سامان کارت

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سامان کارتنسخه 3.1

4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : خرید
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 5.8 مگابایت
دریافت برنامه/بازی سامان کارت از بازار سازنده : سامان 68

اپراتورهای تلفن همراه، به مشترکین خود خدمات مختلفی را ارائه میدهند که شامل سرویس های مفید و کاربردی متعددی میگردد. با توجه به تعداد زیاد این خدمات و افزایش تدریجی آنها به مرور زمان، افراد باید از طریقی با سرویس های مذکور آشنا شوند. خوشبختانه اپلیکیشن هایی بدین منظور تولید گردیده اند که با استفاده از آنها میتوانید در اسرع وقت به خدمات اپراتورهای 4 گانه دسترسی داشته باشید و آنها را به کار ببندید!

برنامه ای که در ادامه آن را معرفی میکنیم، از همین نوع بوده و "سامان کارت" نام دارد. با ما در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه شوید.

سامان کارت

رابط کاربری :

در محیط اپلیکیشن فوق، نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده، فونت مناسب، آیکن های گویا و چیدمان مرتب اجزای صفحه به چشم میخورد. البته قالب گرافیکی "سامان کارت"، چندان یکپارچه نیست و انتظار میرفت که بین صفحات مختلف آن یا رنگ های مورد استفاده، وجه اشتراکی وجود داشته باشد. همچنین بهتر بود که طراحی برخی عناصر مانند آیکن ها، دکمه ها، زمینه های متنی و غیره به گونه ای انجام پذیرد که علاوه بر جذابیت بیشتر، دارای تناسب نیز باشند و چهره حرفه ای تری برای این برنامه اندرویدی ایجاد کنند.

جابجایی بین بخش های مختلف "سامان کارت" با سرعت بالا و پیچیدگی کم صورت میگیرد و استفاده از امکانات موجود در آن نیز راحت است. هرچند از این لحاظ مشکل خاصی وجود ندارد و در پیاده سازی رابط کاربری برنامه فوق، استانداردهای لازم تا حد زیادی رعایت شده اند اما در عین حال میتوانست با به کارگیری ترفندهای اصولی و هوشمندانه، باعث گردد تا عموم اقشار کاربران در کار با این اپلیکیشن مشکلی نداشته باشند.

با توجه به موارد مذکور، AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

سامان کارت

کاربرد :

با استفاده از این اپلیکیشن اندرویدی میتوانید از خدمات سه اپراتور ایرانسل، همراه اول و رایتل بهره مند شوید. بزرگترین مزیت "سامان کارت" این است که استفاده از سرویس های موجود به صورت آفلاین و از طریق کدهای USSD، امکان پذیر میباشد. بدین ترتیب سرعت انجام عملیات افزایش می یابد و در هر زمان یا مکان، قادر خواهید بود برای سیم کارت اعتباری خود شارژ تهیه نمایید. در ادامه سایر قابلیت های اپلیکیشن فوق را نام برده ایم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

امکان ساخت پروفایل و ثبت شماره تلفن ها و کارت بانک های دلخواه برای به کارگیری سریع در هنگام خرید، قابلیت مفیدی است که در بخش تنظیمات "سامان کارت" میتوانید به آن دسترسی داشته باشید. در همین قسمت امکانات دیگری از قبیل پرداخت قبوض به صورت آنلاین، لیست کدهای USSD مربوط به بانک های مختلف، سابقه خرید و تنظیمات ویجت شارژ سریع به چشم میخورد. با فعال کردن این ابزارک در صفحه اصلی تلفن همراه، امکان خریداری شارژ با مبلغ دلخواه و طی چند مرحله کوتاه میسر میگردد.

اگر سیم کارت شما ایرانسل است، در "سامان کارت" میتوانید از خدماتی همچون استعلام مانده اعتبار مکالمه و بسته اینترنتی، خرید شارژ مستقیم و شگفت انگیز با مبلغ دلخواه، فعال یا غیرفعالسازی آهنگ پیشواز، درخواست تماس از دوستان، لیست بسته های اینترنتی و فعال کردن آنها، تماس رایگان در صورت توافق مخاطب، انتقال اعتبار، فهرست طرح های تعرفه و جزیره هوشمند، پرداخت قبض دائمی، انجام تنظیمات اینترنت، شارژ وایمکس، اعلام بازگشت به شبکه پس از تماس ناموفق، شارژ اعتبار با وارد کردن کد رمز و جدول راهنمای کدهای USSD استفاده کنید.

برای سیم کارت های همراه اول علاوه بر بعضی از موارد نام برده در بند قبل، خدمات دیگری همچون سرویس چتر اضطراری، فعالسازی پیامگیر صوتی، عدم دریافت پیامک تبلیغاتی، ردیابی گوشی و طرح های هدیه تولد و شب های روشن در "سامان کارت" قابل دسترسی میباشد. سرویس های دوستان، به جای من و بسته های پیامکی نیز مختص سیم کارت های رایتل هستند که در برنامه فوق گنجانده شده اند. در هر بخش فهرستی از کدهای USSD و راهنمای استفاده از آنها نیز وجود دارد.

همانطور که ملاحظه میکنید، تعداد سرویس هایی که در "سامان کارت" میتوانید از آنها بهره ببرید، قابل توجه بوده و بدین ترتیب دستیار خوبی برای استفاده سریع از خدمات اپراتورها در اختیار خواهید داشت. امکانات جانبی اپلیکیشن فوق نیز مفید هستند و کارایی آن را افزایش داده اند هرچند هنوز جای ایده پردازی بیشتری در آن وجود دارد. انتظار میرود که در نسخه های بعدی، قابلیت های دیگری به این برنامه افزوده شوند و سازماندهی بهتری بر روی امکانات انجام گیرد تا شاهد عملکرد کامل و بدون نقص از آن باشیم.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

سامان کارت

قیمت :

دریافت این برنامه اندرویدی و استفاده از آن کاملا رایگان است و تنها باید برای خرید شارژ یا فعالسازی خدمات اپراتورها هزینه بپردازید. این موضوع در کنار قابلیت هایی که در بخش قبل ذکر شد، میتواند استقبال مخاطبان را به همراه داشته باشد و به همین دلیل امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

 

 

سامان کارت

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سامان کارت

بروزرسانی اول 27 بهمن 1395

بعد از گذشت 7 ماه از نقد و بررسی برنامه فوق، نسخه جدید آن به شماره 3.1 با تغییرات مهم در قالب گرافیکی منتشر گردید. یکپارچه شدن محیط و طراحی ظاهر بخش های مختلف با دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر، از مهمترین تغییرات این اپلیکیشن اندرویدی در نسخه جدید آن به شمار میروند. باید گفت که استفاده از رنگ های متنوع و زنده با رعایت اصل هماهنگی، محیط کاربرپسند و جذابتری را در "سامان کارت" به وجود آورده است هرچند انتظار میرود که شاهد خلاقیت های بیشتری از این لحاظ باشیم.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز بخش رابط کاربری را به 4 از 5 افزایش میدهد.

اپلیکیشن سامان کارت

از دیگر تغییرات نسخه جدید اپلیکیشن فوق میتوانیم به افزوده شدن امکاناتی مثل ارسال درخواست ترابردپذیری به اپراتورهای تلفن همراه و مشاهده سوابق خرید کارت شارژ به بخش ابزارها اشاره کنیم. همچنین محتوای این برنامه اندرویدی با اضافه شدن کدهای  USSD برای همه اپراتورها، بسته های جدید ترکیبی، اینترنت همراه و امتیاز من برای ایرانسل، روزهای گرم حرفی، همراهان اول، مکالمه همراهی و تماس رایگان برای همراه اول و بسته های هفتاییا، خانواده دکا، نواحی تحت پوشش، تست سرعت اینترنت، تماس های از دست رفته و بسته های صوتی برای رایتل، غنی تر شده و بدین ترتیب، کارایی "سامان کارت" افزایش یافته است.

اپلیکیشن سامان کارت

تغییرات نام برده باعث میشوند که AppReview، امتیاز بخش کاربرد را به 5 از 5 تغییر دهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


سامان کارت