زلزله نگار

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن زلزله نگارنسخه 4.0.1

امتیاز کاربران
4.5 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کاربردی
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 2.5 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر

حوادث طبیعی همیشه در کمین ما هستند و یکی از هولناک ترین آنها زلزله میباشد. تا به امروز و با وجود پیشرفت چشمگیر تکنولوژی، محققان هنوز موفق به پیش بینی زلزله نشده اند و این موضوع باعث شده تا بشر همواره از وقوع آن هراس داشته باشد. ایران نیز یکی از کشورهای زلزله خیز به حساب می آید و بد نیست بدانید که موسسه ژئوفیزیک تهران، کوچکترین لرزش های اتفاق افتاده را ثبت میکند.

اگر تمایل دارید از جزئیات زمین لرزه هایی که در کشور رخ میدهد آگاه شوید، ما را در معرفی، نقد و بررسی برنامه اندرویدی "زلزله نگار" همراهی کنید.

زلزله نگار

رابط کاربری:

برنامه فوق از یک قالب گرافیکی متناسب با موضوع بهره میبرد که تاثیر زیادی در جذابیت آن داشته است. به غیر از این مورد، باید به نقاط قوت دیگری همچون چیدمان مرتب فهرست ها، فونت مناسب و خوانا، آیکن های گویا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی اشاره کنیم. باید گفت همه چیز با دقت طراحی گردیده و بدین ترتیب "زلزله نگار" را میتوان به عنوان یک نمونه حرفه ای به شمار آورد.

تنها کمبود مشاهده شده در محیط این اپلیکیشن اندرویدی، مربوط به عدم استفاده بیشتر از رنگ های زنده به خصوص در سربرگ برنامه میباشد. همچنین ظاهر فهرست ها از سبک کلی قالب پیروی نمیکند و با کمی دقت نظر بیشتر از سوی تولیدکنندگان، میتوانستیم شاهد یکپارچه تر شدن گرافیک باشیم.

دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات موجود، آخرین ویژگی هایی هستند که در "زلزله نگار" به چشم میخورد. پیاده سازی اصولی رابط کاربری در پیدایش این خصوصیات نقش بسزایی ایفا کرده است و از این بابت، باید امتیاز مثبتی به اپلیکیشن فوق اختصاص داد.

امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 میباشد.

زلزله نگار

کاربرد:

این برنامه اندرویدی آخرین زلزله هایی که در شهرها و مناطق مختلف کشور اتفاق افتاده است را به اطلاع شما میرساند. البته میتوان با پیمایش صفحه به سمت پایین، از تمامی زمین لرزه هایی که توسط موسسه ژئوفیزیک تهران ثبت گردیده مطلع شد و جزئیات کاملی را درباره آنها مشاهده نمود.

با اشاره بر روی هر گزینه از لیست زمین لرزه ها، به صفحه جزئیات آن منتقل خواهید شد و در این صفحه میتوانید اطلاعاتی ازقبیل تاریخ و ساعت وقوع، موقعیت جغرافیایی، عمق زلزله، منطقه حادثه و همچنین فاصله آن از شهرهای مجاور را بدست آورید. همچنین محل لرزش بر روی نقشه مشخص گردیده که امکان مشاهده آن در سایز بزرگ و با دو نمای شهری و ماهواره ای نیز وجود دارد. در ضمن مهمترین مشخصه یعنی قدرت زمین لرزه بر حسب ریشتر، هم در لیست و هم در صفحه جزئیات به نمایش درمی آید.

به اشتراک گذاری مشخصات ذکر شده با دیگران، یکی از امکانات مفید "زلزله نگار" میباشد و علاوه بر آن قابلیت های دیگری نیز در برنامه فوق گنجانده شده است. از آن جمله میتوانیم به ابزار جستجو و امکان فیلتر کردن لیست برحسب شدت زلزله (ریشتر) اشاره کنیم. همچنین در بخش تنظیمات گزین های وجود دارد که با فعال کردن آن و درصورت وقوع زمین لرزه، به شما هشدار داده میشود. حتی میتوانید شدت زلزله را برای دریافت این هشدار تعیین نمایید.

"زلزله نگار" مطالبی هم در جهت آموزش برای مقابله با زلزله و اخبار مرتبط، در خود دارد و مطالب این بخش در چند دسته تقسیم بندی شده اند که امکان به اشتراک گذاری متن نیز برای آنها فراهم گردیده است. آخرین مورد قابل ذکر از لحاظ امکانات این برنامه، قابلیت مشاهده همه مناطق زلزله زده بر روی نقشه میباشد که با اشاره بر روی سومین آیکن موجود در سربرگ از سمت راست، میسر میگردد.

با وجود اینکه اپلیکیشن فوق کارایی لازم را در جهت انجام وظیفه خود دارا بوده و نسبت به موضوعی که در برمیگیرد کامل به نظر میرسد، اما کمبودهایی نیز در آن دیده میشود. به عنوان مثال بهتر بود دسته بندی بر اساس تاریخ وقوع زلزله ها بر حسب روز، هفته، ماه و یا حتی سال انجام پذیرد تا نیاز به اسکرول بیش از حد صفحه نباشد. این دسته بندی میتوانست از لحاظ استانی و منطقه ای نیز انجام گرفته تا کاربران بهتر بتوانند از لرزش های اطراف محل سکونت خود آگاه گردند.

درپایان باید به این نکته هم اشاره کنیم که برای استفاده از "زلزله نگار"، نیاز به اینترنت خواهید داشت. البته در اولین اتصال، اطلاعات موجود تا همان لحظه بارگزاری و ذخیره میشوند و به همین دلیل در بخش تنظیمات گزینه ای برای پاک کردن کش، درنظر گرفته شده است.

AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

زلزله نگار

قیمت:

برای دریافت "زلزله نگار" لازم نیست هزینه ای پرداخت کنید. هرچند این اپلیکیشن اندرویدی وقوع زمین لرزه را از قبل اطلاع نمیدهد اما آگاهی از لرزش هایی که در اطراف ما رخ داده میتواند ما را برای مقابله با پس لرزه های احتمالی آماده کند. بنابراین باید گفت که دشاتن چنین برنامه ای مفید است و به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  محسن
  این که کلن کار نمی کنه که یه برنامه دیگه تو بازار پیدا کردم به اسم لرزه نگار - ۱۰ برابر این امکانات داره لطفا معرفی کنن ملت دانلود کنن اینه لینکش: https://cafebazaar.ir/app/mobi.heroteam.larzenegar/?l=fa

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  توفیقی
  ارتباط برنامه با سرور قطع شده

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  سعیدمهدوی
  سلام. برنامه زلزله نگار خیلی برنامه خوبی بود. الآن چند وقته که جواب نمیده!!! ! جسارتامیشه دلیلش رو بگیدکه ما بفهمیم اشکال از کجاست؟؟ مابایدچکارکنیم؟؟ حذفش کنیم یااینکه نه"درست میشه.خداییش یکی جواب منو بده. ممنون میشم منو راهنمایی کنید.متشکرم

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  آرش 2
  جواب نمی ده بروز رسانی نمیشه

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  فرياد
  خسته. نباشيد بزرگواران کار پرارزشى انجام داديد ولى اززمانى که ارتقاش داديد ديگه به روزرسانى نميشه ارتباط ش قطع شده لطفا رسيدگى کنىد مال همه اينطورشده قسمت نظرات رو نگاه کنيد برنامه زلزله نگار رو ميگم!!! باتشکرفراوان

  به این نظر پاسخ دهید
 6. avatar
  فرياد
  بعدازاينکه ارتقاش داديد ديگه بروزرسانى نميشه کلا قطع شد چرا بزرگواران,

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   مهدی
   سلام 2 روزه فیلتر شده

   به این نظر پاسخ دهید
  2. avatar
   حسین 5
   اره کار نمیکنه ولی ربات تلگرامش درسته: @zelzelenegarbot

   به این نظر پاسخ دهید
زلزله نگار