رویا

معرفی، نقد و بررسی بازی رویانسخه 1.7

3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : معمایی
  • قیمت : ۱۲۰۰ تومان
  • حجم : 19.4 مگابایت
سازنده : رضا عظیمی

  حفظ تعادل و تمرکز حواس، از جمله مواردی هستند که باعث پیدایش ایده های مختلف برای تولید بازی های رایانه ای شده اند. نمونه های متنوعی از این سبک بازی ها را به خاطر می آوریم اما در ادامه قصد داریم یک نمونه ایرانی را به شما معرفی کنیم. در نقد و بررسی بازی اندرویدی "رویا" همراه ما باشید تا بیشتر با آن آشنا شوید. رویا

گرافیک و رابط کاربری:

در اینجا با یک بازی سه بعدی روبرو هستیم که سعی شده با پرداختن به جزئیات گرافیکی، محیط جذاب و هیجان انگیزی خلق شود. از لحاظ طراحی عناصر متنوع این بازی، میتوانیم امتیاز مثبتی برای آن درنظر بگیریم اما زیاده روی در تعداد عناصر موجود و جزئیات آنها و همچنین استفاده از رنگهایی که دید کاربر را دچار مشکل میسازند یک امتیاز منفی برای "رویا" محسوب میشود. البته مورد آخر فقط در بعضی مراحل به چشم میخورد.

انیمیشن های نسبتا خوب به همراه افکت های بصری به کار رفته در محیط این بازی اندرویدی از جمله دیگر نقاط قوت آن در این بخش محسوب میشوند. تغییر ظاهری محیط در مراحل مختلف بازی فوق نیز که روند آن را از حالت یکنواختی در می آورد امتیاز مثبت دیگری برای آن به حساب می آید.

درطراحی منوها، شاهد کم کاری از سوی تولید کنندگان هستیم. این موضوع را میتوان از فونت نامناسب گزینه ها، عدم استفاده از آیکون های ویژه و همچنین عدم هماهنگی بین رنگ های استفاده شده دریافت. در نقد و بررسی های قبلی نیز به این موضوع اشاره شده بود که تنها جذابیت محیط درون بازی برای جلب توجه کاربر کافی نمیباشد.

از لحاظ دسترسی سریع و سهولت جابجایی بین قسمت های مختلف و منوهای این بازی مشکل خاصی وجود ندارد و استانداردهای لازم رعایت شده اند. امتیاز AppReview به این بخش، 3 از 5 میباشد. رویا

گیم پلی:

در ابتدای مطلب اشاره کوچکی به سبک این بازی شد. نقش شما حفظ تعادل گوی بر روی یک مسیر ناهموار با وجود موانع مختلف و معماهایی میباشد که برای حل آنها باید از فکر خود استفاده کنید. "رویا" از لحاظ پیاده سازی هم دارای نقاط قوت است و هم نقاط ضعف. در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

در این بازی اندرویدی، فیزیک حرکت گوی و همچنین برخی از موانع و دیگر عناصر در بین راه نقش مهمی ایفا میکند. در بررسی های انجام شده، عملکرد خیلی خوبی از این بازی مشاهده نکردیم اما ضعف یا ایراد بزرگی نیز در آن وجود ندارد.

پیدایش موانع و پازل های متنوع در طول مراحل مختلف همراه با تغییرات ظاهری مسیری که گوی باید طی کند، جزو نقاط قوت بازی فوق در این بخش محسوب میشوند. وجود این موارد برای ترغیب کاربران به ادامه دادن، در این سبک بازی ها کاملا ضروری هستند.

عدم وجود محدودیت زمانی که در قبال آن سیستم امتیازدهی نیز پدید می آید، از کمبودهای این بازی اندرویدی به شمار می آیند. حتی بهتر بود برای ایجاد هیجان بیشتر، تعداد باخت مجاز در هر مرحله تعیین گردد و با درنظر گرفتن قابلیت ذخیره درطول مسیر(check points) حس رقابتی بیشتری به کاربر القا شود. البته شرط به کارگیری تکنیک های ذکر شده در یک بازی با این سبک و سیاق، افزایش طول مسیر میباشد که در "رویا" شاهد چنین چیزی نیستیم.

درمورد روند سختی مراحل باید عرض کنیم، نسبتا خوب پیش میرود هرچند حس کردن این موضوع زیاد به طول نمی انجامد و این به خاطر تعداد بسیار کم مراحل بازی فوق است. این تعداد مرحله به هیچ وجه برای این بازی مناسب نبوده و امیدواریم تولیدکنندگان آن در فکر افزودن مراحل بیشتر به آن باشند. AppReview امتیاز 3 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. رویا

قیمت:

با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، بهتر بود "رویا" با قیمت کمتری عرضه شود. البته این بازی اندرویدی هم اکنون با احتساب 20 درصد تخفیف به فروش میرسد که میتوانید آن را امتحان کنید.

امتیازی که AppReview به این بخش اختصاص میدهد، 4.5 از 5 است.  

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


رویا