سرآشپز من

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سرآشپز مننسخه 1.17

4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : آموزش
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 3 مگابایت

بشر به ذائقه خود بسیار اهمیت میدهد و به همین دلیل علاوه بر عادت غذایی که ریشه تاریخی در یک منطقه خاص از دنیا دارد، خوراکی های متنوع دیگری نیز در این میان پدید آمده اند. افراد بسیاری هستند که تمایل به پخت این خوراکی ها داشته و برای چشیدن طعم و مزه آنها کنجکاو میباشند اما باید طرز تهیه غذاهای جدید را فرابگیرند. خوشبختانه این روزها منابع زیادی برای آموزش آشپزی یافت میشود و از این بابت جای نگرانی نیست!

در ادامه اپلیکیشن "سرآشپز من" را با همین موضوع به شما معرفی میکنیم. در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی با ما همراه باشید.

سرآشپز من

رابط کاربری :

محیط جذاب و کاربرپسند اولین نکته مثبت در برنامه فوق به شمار می آید که به دلیل وجود نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه، در "سرآشپز من" به وجود آمده است. باید گفت که قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی از یکپارچگی خوبی بهره میبرد و هرچند نقص خاصی در آن وجود ندارد اما میتوانست با دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر، جذابیتی دوچندان داشته باشد.

استفاده راحت از امکانات موجود و جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف، از دیگر ویژگی های مثبت در "سرآشپز من" هستند. رعایت استانداردهای لازم در پیاده سازی رابط کاربری و به کارگیری تکنیک های اصولی در آن، باعث پیدایش خصوصیات مذکور در اپلیکیشن فوق گردیده اند هرچند انتظار میرفت که از این لحاظ هوشمندانه تر عمل شود و کمبودهایی از جمله منوی دسته بندی موضوعی در آن برطرف گردد.

با توجه به نکات اشاره شده، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

سرآشپز من

کاربرد :

وظیفه اصلی این برنامه اندرویدی، آموزش پخت انواع غذا و خوراکی به شما میباشد که در 24 دسته بندی مجزا گنجانده شده اند. تعداد خوراکی هایی که میتوانید طرز تهیه آنها را در "سرآشپز من" فرابگیرید، قابل توجه بوده و بد نیست بدانید که محتوای آن به تدریج غنی تر میگردد. دلیل نیاز به اینترنت برای استفاده از برنامه فوق، در واقع همین موضوع است هرچند سایر امکانات جانبی که در ادامه نام برده ایم نیز برای عملکرد حود نیاز به اینترنت دارند.

دسته بندی خوراکی ها در صفحه اصلی "سرآشپز من" قرار گرفته است که با لمس هر کدام، فهرست مربوط به آن باز میشود. این لیست شامل نام غذا، تصویر نمونه و مدت زمان پخت میگردد که تعداد لایک های کاربران را نیز باید به آن اضافه کنیم. همانطور که گفتیم، آموزش طرز تهیه خوراکی ها در اپلیکیشن فوق زیاد میباشد که میتوانید با استفاده از ابزار جستجوی هوشمند، موارد دلخواه خود را با سرعت بیشتری بیابید. این ابزار بر اساس نام غذا، دستور تهیه، مواد لازم، مدت زمان پخت ودرجه سختی عمل میکند و نتایج را به شما نشان میدهد.

پس از انتخاب خوراکی موردنظر که قصد تهیه آن را دارید، کافی است بر روی آن اشاره نمایید تا صفحه مربوط به آموزش نحوه پخت غذا باز شود. در این صفحه اطلاعاتی همچون درجه سختی، مدت زمان آماده شدن و تعداد نفراتی که میتوانند خوراکی مذکور را با توجه به مقدار مواد لازم مصرف کنند، به چشم میخورد. در انتها نیز تصاویری از مراحل تهیه غذا وجود دارد که مشاهده آنها بدون تردید، در امر یادگیری کمک بیشتری به شما خواهد کرد. اشتراک گذاری متن و افزودن به علاقه مندی ها از دیگر قابلیت های قابل ذکر در برنامه فوق هستند که از طریق منوی کناری میتوانید به موارد پسند شده، دسترسی داشته باشید.

امکانات موجود در "سرآشپز من" به اندازه ای هستند که کارایی آن را تضمین کنند اما انتظار میرفت که ایده پردازی های بیشتری در اپلیکیشن فوق انجام پذیرد. برای مثال بهتر بود که امکان بروزرسانی محتوا به صورت دستی وجود داشته باشد و یا حتی بخش های محتوایی دیگری با موضوع آشپزی در برنامه گنجانده شود. امیدواریم در آینده شاهد توسعه هر چه بیشتر این اپلیکیشن و افزایش کارایی آن باشیم.

از نظر AppReview، امتیاز این بخش 4.5 از 5 است.

سرآشپز من

قیمت :

این اپلیکیشن اندرویدی کاملا رایگان بوده و برای استفاده از آن، نیاز به صرف هیچگونه هزینه ای نیست. این موضوع در کنار سایر نکات مثبتی که برای "سرآشپز من" ذکر شد، بدون تردید باعث استقبال و رضایت خاطر مخاطبان از آن میگردد. از این رو AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


سرآشپز من