زاغ چاق

معرفی، نقد و بررسی بازی زاغ چاقنسخه 1.0

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : تفننی
  • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
  • حجم : 3.7 مگابایت
دریافت برنامه/بازی زاغ چاق از بازار سازنده : بیت هشتم

انجام یک بازی سرگرم کننده با تلفن همراه، میتواند اوقات فراغت ما را به بهترین شکل ممکن پر کند. این موضوع به سلیقه افراد نیز بستگی دارد که هر کدام خواهان یکی از سبک بازی های موجود هستند و همواره سعی میکنند تا جدیدترین عناوین را امتحان نمایند. بدین ترتیب، تولیدکنندگان بهانه خوبی برای عرضه کردن نمونه های متنوع در دست دارند تا سلیقه همه کاربران را تامین کنند.

"زاغ چاق" یک بازی اندرویدی تولید شده در کشور میباشد که در ادامه و با همراهی شما، به معرفی، نقد و بررسی آن خواهیم پرداخت. زاغ چاق

گرافیک و رابط کاربری:

قبل از هرچیز باید به تناسب خوب بین محیط بازی و منوی آن اشاره نماییم که علاوه بر حفظ قالب کلی، کاربر را برای شروع آماده میکند. در تمام نمونه های حرفه ای، این استاندارد با توجه ویژه ای رعایت میگردد و "زاغ چاق" نیز از این بابت امتیاز خوبی دریافت خواهد کرد. رنگ بندی هماهنگ، فونت مناسب و آیکن های زیبا و گویا را میتوانیم جزو نقاط قوت این بازی اندرویدی به حساب آوریم.

در طراحی محیط بازی فوق، بیشتر از سبک فانتزی استفاده شده اما نکته ای که در آن به چشم میخورد، به کارگیری عناصر گرافیکی متنوع با سبک های متفاوت میباشد! همین امر باعث شلوغی بیش از حد پس زمینه گردیده و این در حالیست که دقت کافی در پرداختن به جزئیات صرف نشده است. این موضوع را با نگاه دقیق به کاراکتر بازی و انیمیشن ها میتوان فهمید و جمع همه این موارد را باید دلیلی بر عدم کیفیت بالای گرافیک در "زاغ چاق" به شمار آورد. البته با توجه به اینکه نمونه های مختلفی از این بازی را در مارکت ها سراغ داریم، تلاش تولیدکنندگان از لحاظ ایده پردازی و ایجاد تفاوت با سایر رقبا قابل تحسین میباشد. AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. زاغ چاق

گیم پلی:

همانطور که اشاره شد، عناوین مختلفی میشناسیم که شبیه به "زاغ چاق" هستند و معروفترین آنها "Flappy Bird"  نام دارد. در ادامه درخواهید یافت که این بازی اندرویدی، تفاوت های چشمگیری با نمونه های مشابه داشته و میتواند بیش از آنها، کاربران را درگیر خود کند!

در بازی فوق، شما میبایست با لمس پی در پی و به موقع صفحه نمایش به زاغ داستان که از فرط چاقی قادر به پرواز نیست، کمک نموده تا از میان موانع عبور کند. در ازای انجام موفقیت آمیز این کار، امتیاز و سکه دریافت خواهید کرد و با استفاده از این امتیازات میتوانید کاراکتر بازی را تجهیز کنید تا قادر به طی مسافت بیشتری باشد.

مهمترین جنبه تفاوت "زاغ چاق" با رقیبان، وجود دو حالت بازی در آن است. حالت اول را در بالا توضیح دادیم اما وظیفه شما در حالت دوم کمی متفاوت میباشد و اینبار میبایست برای کسب امتیاز، به موانع (بادکنک ها) برخورد کنید! البته برای این کار زمان محدودی (20 ثانیه) در اختیار خواهید داشت که با ترکاندن هر بادکنک یک ثانیه به آن افزوده میگردد. با وجود این دوحالت مختلف، یکنواختی گیم پلی از میان رفته و از این بابت، امتیاز خوبی به بازی فوق تعلق میگیرد.

سیستم اشتراک امتیازات میان کاربران، یکی از جالبترین قابلیت های موجود در "زاغ چاق" میباشد که میتواند باعث پیگیری مصرانه شما در ثبت رکوردهای جدید شود. نحوه کار بدین صورت است که در صورت رسیدن به دستاوردهای از قبل تعریف شده در بازی، نشان های مختلفی به کاربر اعطا میگردد. به منظور اشتراک و مقایسه امتیاز خود با دیگران، باید به عضویت سامانه Swarm دربیایید که به آسانی و از درون خود بازی امکان پذیر است. درپایان باید گفت، "زاغ چاق" از ایده پردازی خوبی بهره میبرد اما پیاده سازی آن میتوانست بهتر باشد و امیدواریم تولیدکنندگان آن، در توسعه هرچه بیشتر این بازی اندرویدی تلاش نمایند. AppReview، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. زاغ چاق

قیمت:

"زاغ چاق" رایگان است اما برای استفاده کامل از امکانات آن (حذف تبلیغات) و همچنین به کارگیری برخی از تجهیزات میبایست از طریق سیستم خرید درون برنامه ای، مبالغی را پرداخت کنید. از نظر AppReview، تمامی قیمت های درون بازی منصفانه هستند و به همین دلیل امتیاز 5 از 5 را برای این بخش تعیین میکند.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    محمدرضا عزیزی 5
    عالی

    به این نظر پاسخ دهید
زاغ چاق