دیکشنری پارسیس

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دیکشنری پارسیسنسخه 1.1

3.33 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کتاب‌ها و منابع
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 8.1 مگابایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.3.3 و بالاتر
سازنده : سهیل افشاری

این روزها فراگیری انگلیسی به دلیل استفاده از منابع متنوع نوشته شده به این زبان، بسیار اهمیت پیدا کرده است. در این میان افرادی هم هستند که فرصت یادگیری ندارند اما در عین حال نیاز به ترجمه کلمات انگلیسی خواهند داشت. وجود یک دیکشنری میتواند راه حلی برای رفع این نیاز باشد اما باید توجه کرد که حمل یک کتاب حجیم همیشه میسر نیست و بدین ترتیب، باید به تلفن همراه پناه آورد!

"دیکشنری پارسیس" در این زمینه به شما یاری میرساند. با ما همراه باشید تا این اپلیکیشن اندرویدی را معرفی، نقد و بررسی کنیم.

دیکشنری پارسیس

رابط کاربری:

محیط این اپلیکیشن در یک صفحه، یک ابزار جستجو و لیست کلمات پیشنهادی خلاصه میشود، بنابراین کاملا مشخص است که نیازی به دسترسی سریع به قسمت های متنوع و استفاده راحت از امکانات، در آن احساس نمیگردد. از این بابت موردی جهت بررسی کردن وجود نداشته و امتیازی برای "دیکشنری پارسیس" تعیین نخواهد شد. البته بد نیست به سرعت اجرایی برنامه اشاره ای داشته باشیم.

در این برنامه اندرویدی از لحاظ ظاهری هم نکته خاصی به چشم نمیخورد و به غیر از پس زمینه آن که کمی جذابیت محیط را بیشتر کرده است، میتوانیم نقاط قوت دیگری همچون فونت مناسب، چیدمان مرتب لیست ها و عملکرد بدون خطا در نمای افقی و عمودی را نام ببریم. در کل باید گفت که انتظار حسن سلیقه و دقت نظر بیشتر در طراحی قالب گرافیکی "دیکشنری پارسیس" میرفت.

درنهایت، AppReview امتیاز 2.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

دیکشنری پارسیس

کاربرد:

وجود بیش از 135000 کلمه در "دیکشنری پارسیس"، کارایی آن را به عنوان یک دستیار ترجمه تضمین میکند. علاوه بر این موضوع، دو زبانه بودن این دیکشنری نیز کمک زیادی به کاربران خواهد کرد و قدرت ترجمه کلمات از فارسی به انگلیسی را در اختیار آنها قرار میدهد. حال باید دید امکانات این اپلیکیشن اندرویدی در چه حد میباشد.

تنها نکته مثبتی که باید آن را ذکر کنیم، عملکرد ابزار جستجوی برنامه به صورت هوشمند و با قابلیت نمایش کلمات پیشنهادی است. به غیر از این مورد، هیچگونه امکانات دیگری در "" وجود ندارد و انتظار میرفت برای افزایش کارایی، قابلیت هایی نظیر تلفظ لغات و یا حتی به اشتراک گذاری ترجمه ها نیز در اپلیکیشن فوق گنجانده شود. برخی از برنامه های رقیب، از این لحاظ بسیار پیشرفته تر هستند که قبلا نمونه هایی از آنها را به شما معرفی نموده ایم.

امتیاز AppReview به این بخش، 2.5 از 5 است.

قیمت:

با وجود اینکه "دیکشنری پارسیس" نسبت به رقیبان کارایی کمتر دارد اما به هرحال میتوان آن را به عنوان یک دستیار ترجمه سریع به شمار آورد. با توجه به رایگان بودن این برنامه اندرویدی و گستره بزرگ مخاطبان آن، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


دیکشنری پارسیس