رادیو سرنا

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن رادیو سرنانسخه 1.3.3

4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه/بازی رادیو سرنا از بازار سازنده : فراهنگ

استفاده از محتوا در فضای مجازی به اشکال مختلف همچون متن، تصویر و صدا، این روزها بسیار رونق گرفته و بسیاری از افراد نیازهای خود را در اینترنت جستجو میکنند. فایل های صوتی در موضوعات متنوع مانند موسیقی، کتاب، اخبار و غیره، دارای مخاطبان بسیاری هستند که تمایل دارند به جای مطالعه متن، به صورت شنیداری از مطالب مورد علاقه خود بهره ببرند. به همین دلیل پادکست های صوتی از محبوبیت زیادی برخوردار میباشند.

در ادامه اپلیکیشن "رادیو سرنا" که با موضوع مورد بحث مرتبط است را معرفی میکنیم. با ما همراه شوید تا به نقد و بررسی این برنامه اندرویدی بپردازیم.

رادیو سرنا

رابط کاربری :

اولین و مهمترین نکته مثبت که باید در محیط برنامه فوق به آن اشاره کنیم، یکپارچگی قالب گرافیکی آن میباشد. استفاده از رنگ های هماهنگ و زیبا، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و همچنین چیدمان مرتب اجزای صفحه، از جمله نقاط قوتی هستند که باعث جذابیت چهره این اپلیکیشن اندرویدی شده اند. هرچند نواقص جزئی در این میان به چشم میخورد اما میتوان آنها را نادیده گرفت و ظاهر "رادیو سرنا" را جزو نمونه های حرفه ای با طراحی کاربرپسند به شمار آورد.

از دیگر ویژگی های اپلیکیشن فوق، باید جابجایی سریع بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات را نام ببریم. باید گفت که عموم کاربران بدون هرگونه پیچیدگی و مشکل خاصی میتوانند با "رادیو سرنا" کار کنند و از قابلیت های آن بهره ببرند. پیاده سازی استاندارد رابط کاربری و به کارگیری تکنیک های اصولی، دلیل پیدایش این خصوصیات بوده و غیر از موارد بسیار جزئی، نقصی از این بابت وجود ندارد.

با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

رادیو سرنا

کاربرد :

همانطور که از توضیحات ابتدای مطلب مشخص است، این برنامه اندرویدی دارای محتوای صوتی میباشد که البته بخشی از آن نیز به ویدیو و متن اختصاص یافته تا از هر لحاظ کامل شود. در "رادیو سرنا" میتوانید هم به صورت آنلاین پادکست ها را بشنوید و هم آنها را دانلود کنید تا درموقع مناسب، مورد استفاده قرار دهید. قسمت های مختلف و سایر امکانات برنامه فوق را در ادامه نام برده و توضیح داده ایم.

اولین گزینه در منوی اصلی "رادیو سرنا"، موسیقی من نام دارد که در آن ترانه ها و موزیک های بدون کلام در سبک های مختلف قرار گرفته است. با اشاره بر روی هر آهنگ، پخش آن به صورت آنلاین آغاز میگردد که با استفاده از دکمه های کنترلی میتوانید موزیک را متوقف نموده یا به جلو و عقب ببرید. علاوه بر این امکاناتی مانند اشتراک گذاری، پسند کردن، دانلود، نمایش تعداد بازدید و مشاهده اطلاعات آهنگ نیز در همین صفحه به چشم میخورد.

کتاب های صوتی در بخش دیگری از اپلیکیشن فوق به نام سخن کتاب گنجانده شده اند که برای شنیدن آنها کافی است عنوان یا تصویر شاخص را لمس کنید. فالگوش، سومین قسمت از "رادیو سرنا" میباشد که محتوای آن شامل پادکست های صوتی با موضوعات بسیار متنوع از جمله طنز، آموزش، موفقیت و غیره میگردد. در بخش شیپور هم میتوانید به اخبار جدید ایران و جهان گوش فرادهید که در اینجا امکان دانلود فایل وجود ندارد.

محتوای دو قسمت بعدی در برنامه فوق که سرنا نیوز و بالن خیال نامگذاری شده است، به صورت متنی و ویدیویی میباشد. بد نیست بدانید که شما میتوانید صدای خود را در قالب یک موضوع مشخص و مناسب برای "رادیو سرنا" ارسال و به تامین محتوای آن کمک کنید. بدین منظور باید گزینه صدای شما را در منوی اصلی لمس و در صفحه بعد بر روی آیکن سمت چپ در سربرگ اشاره نمایید که قبل از آن باید فرم مشخصات فردی تکمیل شود. همچنین شنیدن صدای سایر کاربران و فایل صوتی ارسال شده توسط آنها، در همین قسمت امکان پذیر است. در هریک از قسمت هایی که نام بردیم، میتوانید از ابزار جستجو برای یافتن پادکست موردنظر بهره ببرید.

هرچند امکانات اپلیکیشن فوق کامل به نظر میرسد و وظیفه خود را به بهترین شکل انجام میدهد اما در عین حال انتظار میرفت که با ایده پردازی بیشتر، برخی از کمبودهای آن مانند ثبت نام کاربر، قابلیت افزودن به علاقه مندی ها و ارسال نظر برطرف شود. یکی از نواقص مهم "رادیو سرنا"، عدم سازماندهی محتوای آن به صورت موضوعات دسته بندی شده میباشد و بهتر بود که این دسته ها متنوع تر باشند تا سلیقه همه مخاطبان تامین گردد.

با توجه به موارد نام برده، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

رادیو سرنا

قیمت :

این اپلیکیشن اندرویدی کاملا رایگان بوده و به همین دلیل مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. از طرف دیگر امکانات و قابلیت های مفیدی در "رادیو سرنا" گنجانده شده که بدون تردید رضایت کاربران را فراهم میکند. از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

 

 

رادیو سرنا

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن رادیو سرنا

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


رادیو سرنا