سامانه استعلام

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سامانه استعلامنسخه 2.3

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کاربردی
 • قیمت : 1000 تومان
 • حجم : 1.1 مگابایت

اعداد و ارقام در خیلی از بخش های زندگی ما نقش اساسی ایفا میکنند بطوریکه در دنیای پیشرفته امروزی، عدم استفاده از آنها غیر ممکن است! شماره تلفن ها، کدهای ملی، پلاک خودروها و بسیاری از موارد دیگر، با کنار هم گذاشتن ارقام مختلف به وجود آمده اند و هرکدام دارای اطلاعات به خصوصی هستند. بسیاری از مردم، اطلاعات کافی در این زمینه ندارند اما آگاهی از کدهای مختلف میتواند در خیلی از مواقع مفید باشد. اپلیکیشنی که در ادامه و تحت عنوان "سامانه استعلام" معرفی میکنیم، به شما در کسب این آگاهی یاری میرساند. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید. سامانه استعلام

رابط کاربری:

استفاده از تکنیک تضاد رنگ ها و رعایت اصل هماهنگی بین آنها در طراحی قالب گرافیکی این برنامه، ظاهر شیک و مناسب برای "سامانه استعلام" پدید آورده است. علاوه بر این، استفاده از آیکن های زیبا و گویا، چیدمان مرتب عناصر صفحه و فونت خوانا نیز از دیگر نقاط قوت این اپلیکیشن اندرویدی محسوب میشوند.

تنها نقص مربوط به صفحات داخلی میباشد که میتوانست از بخش بندی هوشمندانه تری برخوردار باشد تا دید بهتری برای کاربران ایجاد گردد. همچنین با توجه به نوع پیاده سازی این صفحات، انتظار میرفت تنظیماتی جهت تغییر اندازه فونت درنظر گرفته شود تا متن نمایش داده شده در همه دستگاه ها به خوبی نمایان باشد.

از لحاظ دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات، استانداردهای لازم در "سامانه استعلام" به چشم میخورد. البته نحوه عملکرد برنامه به گونه ای است که وجود این خصوصیات را برای آن تضمین میکند اما انتظار میرفت دقت نظر بیشتری در این خصوص، از سوی تولیدکنندگان صرف گردد.

در نهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. سامانه استعلام

کاربرد:

اجازه دهید در ابتدا، وظیفه این برنامه اندرویدی را شرح دهیم. "سامانه استعلام" به شما کمک میکند تا از مواردی همچون نام بانک صادر کننده کارت، منطقه تحت پوشش شماره تلفن ثابت و موبایل، شهری که کارت ملی در آن صادر شده، استان و شهرستان های مربوط به پلاک های خودرو، شهر محل آموزش خدمت سربازی و شماره تلفن های گویای بانک ها آگاه شوید. حال باید ببینیم این کار به چه صورت انجام میپذیرد.

همانطور که میدانید، هر کدام از موارد اشاره شده با یک عدد چند رقمی مشخص میشوند که هر کدام از این ارقام، نمایانگر اطلاعات خاصی میباشد. برای مثال سه رقم اول کارت ملی، شهر صادرکننده آن را تعیین میکند  و یا شش رقم اول شماره کارت عابر بانک نشان میدهد که توسط چه بانکی صادر شده است. شما باید طبق راهنمای موجود در برنامه، این اعداد را در "سامانه استعلام" وارد نموده و پاسخ را از آن دریافت کنید. نکته مثبت اینجاست که اپلیکیشن فوق برای این کار نیاز به اینترنت ندارد و تمامی داده های موردنظر در بانک اطلاعاتی آن گنجانده شده اند.

به اشتراک گذاری، از تنها امکانات جانبی پیش بینی شده در برنامه فوق بوده و به نظر میرسد که برای افزایش کارایی آن کافی باشد اما انتظار میرفت قابلیت های دیگری هم از قبیل ذخیره نتایج بدست آمده از استعلام، برای کاربران فراهم شود. در کل باید گفت، "سامانه استعلام" جای زیادی برای پیشرفت دارد و بدین منظور، باید موارد دیگری نیز به بانک اطلاعاتی آن افزوده گردد.

AppReview با جمع بندی نکات اشاره شده، امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. سامانه استعلام

قیمت:

برنامه فوق با قیمت مناسبی عرضه گردیده است تا همه مخاطبان بتوانند با رضایت خاطر، آن را دریافت کنند. با وجود کمبودهایی که در این اپلیکیشن اندرویدی وجود دارد اما باید گفت، "سامانه استعلام" در بسیاری از مواقع میتواند مفید باشد. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  Hossein mansooriniya 1
  سلام اگه کسی میخواد با استفاده از کد ملی و یا پلاک خودرو مشخصات و آدرس و تلفن صاحب کد ملیو داشته باشه داخل تلگرام به آیدی hossein0681@ پیام بده

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  کاملا بد و دروغ محض.
  در کل میگم دروغه

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  نادر 0.5
  نه تنها این برنامه، برنامه های زیاد دیگه ایی هم به همین صورت هستش که متاسفانه هیچ نظارتی روشون نیست

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  ستوده
  از آپديتي كه انجام داديد سپاسگزارم، ببخشيد كه نوشته آخرم تكراريه چون آپديت رو نديده بودم.

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  ستوده
  1- چرا این آشغال‌افزار هنوز روی سایت كافه بازار هست؟ 2- توضیحات برنامه با محتویات اون كاملاً متفاوته مثلاً: الف) . استعلام کارت بانکی همانطور که اطلاع دارید شماره کارت های بانکی دارای 16 رقم می باشد که شما تنها با وارد کردن 6 رقم اول کارت بانکی میتوانید از بانکی که کارت بانکی را صادر کرده است اگاه شوید وهمچنین از صحت شماره کارت هم اگاه شوید. ب) استعلام شماره موبایل شامل تمامی اپراتورهای کشور شامل ایرانسل همراه اول رایتل و ای سیم که شما با واردکردن 4رقم اول شماره مورد نظر خود می توانید از محل صدرو دقیق سیم کارت و همچنین این که این شماره موبایل در کدام جهت جغرافیایی کشور قرار دارد مطلع شوید (آیا گفتن اینكه 0935 شماره مربوط به ایرانسل هست، نیاز به تخصص خاصی دارد؟) ج) استعلام پلاک خودرو به شیوه جدید .شما.دراکثر نرم افزارهای پلاک یاب فقط از مرکز استان صاحب خودرو مطلع می شدید ولی دراین برنامه ما قسمت استعلام پلاک خودرو را طوری طراحی کردیم که داری دوقسمت جدا گانه می باشد قسمت اول مخصوصاستعلام مراکز استان ها می باشد وقسمت دوم مخصوص استعلام شهرستان های هر استان می باشد که باوارد کردن حرف وعدد می توانید از محل صدرو پلاک خود رو مطلع شوید. (اين يك دروغ شاخداره كه باعث شد من خام بشم و اين آشغال‌افزار رو بخرم) د) جوابهای تمسخر آمیز نویسنده برنامه به اعتراض بنده نیز دیدنی است: *لطف کنید یه 5 ستاره هم به برنامه بدهید خداوند اجرتان بدهد *متن توضیح رو تصصیح کردیم .داداش 5 ستاره یادت نره ها بزار برنامه ایی که استفاده میکنی حلال باشه * به جای این حرفا با دادن نظر 5 ستاره ایی از برنامه نویسان ایرانی حمایت کنی نه اینکه بری شکایت کنی به خاطر هزارتومن. * این شماها وامثال شما هستند که نمیزارند جوان ایرانی برنامه نویس ایرانی پیشرفت کنه. مومن اینم جای تشکزتون هست الان هزارتومن یه شکلات هم نمیدند چه برسه نرم افزار تخصصی مثل استعلام. که بدون نیاز به اینترنت اطلاعات رو دراختیارت قرار میده...ما را ازشکایت نترسون. مومن..خدا..یه نظر5 ستاره ایی هم به برنامه بده جای دوری نمیره والا. 3- بعد از اعتراض بنده، نويسنه برنامه متن توضيحاتش رو تغيير داده تا دروغاشو لاپوشونی كنه.

  به این نظر پاسخ دهید
 6. avatar
  ستوده
  وقتي كه بهشون گفتم كه متني كه نوشته‌ايد كلاهبرداريه! توضيحات متن رو عوض كردند ولي باز هم اطلاعات غلط دارن به كاربرا ميدن مثلاً: 1- شما تنها با وارد کردن 6 رقم اول کارت بانکی میتوانید از بانکی که کارت بانکی را صادر کرده است اگاه شوید وهمچنین از صحت شماره کارت هم اگاه شوید 2- استعلام شماره موبایل شامل تمامی اپراتورهای کشور شامل ایرانسل همراه اول رایتل و ای سیم که شما با واردکردن 4رقم اول شماره مورد نظر خود می توانید از محل صدرو دقیق سیم کارت و همچنین این که این شماره موبایل در کدام جهت جغرافیایی کشور قرار دارد مطلع شوید شما رو بخدا بگيد كه اينا دارن كلاهبرداري ميكنن

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   فانوس 5
   خیلی ممنون از ابراز احساسات خود نسبت به برنامه لطفا اگر نظرات دیگری دارید از طریق این سایت اقدام نمایید. با تشکر از ستوده

   به این نظر پاسخ دهید
 7. avatar
  ستوده
  تشویق کاربران برای گرفتن ستاره و خالی کردن جیب دیگران: به دوستانی که برنامه سامانه استعلام را دانلود ونظر 5 ستاره ایی بدهند در روز14فرودین 1393 به 7 نفر به مبلغ 30هزارتومان به انتخاب خودتان یا حساب کافه بازاریتان را شارژ یا مبلغ 30هزارتومان شارژ سیم کارت به عنوان هدیه برایشان ارسال میکنیم یکی از این دروغها: استعلام پلاک خودرو به شیوه جدید .شما.دراکثر نرم افزارهای پلاک یاب فقط از مرکز استان صاحب خودرو مطلع می شدید ولی دراین برنامه ما قسمت استعلام پلاک خودرو را طوری طراحی کردیم که داری دوقسمت جدا گانه می باشد قسمت اول مخصوصاستعلام مراکز استان ها می باشد وقسمت دوم مخصوص استعلام شهرستان های هر استان می باشد که باوارد کردن حرف وعدد می توانید ازمشخصات دقیق صاحب خود رو مطلع شوید.

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   ارش 5
   خیلی برنامه خوبیه من که راضی هستم ممنون

   به این نظر پاسخ دهید
 8. avatar
  ستوده
  این برنامه کلاشی محضه، فقط کافیه یه نگاه به سایت کافه بازار بندازید و ببینید چه دروغایی سرهم کرده اند و امکانات خاص برای این برنامه تعریف کرده اند که واقعیت نداره و با چه شگردایی میخوان امتیاز ۵ستاره از مردم بگیرن تا بتونن بیشتر جیب بقیه کاربرا رو خالی کنن.

  به این نظر پاسخ دهید
سامانه استعلام