روزانه

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن روزانهنسخه 1.1.5

امتیاز کاربران
4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : ۱۰۰۰ تومان
  • حجم : 747.1 کیلوبایت
دریافت برنامه/بازی روزانه از بازار سازنده : نادر یدالهی

هر کدام از روزهای سال، در طول تاریخ شاهد اتفاقات تلخ و شیرین زیادی بوده اند. این حوادث میتواند شامل جنگ ها، تولد یا وفات بزرگان، پیروزی ملت ها بر ظلم و غیره باشد و علاوه بر این موارد خاطرات شخصی افراد نیز در تقویم ایام سال میگنجد. هرچند رویدادهای مهم تاریخ در سالنامه های رسمی ثبت شده اند اما برای آگاهی از همه وقایع بزرگی که در یک روز خاص از سال اتفاق افتاده است، باید از مراجع دیگری استفاده کرد.

اگر به موضوع اشاره شده علاقه مند هستید، ما را در معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن اندرویدی "روزانه" همراهی کنید. روزانه

رابط کاربری:

برای اپلیکیشن فوق میتوانیم نقاط قوتی همچون فونت خوانا، آیکن های گویا، چیدمان مرتب عناصر و رنگ بندی نسبتا هماهنگ را نام ببریم. البته کاملا مشخص است که در طراحی "روزانه" دقت عمل کافی به کار نرفته و حتی موارد ذکر شده نیز دارای نقص های کوچکی هستند.

بزرگترین نقصی که در این برنامه اندرویدی به چشم میخورد، تقسیم بندی غیر اصولی صفحه میباشد. در واقع بهتر بود بیشترین فضای صفحه به لیست وقایع اختصاص داده شود و نه به نمایش تاریخ روز. همچنین ظاهر "روزانه" میتوانست با استفاده از رنگ های زنده، جذابتر به نظر برسد.

از لحاظ دسترسی به قسمت های مختلف و به کارگیری راحت امکانات، برنامه فوق تقریبا استاندارهای لازم را برای رسیدن به بیشترین سرعت و کمترین پیچیدگی رعایت کرده است اما در کل انتظار میرفت پیاده سازی هوشمندانه تری از این بابت صورت بگیرد.

از نظر AppReview، امتیاز 3 از 5 برای این بخش مناسب میباشد. روزانه

کاربرد:

آگاهی از وقایع تاریخی در هر کدام از ایام سال، مورد توجه بسیاری از افراد دنیاست و گذشته از این موضوع، در برخی از مناسبت ها باید امور مربوط به آن را انجام داد. بدین ترتیب "روزانه" با دربرگرفتن بیش از 4000 رویداد در دو بخش تفکیک شده ایرانی و جهانی، میتواند مرجع مفیدی در این زمینه باشد.

البته باید گفت، هنوز هم جا برای کامل تر شدن این اپلیکیشن اندرویدی از این بابت وجود دارد و برای مثال بهتر بود توضیحات مختصری برای هر واقعه داده میشد تا شاهد کارایی بیشتری از دید یک مرجع باشیم.

علاوه بر کاربرد اشاره شده، بخش دیگری در برنامه فوق درنظر گرفته شده است که با استفاده از آن میتوانید رویدادهای شخصی خود را برای روزهای مربوطه تعریف نمایید. هرچند این قابلیت برای کاربران سودمند خواهد بود اما بطور ناقص پیاده سازی گردیده و کمبودهایی در آن دیده میشود. به عنوان مثال، عدم یادآوری وقایع شخصی توسط برنامه، بزرگترین کمبود "روزانه" در این رابطه میباشد.

از جمله امکانات جانبی اپلیکیشن فوق، باید به ابزار جستجوی آن اشاره کنیم که هم بر اساس عبارت حرفی (یک کلمه) کار میکند و هم میتوان با استفاده از آن به روز مشخصی از سال پرش کرد. AppReview با جمع بندی موارد ذکر شده، امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. روزانه

قیمت: برای دریافت "روزانه" نیاز به صرف هزینه زیادی نیست اما با توجه به کمبودهایی که اشاره کردیم، نمیتوان امتیاز کامل را به این بخش داد. از نظر AppReview، این امتیاز 4.5 از 5 است.

نسخه جدید "روزانه" به شماره 1.1.5، شامل تغییراتی در رابط کاربری و کاربرد آن میشود که چهره حرفه ای تری به آن بخشیده است. استفاده از رنگ های زنده در فهرست رویدادها، اضافه شدن راهنمای تعاملی به برنامه، قابلیت نوتیفیکیشن با نمایش تاریخ روز، و افزوده شدن رویدادهای شخصی به صفحه مربوط به تاریخ روزها از جمله این تغییرات هستند. روزانه

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز بخش رابط کاربری را به 3.5 از 5 و بخش کاربرد را به 4 از 5 تغییر میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    younes 5
    رویدادهاشش خیلی عالیهههههههه

    به این نظر پاسخ دهید
روزانه