ذهن برتر

معرفی، نقد و بررسی بازی ذهن برترنسخه 1.0.0

4.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : معمایی
  • قیمت : ۱۵۰۰ تومان
  • حجم : 8.2 مگابایت
دریافت برنامه/بازی ذهن برتر از بازار سازنده : رشنال

تاریخچه بازی های فکری به سال های دور برمیگردد و از همان موقع، بشر علاقه زیادی به این نوع تفریح نشان داده است. برخی از این سرگرمی ها حتی امروزه نیز در میان مردم رواج دارند و جالب تر اینکه بسیاری از آنها تبدیل به ایده ای برای تولید بازی های رایانه ای موفق شده اند. مقایسه قدرت ذهن افراد با یکدیگر، یکی از دلایل محبوبیت این سبک میباشد. عنوانی که در ادامه معرفی میکنیم از همین موضوع ایده گرفته شده و "ذهن برتر" نام دارد. در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه ما باشید. ذهن برتر

گرافیک و رابط کاربری:

اولین نکته مثبتی که در رابط با بازی فوق میتوانیم به آن اشاره نماییم، طراحی مناسب منوهای آن میباشد که در تشویق کردن کاربران برای انجام آن نقش موثری ایفا میکند. رنگ بندی زنده و هماهنگ، استفاده از آیکن های زیبا، فونت خوانا و چیدمان مرتب از جمله نقاط قوتی هستند که در منوی "ذهن برتر" به چشم میخورد. جمع این موارد، باعث ایجاد یک تعامل خوب با مخاطبین شده و توجه آنها را جلب خواهد کرد.

به محیط "ذهن برتر" که وارد شویم، باز هم میتوان اثراتی از جذابیت و طراحی خوب مشاهده کنیم که در کنار افکت های صوتی جالب، سرگرمی مناسبی را برای شما به همراه خواهد داشت. البته به دلیل سبک فکری این بازی اندرویدی، نباید انتظار افکت های تصویری و انیمیشن های شلوغ داشته باشیم چرا که این موارد تمرکز کاربر را برهم خواهد زد. نکته مثبت اینجاست که سعی شده کلیت قالب گرافیکی در محیط بازی نیز حفظ گردد.

آخرین خصوصیاتی که باید نام ببریم، سرعت بالای جابجایی در منوها و استفاده راحت از امکانات موجود در "ذهن برتر" میباشد. این ویژگی ها به دلیل پیاده سازی هوشمندانه و با دقت رابط کاربری شکل گرفته اند. درپایان باید گفت، هرچند از لحاظ گرافیکی ایرادی به بازی فوق وارد نیست اما میتوانستیم شاهد دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری نیز باشیم.

امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است. ذهن برتر

گیم پلی:

این بازی اندرویدی شامل 4 بخش مختلف میشود و جمعا 8 نوع سرگرمی در آنها گنجانده شده که همگی از سبک فکری پیروی میکنند. بزرگترین مزیت "ذهن برتر"، تفاوت در هربار انجام بازی ها میباشد و درواقع، معماها بطور تصادفی تغییر پیدا خواهند کرد. بدین ترتیب شما میتوانید بارها قدرت ذهن خود را محک بزنید و این موضوع را میتوان به عنوان یک تمرین خوب به حساب آورد!

نکته جالب دیگری که باید به آن اشاره کنیم، وجود سیستم امتیازدهی و ثبت روند پیشرفت کاربران در پاسخگویی به معماها میباشد. بدین منظور، امکاناتی برای ساخت حساب کاربری در "ذهن برتر" پیش بینی شده است که شامل اطلاعاتی همچون نام دلخواه، آدرس ایمیل، جنسیت و محدوده سنی میشود. فراموش نکنید که ثبت دقیق این اطلاعات باعث عملکرد صحیح الگوریتم امتیازدهی میگردد و حتی گزینه دیگری نیز برای ورود شخص میهمان به بازی درنظر گرفته شده، تا اشتباهی در امتیازات رخ ندهد.

گزارشات امتیاز در "ذهن برتر" به سه قسمت تقسیم میشود. در بخش رتبه بندی، میتوانید جزئیاتی از قبیل عملکرد ذهنی، رتبه در میان سایر کاربران، بیشترین امتیاز هر بازی و هدف نهایی برای کسب امتیاز را مشاهده نمایید. در بخش عملکرد ذهنی نیز میزان قدرت ذهن شما در هر قسمت از بازی به همراه رتبه و امتیاز کسب شده به نمایش درمی آید. آخرین گزارش، مربوط به تاریخچه امتیازات در هرکدام از بازی های 8 گانه میشود که به صورت نمودار به اطلاع کاربر میرسد.

همانطور که میبینید، این سیستم امتیازدهی از هر لحاظ تکمیل است و این موضوع علاوه بر تشویق کاربران برای انجام دوباره بازی، باعث هیجان انگیزتر شدن آن نیز خواهد شد. البته وجود محدودیت زمانی برای حل پازل ها نیز به افزایش این هیجان کمک میکند. از این رو باید گفت "ذهن برتر" در مقایسه با بازی های مشابه و درهمین سبک، نمونه کاملی به شمار میرود. با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. ذهن برتر

قیمت:

"ذهن برتر" علاوه بر یک سرگرمی فکری مناسب، میتواند به عنوان یک تمرین خوب برای افزایش قدرت ذهن مورد استفاده قرار بگیرد. به همین دلیل و با توجه به نکات مثبت این بازی اندرویدی که حاصل زحمات تولیدکنندگان آن میباشد، باید قیمت آن را منصفانه درنظر بگیریم. از این رو AppReview، امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    ندا
    بخش حل مساله به چه صورت است؟

    به این نظر پاسخ دهید
ذهن برتر