رمزیار

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن رمزیارنسخه 1.0.2

4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : ۵۰۰ تومان
  • حجم : 1.3 مگابایت

همه ما برای نگهداری از اطلاعات شخصی خود، ناگزیر از به کارگیری رمزها هستیم. این رمزها میتواند مربوط به هر چیزی باشد، مانند کارت های عابر بانک، شبکه های اجتماعی، سرویس های اینترنتی، گاوصندوق و خیلی از موارد دیگری که در زندگی روزمره با آنها سروکار داریم. از آنجا که استفاده از یک رمزعبور برای همه این موارد امنیت آنها را کاهش میدهد، توصیه میشود از پسوردهای مختلف استفاده کنیم اما به خاطر سپردن این حجم زیاد از ارقام و کلمات نیز کار آسانی نخواهد بود. در ادامه  اپلیکیشنی به شما معرفی میکنیم که راه حل مناسبی برای حل این مشکل است. در نقد و بررسی برنامه اندرویدی "رمزیار" همراه ما باشید. رمزیار

رابط کاربری:

کاربران در چنین برنامه هایی نیاز به یک دسترسی سریع برای انجام عملیات مورد نظر خود دارند که در عین حال باعث سردرگمی آنها نیز نشود. این خصوصیات در اپلیکیشن فوق دیده میشوند و استانداردهای لازم را در این زمینه دارند.

از لحاظ ظاهر برنامه نیز میتوانیم به نقاط قوت زیادی اشاره کنیم. رنگ بندی مناسب "رمزیار" که با پس زمینه خلاقانه ای تلفیق شده است، محیط شیک و زیبایی را ایجاد نموده که با موضوع برنامه نیز متناسب میباشد.

چیدمان مرتب عناصر، فونت خوانا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی نیز از دیگر نکات مثبت در طراحی گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی به شمار می آیند. امکان تنظیم تعداد ستون ها در صفحه اصلی نیز قابلیت قابل توجهی است و بدین ترتیب کاربران میتوانند نمای برنامه را به دلخواه خود تغییر دهند.

تنها نقص موجود، مربوط به عدم همخوانی آیکون ها با قالب کلی برنامه میشود که این عدم همخوانی را برای برخی از تصاویر بندانگشتی که شما برای رمزهای خود انتخاب میکنید نیز باید برشمرد. با توجه به موضوع این برنامه اندرویدی، سبک طراحی استفاده شده در آن میتواند تا حدودی انتظارات مخاطبان را بر آورده کند و به همین دلیل امتیاز AppReview به این بخش 4 از 5 است. رمزیار

کاربرد:

عملکرد "رمزیار" بسیار ساده است. برای شروع میبایست یک نام کاربری و رمز عبور ثبت کنید که در هنگام ورود به برنامه در دفعات بعدی از شما خواسته میشود. در تست های انجام شده، ایرادهایی در این رابطه دیده شد که امیدواریم تولیدکنندگان برنامه هرچه زودتر درصدد رفع آن برآیند تا بقیه نقاط قوت آن تحت تاثیر قرار نگیرند.

بزرگترین ایراد، عدم وجود یک راهنما برای انتخاب پسورد مناسب است. درواقع اگر شما از تعداد کاراکترهای کمی استفاده کنید، در ورود بعدی به برنامه، با خطای نام کاربری و رمزعبور غلط مواجه خواهید شد! البته شاید این ایراد دلایل دیگری غیر از این داشته باشد اما بطور کل چون در جای حساسی ظاهر میشود، نیاز به تصحیح فوری دارد.

کمبود دیگری که باید به آن اشاره کنیم، عدم وجود یک سیستم بازیابی رمزعبور میباشد. از آن جهت که کاربران "رمزیار" قرار است اطلاعات مهمی در این اپلیکیشن اندرویدی ذخیره کنند، فراموش کردن کلمه عبور میتواند خسارات جبران ناپذیری به آنها وارد کند!

حال اجازه دهید درمورد قابلیت های این برنامه نیز صحبت کنیم. اولین کاری که باید انجام دهید، اضافه کردن اطلاعات جدید میباشد که بدین منظور موارد متعددی در "رمزیار" پیش بینی شده است.

با لمس دکمه ای که در سربرگ قرار گرفته، فیلدهای لازم برای وارد کردن اطلاعات به همراه گزینه ای در بالای آنها نمایان میشوند. حال باید بر روی این گزینه اشاره نمایید تا لیست مواردی که ممکن است برای آنها کلمه عبور تعیین کرده باشید ظاهر گردد. خواهید دید که تنوع این لیست زیاد است و این موضوع نقطه قوتی برای "رمزیار" محسوب میشود.

با انتخاب هرگزینه فیلدهای لازم نیز متناسب با آن تغییر میکنند. به عنوان مثال اطلاعاتی که میباست برای کارت های عابر بانک خود وارد کنید، با مشخصات حساب کاربری شما در "یاهو" تفاوت دارند.

از دیگر امکانات جانبی این برنامه اندرویدی، میتوانیم به ابزار جستجوی آن و امکان حذف و ویرایش اطلاعات اشاره کنیم. در این میان بهتر بود برای افزایش کارایی برنامه، امکان گروه بندی اطلاعات نیز وجود داشته باشد تا کاربران دسترسی سریع تری به آنها داشته باشند. در پایان، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. Ramzyar-4

قیمت: "رمزیار" با دو قیمت متفاوت عرضه گردیده که در هر دو حالت منصفانه به نظر میرسد. وجود یک دستیار خوب برای ذخیره نمودن اطلاعات محرمانه در تلفن همراه، برای خیلی از افراد ارزشمند خواهد بود. AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

در نسخه جدید برنامه فوق با شماره 1.1، اصلاحات خوبی در رابطه با کلمه عبور صورت گرفته است. مهمترین تغییر انجام شده، افزودن سیستم فراموشی رمز میباشد که با انتخاب یک سوال امنیتی و پاسخ آن امکان پذیر خواهد گردید.

بدین ترتیب اگر پسورد برنامه را از یاد ببرید، میتوانید به راحتی آن را بازیابی کنید. همچنین مشکلاتی که در هنگام انتخاب نام کاربری و کلمه عبور وجود داشت، رفع گردیده است و با استفاده گزینه دیگری که به منوی تنظیمات "رمزیار" افزوده شده، میتوانید در هر زمان که لازم بود، به تغییر پسورد، نام کاربری و سوال امنیتی اقدام نمایید.

تولیدکنندگان این اپلیکیشن اندروریدی، راهنمای کاملی هم برای نسخه جدید آن درنظر گرفته اند تا کاربران با مطالعه نکات ذکرشده، دیگر هیچگونه مشکلی نداشته باشند.

تغییراتی که در بالا به آن اشاره کردیم باعث میشود امتیاز "رمزیار" در بخش کاربرد به 4.5 از 5 افزایش یابد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


رمزیار