زنگ ورزش

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن زنگ ورزشنسخه 0.9

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : درویدرز

سلامت و تندرستی بدن ما در گرو ورزش کردن است. بدون تردید همه شما با این موضوع اتفاق نظر دارید و شاید خود از کسانی باشید که به انجام ورزش اهتمام می ورزند. در این بین خیلی از افراد وقت کافی برای این کار نداشته و یا حتی آن را فراموش میکنند که در این صورت باید به طریقی به آنها گوشزد کرد!

در ادامه برنامه "زنگ ورزش" را به عنوان راهکاری برای حفظ سلامتی جسمی به شما معرفی میکنیم. در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید. زنگ ورزش

رابط کاربری:

قالب گرافیکی متناسب با موضوع، اولین نکته ای است که باید به آن اشاره کنیم. این موضوع در صفحه "زمانبندی هفتگی" بیشتر از بقیه صفحات این برنامه اندرویدی مشهود بوده و خلاقیت های به کار رفته در طراحی آن، به محیط جذابیت بخشیده است. برای بقیه صفحات هم میتوانیم نقاط قوتی از قبیل رنگ بندی هماهنگ، چیدمان مرتب فهرست ها و استفاده از آیکن های گویا را نام ببریم.

 فونت برنامه نیز درعین حال که خوانا میباشد اما میتوانست بهتر از چیزی که مشاهده میکنیم انتخاب گردد. عدم رعایت اصل چپ به راست بودن متن در بخش تنظیمات، یکی دیگر از نواقص "زنگ ورزش" به شمار می آید.

پیاده سازی هوشمندانه امکانات و قسمت های مختلف این اپلیکیشن، سرعت دسترسی بالا و سهولت استفاده از آن را به همراه داشته است. کاربران با کمترین جابجایی بین صفحات مواجه خواهند شد و با مطالعه راهنمای برنامه میتوانند نحوه استفاده از آن را به راحتی بیاموزند.

AppReview با توجه به نکات ذکر شده، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. زنگ ورزش

کاربرد:

وظیفه اصلی "زنگ ورزش" یادآوری حرکات ورزشی به کاربران میباشد تا از آن غافل نشوند. نکته قابل توجه این است که شما میتوانید زمانبندی مشخصی برای این کار تعیین کنید و برنامه ورزشی خود را طبق آن دریافت نمایید. حال سوال اینجاست که هر کاربر چطور میتواند برنامه مخصوص به خود را داشته باشد؟

این اپلیکیشن اندرویدی بدین منظور، نام شما را ابتدای کار ثبت میکند و در قدم بعدی میبایست زمانبندی هفتگی را تنظیم نمایید. بد نیست بدانید، این کار را میتوانید برای هرکدام از روزهای هفته بطور جداگانه و با تفکیک ساعات روز انجام دهید. در "زنگ ورزش" ساعات شبانه روز به 4 بخش تقسیم تقسیم گردیده و علاوه بر آن، حرکات ورزشی در دو قسمت خانگی و محل کار سازماندهی شده اند.

تنظیم تمامی موارد فوق در صفحه "زمانبندی هفتگی" گنجانده شده اند که پس از تعیین آنها بطور دلخواه، باید بر روی دکمه ذخیره تنظیمات اشاره کنید. پس از این کار، برنامه لیست تمرین ها را بارگذاری نموده و برای فعالیت خود آماده میشود. لازم به ذکر است، میتوانید وقفه زمانی بین هشدارها را نیز انتخاب کنید تا "زنگ ورزش" طبق آن به شما یادآوری کند.

درصورتی که قصد دارید تمرین های دریافت شده را در همه روزهای هفته و به طور مشابه انجام دهید، لازم به تنظیم همه آنها نیست بلکه دکمه ای بدون منظور تعبیه شده است تا تنظیمات برای کل ایام هفته ثبت گردد. همچنین در صفحه ای که مربوط به لیست حرکات ورزشی میشود، امکان حذف تمرین ها به صورت دلخواه نیز وجود دارد.

آخرین صفحه ای که باید آن را بررسی کنیم، مربوط به نحوه انجام یک تمرین میباشد. در این صفحه علاوه بر توضیحات مختصری که درباره چگونگی انجام حرکت ورزشی داده شده است، تصاویری از آن نیز به صورت اسلایدشو و با کشیدن به سمت چپ و راست به نمایش درمی آید. پس از انجام هر تمرین و اشاره بر روی دکمه "انجام دادم"، آن حرکت از لیست برنامه تمرین ها حذف خواهد شد.

جالبترین قابلیت "زنگ ورزش" هم در این صفحه گنجانده شده که همان امتیازدهی به تمرین ها میباشد و با اشاره بر روی ستاره ها میسر میگردد. این کار سبب میشود تا از اینبه بعد، برنامه ورزشی خود را طبق علاقه مندی که به هرکدام از حرکات نشان داده اید، دریافت کنید.

در کنار قابلیت های اشاره شده اگر امکان ذخیره کردن تمرین های ورزشی نیز وجود داشت، مسلما  کارایی این برنامه اندرویدی بیشتر میشد. این درحالی است که با هربار ورود به صفحه لیست تمرین ها، عملیات بارگذاری به طور مجدد انجام میپذیرد و درواقع یک نقص برای "زنگ ورزش" به حساب می آید. جمع بندی موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد. زنگ ورزش

قیمت:

اپلیکیشن فوق با توجه به وظیفه ای که برعهده آن میباشد، ارزش دریافت کردن را دارد و بدون تردید مفید واقع خواهد شد. هرچند قیمت "زنگ ورزش" مناسب به نظر میرسد اما بهتر بود برای جذب مخاطبان بیشتر و دعوت آنها به امر ورزش، کمتر از این باشد. با توجه به این موضوع، امتیاز AppReview به این بخش 4.5 از 5 است.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  نسیم 4.5
  واقعا برنامه ی هوشمندیه!کمتر برنامه ای رو دیدم که الگوریتم قوی پشتش باشه و صرفا محتوا نباشه!ممنون از طراحانش. :-P :-)

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  ali 5
  برنامه خیلی جالبیه، کاملا به کارم میاد و کاربردیه، ممنونم از طراحانش :-D

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  ali 5
  :yes:

  به این نظر پاسخ دهید
زنگ ورزش