راز جنگل

معرفی، نقد و بررسی بازی راز جنگلنسخه 1.0.0

امتیاز کاربران
3.83 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : تخته ای
  • قیمت : ۱۰۰۰ تومان
  • حجم : 5.8 مگابایت
سازنده : مرتضی جوانمرد

 

آیا بازی های فکری که با دوستان خود و برروی صفحه مخصوص آن انجام میداید را به یاد دارید؟ نمونه های زیادی از این دست را میتوانیم نام ببریم که در خاطرات ما جا دارند و مدتها با آن سرگرم میشدیم. به لطف پیشرفت تلفن همراه و البته همت تولیدکنندگان برنامه های موبایل، برخی از این بازی ها به صورت رایانه ای و تحت پلت فرم های مختلف ارائه شده اند و ما را به آن دوران باز میگردانند.

امروز یک بازی اندرویدی با نام "راز جنگل" را به شما معرفی میکنیم که با موضوع مورد بحث ما مرتبط میباشد. در این نقد و بررسی همراه ما باشید.

راز جنگل

گرافیک و رابط کاربری:

مهمترین نکته ای که باید در رابطه با این بازی ذکر کنیم، سه بعدی بودن محیط آن میباشد که هرچند بطور اصولی پیاده سازی نشده است اما میتوان این مورد را به عنوان تفاوت "راز جنگل" با خیلی از بازی های دیگر تلقی کرد. لازم به ذکر است ساخت بازی به صورت سه بعدی، کار ساده ای نیست و تجربه و مهارت فراوانی از سوی تولیدکنندگان میطلبد.

در طراحی منوهای بازی یادشده، هم نکات مثبت دیده میشود و هم نکات منفی. برای مثال پس زمینه صفحه اول نامناسب است و زیبایی آیتم های موجود در فهرست را که با افکت جالبی همراه هستند زیر سوال میبرد. البته این پس زمینه با موضوع بازی هماهنگ بوده و از نمونه اصلی آن الهام گرفته شده است اما بهتر بود یک قالب با رنگ بندی هماهنگ، برای آن به کار میرفت مانند آنچه در بقیه صفحات منو شاهد هستیم. چیدمان مرتب فهرست ها نیز جزو نقاط قوت این بازی اندرویدی محسوب میشود که سهولت و سرعت دسترسی کاربر به بخش های مختلف را افزایش میدهد.

مورد دیگری که جالب به نظر میرسد، قابلیت استفاده از "راز جنگل" در هر دو نمای گوشی است که تا قبل از شروع بازی به نحو صحیح عمل میکند اما در داخل محیط آن کمی با اختلال مواجه میباشد. اکثر بازی هایی که قبل از این دیده ایم، تنها در یک نما اجرا میشدند.

از لحاظ گرافیک داخل بازی، میتوانستیم شاهد دقت بیشتری باشیم. البته همانطور که اشاره شد در طراحی به صورت سه بعدی، نکات ریز زیادی وجود دارد که باید رعایت شوند. این موضوع را نیز نباید فراموش کرد که به کارگیری جزئیات بیشتر قدرت اجرای بازی بر روی دستگاه های مختلف را تحت تاثیر قرار میدهد. به همین منظور است که سازندگان "راز جنگل" در بخش تنظیمات انتخاب میزان کیفیت را به کاربران واگذار نموده اند.

در این بازی کاراکترها و عناصر خاصی حضور ندارند اما همین تعداد کم از طراحی نسبتا خوبی بهره میبرند. شاید بیشترین جذابیت در هنگام بازی مربوط به اجرای انیمیشن های جالب باشد که در کنار افکت های صوتی و صدای محیط میتواند به عنوان امتیاز مثبتی برای "راز جنگل" درنظر گرفته شود.

امتیازی که توسط AppReview به این بخش تعلق میگیرد، 3.5 از 5 است.

راز جنگل

گیم پلی:

در بازی هایی که با ریختن تاس سروکار داریم، بخت و اقبال هم دخیل میباشد. البته در حالت عادی مهارت تاس ریختن، کمی از درصد دخالت شانس میکاهد اما در این بازی اندرویدی تنها میتوان با اشاره و تکان دادن گوشی این عمل را انجام داد.

از این موضوع که بگذریم، داستان بازی "راز جنگل" جذابیت خاص خودش را دارد و در کنار قوانین آن میتواند توجه کاربران را به خود جلب کند. هوش و ذکاوت و همچنین قدرت حافظه شما نیز در این بازی اندرویدی، سنجیده میشود.

امکان زدن مهره حریفان نیز وجود دارد و باعث میگردد بین کسانی که در حال انجام بازی هستند، رقابت به وجود آید. تعداد کسانی که میتوانند به طور همزمان به بازی کردن مشغول شوند دو تا شش نفر میباشد که در میان آنها میتوان مهره هایی را نیز به اندروید و هوش مصنوعی درون بازی سپرد.

عملکرد هوش مصنوعی در بررسی های به عمل آمده، در حد خوبی است و باید اندروید را به عنوان یک حریف قدرتمند درنظر گرفت. در صنعت تولید بازی و طراحی یک گیم پلی مجذوب کننده، این مورد همواره مورد توجه بوده و پیاده سازی اصولی آن اهمیت فراوانی داشته است.

تغییر مکان گنج ها بطور تصادفی در هر دوره این بازی نیز به عنوان امتیاز مثبتی برای آن ثبت میگردد هرچند اگر غیر از این بود، تعجب میکردیم! برای اینکه با نحوه انجام این بازی آشنا شوید و عناصر موجود در محیط را بشناسید، لازم است راهنمای کامل آن را مطالعه نمایید.

نقص ها و یا بهتر بگوییم کمبودهایی نیز در "راز جنگل" دیده میشود. برای مثال امکان دیدن کارت ها با اشاره بر روی آن وجود ندارد و برای مشاهده باید صفحه را تا آنجا بکشید. این نقص هنگامی بیشتر به چشم می آید که فریم ریت (frame rate) بازی در گوشی های ضعیف تر پایین بیاید و حرکت بر روی صفحه عذاب آور شود! حتما انتظار بر زدن (مخلوط کردن) کارت ها را هم دارید اما این قابلیت نیز پیش بینی نشده است.

برای تولید بازی فوق، داستان ویژه ای پیاده نگردیده و همه چیز از قبل آماده بوده است. بهتر بود برای تزریق کمی هیجان به بازی، ایده پردازی هایی صورت گیرد. کمترین کار ممکن به این منظور، میتوانست ایجاد یک سیستم امتیازدهی به کاربران، بر حسب نام آنها باشد.

درپایان باید ذکر کنیم، این بازی اندرویدی جنبه اعتیادآور ندارد و علاقه مندان خاص خودش را خواهد داشت اما پیاده سازی آن با توجه به مواردی که اشاره کردیم درحدی هست که AppReview، امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص بدهد.

راز جنگل

قیمت:

اگر تمایلی به امتحان کردن بازی "راز جنگل" پیدا کرده اید، باید بگوییم قیمت آن مناسب و منصفانه میباشد. AppReview نیز به همین دلیل امتیاز این بخش را 5 از 5 درنظر میگیرد.

 

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    parisa galaxy mini 0.5
    in che vazeshe man bazi ro kharidam ama nasb nashod :pain: vaghean k

    به این نظر پاسخ دهید
راز جنگل