 از 5 است.

قیمت:

یکی از مهمترین مواردی که در تصمیم گیری مخاطبین برای دریافت برنامه ها نقش دارد، قیمت آنهاست. برای دانلود "دیکشنری پارسیان"، هزینه ناچیزی باید بپردازید و همین دلیل قانع کننده ای برای AppReview میباشد تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  نفیسا 5
  سلام بسیار کاربردی هست و با اینکه امکانات بخصوصی نداره لغات بسیار زیادی رو داره در مورد رنگ بندی هم که بسیار عالی است.من نمیدونم چرا گفتین هماهنگی خوبی نداره!! ?:-)

  به این نظر پاسخ دهید
  1. سیامک سرشوق
   سیامک سرشوق
   درود بر شما درمورد رنگ بندی باید عرض کنم که هرچند سعی شده محیط زنده ای به وجود بیاد اما جای کار بیشتری داشته نمونه کارهای عالی و یا استاندارد از این لحاظ رو میتونین توی همین سایت ببینین

   به این نظر پاسخ دهید
دیکشنری پارسیان