ذکر نور

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ذکر نورنسخه 5.7

امتیاز کاربران
4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : مذهبی
 • قیمت : ۱۰۰۰ تومان
 • حجم : 4 مگابایت
سازنده : وحید عینی

امروزه پیشرفت تکنولوژی را در همه عرصه های زندگی به وضوح قابل مشاهده بوده و حتی نفوذ آن در دنیای دین و مذهب را میتوان احساس کرد که البته در بسیاری از موارد، برای افراد سودمند است. در اینجا موضوع مورد بحث ما شمارش اذکار متبرکه میباشد که به وسیله ابزار معروف این کار، یعنی تسبیح انجام میگیرد. اپلیکیشنی که در ادامه به معرفی آن می پردازیم، تلفن همراه شما را به یک تسبیح تبدیل میکند. در نقد و بررسی برنامه اندرویدی "ذکر نور" همراه ما باشید. ذکر نور

رابط کاربری:

استفاده از طرح های اسلیمی در قالب گرافیکی این برنامه، هم جذابیت خاصی به آن بخشیده و هم با موضوع آن کاملا متناسب است. رنگ بندی هماهنگ و زیبای این اپلیکیشن اندرویدی نیز، محیط کاربرپسندی را پیش روی شما قرار میدهد و باید امتیاز خوبی را به این دو مورد اختصاص داد.

چیدمان مرتب فهرست ها و دیگر عناصر و همچنین فونت مناسب و خوانا، از دیگر نقاط قوت "ذکر نور" به شمار می آیند. در کنار این نکات مثبت، اگر نمای افقی و عمودی برنامه در همه صفحات به درستی انجام می پذیرفت، میتوانستیم شاهد یک رابط کاربری بدون نقص باشیم.

البته برای اپلیکیشن فوق، باید به کمبود هایی مثل بزرگنمایی متن و امکان تغییر فونت نیز اشاره کنیم. جای خالی این امکانات وقتی بیشتر به چشم می آید که با سایز کوچک متن روبرو میشوید.

از لحاظ سرعت دسترسی به قسمت های مختلف، "ذکر نور" بسیار روان و سریع بوده و استفاده از آن برای همه کاربران راحت خواهد بود. بدین ترتیب حتی برای افراد غیر حرفه ای نیز جای نگرانی نیست و این موضوع امتیاز بزرگی محسوب میشود.

امتیاز این بخش از نظر AppReview و با توجه به نکات ذکر شده، 4 از 5 است. ذکر نور

کاربرد:

شمارش ذکرهای ایام هفته، تسبیحات حضرت زهرا(س) و اذکار دلخواه، از جمله اعمالی هستند که میتوانید با "ذکر نور" انجام دهید. همچنین قسمت های دیگری به نام "احادیث درباره ذکر" و "ذکرهای پیشنهادی" هم در این برنامه اندرویدی به چشم میخورند و هرچند از لحاظ تعداد مطالب کمبودهایی دارند اما به هر حال استفاده از آنها برای مخاطبان سودمند خواهد بود.

حال اجازه دهید توضیحاتی درباره شمارنده این برنامه نیز بدهیم که در هربخش عملکرد متفاوتی دارد. در قسمت ایام هفته، از آنجا که تعداد دفعات ذکرها مشخص است، شمارش از انتها به ابتدا است اما برای شمردن تسبیحات حضرت زهرا بالعکس میباشد. در این قسمت یک شمارنده اضافه نیز وجود دارد که با پایان هر دور تسبیحات به عدد آن افزوده میشود. لازم به ذکر است که در انتهای هر ذکر، "ذکر نور" با لرزش تلفن همراه به شما هشدار میدهد.

کمبودهایی که در رابطه با برنامه فوق میتوانیم به آن اشاره کنیم عبارتند از، عدم امکان واردکردن متن و تعداد ذکر در قسمت شمارنده ذکر، عدم وجود هشدار صوتی و یا حتی نبود امکانی به منظور انتخاب ذکرهای پیشنهادی به عنوان علاقه مندی و یادآوری آنها. تنها قابلیت مشاهده شده در این اپلیکیشن اندرویدی، صفرکردن شمارنده میباشد که آن هم فقط برای قسمت شمارنده ذکر در دسترس قرار دارد. اگر بخواهیم کمی سخت گیری کنیم، قابلیت به اشتراک گذاری متن (برای قسمت احادیث) هم به لیست کمبودهای اشاره شده اضافه میشود اما در نهایت، AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. ذکر نور

قیمت:

"ذکر نور" قیمت منصفانه ای دارد و با توجه به موضوع آن، میتواند مخاطبان زیادی داشته باشد. از این رو AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.    

"ذکر نور" با افزوده شدن امکاناتی مانند تعریف ذکر دلخواه و دفعات شمارش توسط کاربران و همچنین تعداد بیشتری حدیث و ذکر پیشنهادی در نسخه جدید آن، کارایی بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده است. به خصوص مورد اول را باید به عنوان یک قابلیت مفید برای این اپلیکیشن اندرویدی به حساب آورد و به همین دلیل AppReview امتیاز بخش مربوطه را به 4 از 5 افزایش میدهد.

ذکر نور

ظاهر جذاب "ذکر نور" نیز شاهد تغییرات جزئی اما سازنده بوده است. امکان تغییر سایز و نوع فونت برای متن ها و انتخاب حالت مطالعه (روشن ماندن صفحه)، کمبودهایی بود که زیبایی برنامه فوق را تحت تاثیر قرار می داد. این تنظیمات هم اکنون در نسخه جدید به چشم میخورند و باید امتیازخوبی به آنها اختصاص دهیم.

همانطور که در بررسی نسخه قبلی اشاره کردیم، نواقصی در حالت افقی این برنامه اندرویدی دیده شد که با حذف این حالت در "ذکر نور"، میبایست از امتیاز منفی برای آن صرفنظر کرد. باید گفت نمای عمودی برای اپلیکیشن فوق کفایت میکند و حذف نمای افقی تاثیری بر کارکرد صحیح آن نخواهد داشت.

ذکر نور

حال AppReview میتواند دلیل قانع کننده ای برای افزایش امتیاز در بخش رابط کاربری به 5 از 5 داشته باشد.

 درمورد افزایش قیمت "ذکر نور"  به 1000 تومان نیز باید عرض کنیم که به دلیل قابلیت های کاربردی آن برای کاربران و همچنین زحمات تولیدکنندگان در پیاده سازی برنامه، بازهم این قیمت منصفانه به نظر میرسد.     

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  وحید 5
  معرکس :-))

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  hadi 5
  kheyly ghashanghe waghean grafice ali dare :-D

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  mahsa 5
  zaheresh ghashange

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  ش.کاظمی 5
  خیلی زیباست ولی کاش امکانات بیشتری داشت

  به این نظر پاسخ دهید
ذکر نور