سانبرد

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سانبردنسخه 3.8.9

4.33 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : پیام‌رسان‌ها
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 17.9 مگابایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.3 و بالاتر
سازنده : SalarFZE

این روزها دنیای ارتباطات به قدری پیشرفته شده و محدودیت زمان و مکان را از پیش رو برداشته که افراد سراسر دنیا میتوانند در کسری از ثانیه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.تلفن های همراه هوشمند و برنامه های کاربردی آنها در این زمینه، یکی از جلوه های ظهور تکنولوژی هستند و کمتر کسی را میتوان یافت که از آنها بهره نبرده باشد. با توجه به استقبال مخاطبان از اینگونه اپلیکیشن ها، باید انتظار داشته باشیم که نمونه های مختلفی از آنها تولید گردد.

در ادامه قصد داریم یکی از جدیدترین نمونه اپلیکیشن ها در این رابطه را به شما معرفی کنیم. ما را در نقد و بررسی برنامه اندرویدی "سانبرد"، همراهی نمایید.

سانبرد

رابط کاربری:

در قالب گرافیکی برنامه فوق، شاهد نقاط قوتی از جمله رنگ بندی زنده و هماهنگ، آیکن های گویا و متناسب، فونت خوانا و چیدمان مرتب عناصر صفحه هستیم که نشان از دقت نظر و حسن سلیقه تولیدکنندگان آن دارد. با وجود رقبای قدیمی و پر مخاطب این اپلیکیشن اندرویدی در بازار جهانی، انتظار میرفت دقت بیشتری در طراحی محیط آن صرف شود اما با این حال، میتوان از جنبه ظاهری امتیاز خوبی را برای "سانبرد" درنظر گرفت.

نقاط ضعف اپلیکیشن فوق را باید بیشتر در رابط کاربری آن جستجو کنیم که شاید در نگاه اول زیاد به چشم نیایند اما "سانبرد" را کمی از استانداردهای جهانی دور ساخته اند. برای مثال میتوانیم قرار گرفتن دکمه خروج از برنامه در خارج از صفحه اصلی و یا فقدان منوهای دسترسی سریع برای پرش به صفحات دیگر را نام ببریم هرچند نیاز به این موارد  خیلی هم احساس نمیگردد! البته ترفندهایی همچون برگه بندی صفحات و دکمه های ناوبری برای بازگشت در این برنامه به چشم میخورند که باعث کاهش جابجایی ها شده اند و این موضوع را باید به عنوان یک نکته مثبت به شمار آورد.

درنهایت AppReview با درنظر گرفتن همه موارد ذکر شده، امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

سانبرد

کاربرد:

"سانبرد" در واقع یک اپلیکیشن با دو وظیفه عمده و مجزا از هم میباشد که البته هر دوی آنها در راستای ارتباط بین کاربران هستند. امکان برقراری تماس صوتی و ارسال و دریافت پیام به صورت صوتی و تصویری، اصلی ترین کاربرد این برنامه اندرویدی است. درصورتی که هر دو طرف تماس، برنامه فوق را بر روی گوشی خود نصب کرده باشند، نیازی به پرداخت هزینه مکالمه نخواهد بود و تنها نیاز به اینترنت پرسرعت خواهید داشت. در ادامه به شرح قابلیت ها و وظایف این اپلیکیشن میپردازیم.

پس از طی مراحل ثبت نام در "سانبرد"، وارد صفحه اصلی آن میشوید که از سه برگه شماره گیر، دفترچه تلفن و تاریخچه پیام ها تشکیل شده است. در بخش اول، گزینه ای برای مشاهده تاریخچه تماس ها(logs) نیز مشاهده میشود که صفحه مربوط به آن شامل دو قسمت همه تماس ها(All) و موارد از دست رفته(Missed) میگردد و با اشاره بر روی هرکدام امکاناتی از قبیل حذف، ارسال پیام و برقراری تماس در دسترس قرار میگیرد.

شماره گیر "سانبرد"، در واقع یک صفحه کلید اختصاصی بوده و مجهز به قابلیت جستجوی افزایشی و نمایش مخاطب در هنگام تایپ شماره او میباشد. پس از لمس دکمه Call، میتوان انتخاب کرد که طرف مقابل تماس را به صورت عادی روی سیم کارت خود دریافت نماید(GSM) و یا یک تماس رایگان درون شبکه ای و بر بستر اینترنت برقرار شود. در هر دو حالت، از سیم کارت طرف تماس گیرنده استفاده نمیشود اما با درنظر گرفتن احتمال عدم آنلاین بودن مخاطب، این قابلیت در برنامه فوق ایجاد گردیده است.

برگه مخاطبین هم به صورت دو بخشی بوده و امکان مشاهده لیست کامل دفترچه تلفن و افرادی که دارای حساب کاربری "سانبرد" هستند، بطور جداگانه وجود دارد. با استفاده از ابزار جستجو نیز، میتوانید مخاطب مورد نظر خود را بیابید و یا از گزینه بروزرسانی مخاطبین استفاده نمایید. همچنین در لیست دفترچه تلفن و کنار نام افرادی که کاربر این برنامه هستند، آیکن مخصوص آن به نمایش درمی آید.

سومین بخش برنامه فوق که شاید پرکاربردترین آن باشد، مربوط به ارسال و دریافت پیام بین مخاطبین میباشد. پس از انتخاب مخاطب، صفحه گفتگو باز میشود که امکانات متنوعی از جمله ارسال صوت، عکس و ویدئو و همچنین قابلیت به کارگیری شکلک های متنوع، در آن پیش بینی شده است. با لمس طولانی هر پیام نیز میتوانید عملیاتی ماند ارسال مجدد، ارسال به مخاطب دیگر، کپی برداری از متن و حذف را انجام دهید.

در بالای صفحه اصلی "سانبرد"، گزینه ای به نام More دیده میشود که با اشاره بر روی آن، دیگر امکانات این برنامه همچون ویرایش اطلاعات حساب کاربری، مشاهده نرخ مکالمه با اپراتورهای تلفن همراه و ثابت در بیش از 200 کشور به همراه پیش شماره آنها و خرید اعتبار برای برقراری تماس های خارج از کشور، به شما نشان داده خواهد شد. مورد آخر، در واقع دومین کاربرد اپلیکیشن فوق میباشد که بدون تردید مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار خواهد گرفت.

درپایان باید گفت که با وجود موارد ذکر شده، "سانبرد" وظیفه خود را به نحو احسن انجام میدهد و هرچند نسبت به نمونه های مشابه، کمبودهایی در آن به چشم میخورد اما در صورت توسعه بیشتر میتواند جایگزین خوبی برای آنها باشد. در حال حاضر، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

سانبرد

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی رایگان است و بدون تردید کاربردهای فراوانی دارد. از این رو انتظار میرود که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو گردد و به همین سبب، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.

سانبردپاورقی: نمایندگی رسمی برنامه فوق در ایران را شرکت بهارتل بر عهده دارد که میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید. وجود نمایندگی و پشتیبانی برای این اپلیکیشن، علاوه بر اینکه باعث اطمینان مشترکان ایرانی میشود، امکان خرید کارت شارژ با واحد پول کشورمان(ریال) را نیز فراهم میکند.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


سانبرد