بازی قطار شادی

روی ریل آموزش و سرگرمی، بازی قطار شادی برای کودکاننسخه 2.5.1

5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : آموزشی
 • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • حجم : 32.7 مگابایت

انسان از لحظه تولد نیاز به آموزش دارد و این موضوع در دوران کودکی بسیار اهمیت پیدا میکند. اگر میخواهید آموزش های پایه مثل یادگیری اعداد یا آشنایی با اعضای بدن را با یک روش موثر به فرزند خود بدهید، بازی قطار شادی را نصب کنید. برای آشنایی بیشتر با این بازی اندرویدی، در نقد و بررسی آن با ما همراه شوید. بازی های آموزشی برای کودکانبازی های آموزشی برای کودکانبازی فوق، مجموعه ای از سرگرمی های کودکانه همراه با آموزش های مفید میباشد. قطار شادی از 17 واگن تشکیل شده که در هر کدام از آنها یک بازی جالب و آموزنده برای کودک وجود دارد. هر کدام از این واگن ها را در ادامه نام برده و توضیح داده ایم. بد نیست بدانید که این بازی اندرویدی به دو زبان فارسی و انگلیسی قابل استفاده است.

قطار شادی یک بازی آموزنده و سرگرم کننده برای کودکان است.
آموزش های سرگرم کننده برای خردسالانواگن اول : آموزش اولین بخش از قطار شادی مربوط به آموزش هایی مثل اعضای بدن انسان، اشکال هندسی و اعداد میشود. برای مثال در قسمت اعضای بدن، کودک با لمس هر عکس میتواند نام آن عضو را بشنود. آموزش اشکال هندسی نیز به همین صورت است و تصویر متناسب با هر شکل به نمایش درمی آید. آموزش اعداد از 1 تا 10، سومین قسمت از واگن اول قطار میباشد که هر عدد را همراه با صدا و تصویر انگشتان دست به کودک یاد میدهد. آموزش های سرگرم کننده برای خردسالانآموزش های سرگرم کننده برای خردسالانواگن دوم : ساخت آدمک بعد از اینکه کودک با اعضای بدن و اعداد آشنا شد، وقت آن رسیده تا با تمرین بیشتر آنها را برای همیشه یاد بگیرد. بخش دوم قطار شادی که ساخت آدمک نام دارد، به کودک یاد میدهد که چگونه اعضای صورت را در جای خود بگذارد. همچنین میتواند به کاراکتر بازی لباس های مختلف بپوشاند. برای هر مورد، 5 مدل در دسترس میباشد و درنهایت میتوان عکس را با دیگران به اشتراک گذاشت.   نکته : ساخت آدمک با دو کاراکتر دختر و پسر امکان پذیر است و برای هر کدام نیز 3 نوع لباس معمولی و محلی وجود دارد. بازی آموزشی برای اندرویدبازی آموزشی برای اندرویدواگن سوم : تلفن کودک یکی از جالبترین بخش های قطار شادی که حتما مورد توجه کودکان قرار میگیرد، تلفن کودک میباشد. در این بخش کودک میتواند با وارد کردن شماره های مجازی، با اعداد بهتر آشنا شود. این تلفن همراه دارای قسمت مخاطبین نیز میباشد که امکانات زیر در آن پیش بینی شده است:
 • شماره های واقعی پلیس، آتش نشانی و اورژانس
 • پخش آژیر مربوط به هر مورد
 • افزودن مخاطب با امکان انتخاب عکس از گالری یا دوربین
 • قابلیت رکورد صدا برای هر مخاطب
یادگیری اعداد همراه با بازیواگن چهارم : فروشگاه این سرگرمی در قطار شادی، جمع کردن اعداد کوچک را آموزش میدهد. کودک باید تعداد میوه های خواسته شده را از بالای صفحه به داخل سبد بیندازد. هر موقع که این کار را با موفقیت انجام داد، تشویق میشود و یک عبارت جمع دیگر به نمایش درمی آید. چیزی شبیه به تمرین های ساده در کتاب ریاضی اول دبستان. یادگیری اعداد همراه با بازیواگن پنجم : بادکنک ها یادگیری اعداد با انگشتان دست از مرسوم ترین آموزش هایی است که به کودکان داده میشود. در قطار شادی نیز این آموزش وجود دارد. کودک باید از روی عدد نشان داده شده با انگشت، بادکنک درست را انتخاب کند و آن را بترکاند. یادگیری اعداد همراه با بازیواگن ششم : بازی حافظه این بازی در قطار شادی، برای افزایش قدرت حافظه مفید است. تعداد 12 کارت که بر روی هر کدام یک شکل وجود دارد به کودک نشان داده میشود و او باید هر دو کارت مشابه را از پشت تشخیص بدهید. هر جواب درست یک امتیاز مثبت و هر انتخاب نادرست یک امتیاز منفی در پی خواهد داشت. بازی های آموزشی برای کودکانواگن هفتم : حدس عدد برای اینکه کودک با ترتیب اعداد به خوبی آشنا شود، این تمرین در قطار شادی پیش بینی شده است. چهار عدد متوالی با یک جای خالی به نمایش درمی آیند و کودک باید عدد درست را حدس بزند. بعضی مواقع نیز ترتیب اعداد برعکس هستند. یادگیری اعداد همراه با بازیواگن هشتم : جفت چین در این قسمت از قطار شادی، کودک با انتخاب اشکال هندسی یکسان آنها را به خوبی یاد میگیرد. هر دور از بازی که به اتمام برسد، شکل های جدیدی نشان داده میشوند. آموزش های سرگرم کننده برای خردسالانواگن نهم : پازل یکی از آموزش های سرگرم کننده و مفید در قطار شادی، پازل اشکال هندسی میباشد. در این سرگرمی یک تصویر که از قطعات کوچک هندسی تشکیل شده، به نمایش درمی آید و کودک باید آن را کامل کند. آموزش های سرگرم کننده برای خردسالانواگن دهم : تمرین نوشتن حالا که کودک با انجام بازی های قبلی اعداد را یاد گرفت، باید بتواند آنها را بنویسد. در این بخش از قطار شادی، عددهای 1 تا 10 با مراحل و جهت نوشتن به کودک نشان داده میشوند و او باید با لمس انگشت، عدد را بنویسد. یادگیری اعداد همراه با بازیواگن یازدهم : حدس اشکال در اولین بخش از قطار شادی، اشکال هندسی با عکس مرتبط به کودک آموزش داده شد. اکنون در واگن شماره یازده او باید شکل هندسی مرتبط با تصویر را از بین 3 گزینه حدس بزند. بازی آموزشی برای اندرویدواگن دوازدهم : خرگوش و روباه این بازی قطار شادی به قدرت تمرکز کمک میکند و باعث میشود تا کودک واکنش سریع از خود نشان دهد. کودک هر بار باید بتواند 10 مرتبه، خرگوش یا روباه که از پشت سنگ بیرون می آیند را با لمس انگشت به دام بیندازد. بازی آموزشی برای اندرویدواگن سیزدهم : بازی ساعت کودکان همیشه به یادگیری ساعت و نحوه خواندن آن علاقه نشان میدهند. این بخش از قطار شادی به همین موضوع توجه دارد و از 4 تمرین زیر تشکیل شده است:
 • تنظیم عقربه های ساعت روی عدد موردنظر
 • قرار دادن عدد صحیح زیر هر ساعت
 • تنظیم ساعت دیجیتالی با عدد
 • تنظیم ساعت دیجیتالی با عقربه
آموزش های سرگرم کننده برای خردسالانواگن چهاردهم : پازل اشکال یکی از سرگرمی های پر کاربرد و مفید برای کودکان، چیدن قطعات پازل میباشد. در این قسمت از قطار شادی بیش از 26 پازل تصویری وجود دارد که کودک میتواند قطعات آنها را در جای خود بچیند.   واگن پانزدهم : نقاشی نقاشی کردن بدون تردید یکی از محبوبترین سرگرمی های کودکان میباشد و به همین دلیل در قطار شادی پیش بینی شده است. امکانات این بخش عبارتند از:
 • تغییر اندازه قلم به 3 سایز مختلف
 • جعبه 20 تایی رنگ ها
 • پاک کن
 • شروع مجدد
 • ذخیره و اشتراک گذاری نقاشی
بازی های آموزشی برای کودکانواگن شانزدهم : مار و پله بعد از 15 واگن بازی های آموزشی و تمرین های مفید، به یک سرگرمی جذاب به اسم مار و پله میرسیم.  در این قسمت از قطار شادی، کودک میتواند در سه حالت 1 نفره با گوشی، دو نفره روی یک یا دو گوشی (اتصال شبکه) و همچنین به صورت آنلاین بازی کند. علاوه بر این سه سطح سختی برای حالت های یک نفره و دونفره وجود دارد. در حالت آنلاین نیز ابتدا باید یک رقیب پیدا شود و بعد از آن هر کدام از دو طرف، به صورت نوبتی تاس بیندازند. از جمله امکانات حالت آنلاین در بازی مار و پله، میتوانیم به ارسال پیام های صوتی پیش فرض اشاره کنیم. این پیام ها درواقع نوعی رجزخوانی هستند و حس رقابت را افزایش میدهند. امکان انتخاب آواتار و رنگ مهره دلخواه نیز پیش بینی شده است.   نکته : تیم "رویاگران نرم افزار" بازی مار و پله را به صورت جداگانه منتشر کرده اند. برای آشنایی بیشتر با این بازی اندرویدی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید. مار و پله مدرن، بازی رقابتی و آنلاین که خاطره ها را زنده میکند   واگن هفدهم : ثبت امتیاز بالاخره به آخرین واگن از قطار شادی رسیدیم. این بخش مربوط به مشاهده جدول رتبه بندی کودکان در بازی مار و پله و همچنین ثبت امتیاز بدست آمده در آن میشود. برای ثبت امتیاز باید نام، سن و استان محل زندگی کودک را وارد کنید.   نکته : به امتیازآورترین کاربران در بازی مار و پله، جایزه داده میشود. برای راهنمایی بیشتر در این مورد، قسمت پیام ها را در ثبت امتیاز بخوانید.   نکاتی درمورد گرافیک و صدای بازی طراحی منوها و صفحات مختلف بازی فوق با دقت و حسن سلیقه کافی انجام گرفته و برای کودکان جذاب خواهد بود. صداها نیز بدون نقص هستند هرچند جای خالی یک موزیک مناسب در قطار شادی حس میشود. راحتی کار با منوها برای کودکان، از دیگر ویژگی های مثبت در این بازی به شمار می آید. البته انتظار میرفت که دکمه های ناوبری برای برگشت به عقب یا بستن پنجره ها وجود داشته باشد.  
باید گفت که یکی از کاملترین مجموعه بازی های جالب و آموزنده برای کودک، قطار شادی میباشد. اگر به دنبال بازی مناسب کودکان هستید، پیشنهاد میکنیم این بازی اندرویدی را با بیش از 200هزار بار نصب از کافه بازار دریافت نمایید.
بازی های آموزشی برای کودکان
قابلیت ها و نقاط قوت بازی
 • سرگرمی های متنوع، مفید و آموزنده برای کودک
 • اجرای روان در اکثر گوشی ها با حداقل خطا
 • تلفیق بدون نقص سرگرمی و آموزش
 • گرافیک زیبا و تجربه کاربری راحت برای کودکان
نقاط ضعف بازی
 • مورد خاصی وجود ندارد
  پیشنهادهای اپریویو برای بهبود بازی یادگیری همراه با بازی، مزیت اصلی قطار شادی میباشد که کودکان از آن برخوردار خواهند شد. در بررسی این بازی اندرویدی، با کمبود خاصی مواجه نشدیم و غیر از رفع نواقص جزئی، پیشنهادی برای آن نداریم. انتظار داریم که خطای بیرون پریدن موقع انتخاب عکس از گالری در بخش تلفن کودک بر طرف گردد. این مشکل در اندروید نسخه 5 به بالا به شکل دیگری ظاهر شد که گویا مجوز دسترسی به گالری یا میکروفون وجود ندارد.  

قطار شادی

روی ریل آموزش و سرگرمی، بازی قطار شادی برای کودکان

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  گلاره اسدی
  سلام آپدیت جدید روی گوشی نصب نمیشه.

  به این نظر پاسخ دهید
دانلود بازی اندرویدی قطار شادی