سلحشوران

معرفی، نقد و بررسی بازی سلحشوراننسخه 1.1.0

5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : هیجان انگیز
  • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • حجم : 89.5 مگابایت
دریافت برنامه/بازی سلحشوران از بازار سازنده : باران رویا

حوادثی که در طول تاریخ برای بشر اتفاق افتاده، امروزه به ایده هایی برای خلق فیلم های سینمایی یا بازی های رایانه ای تبدیل شده است. در این میان برخی کشورها همانند ایران که دارای تاریخ کهن و باستانی هستند، افسانه هایی با شخصیت های اساطیری دارند که به نوعی هویت آنها محسوب میشود. شاهنامه و اتفاقات رخ داده بین پهلوانان آن، ایده خوبی برای ساخت بازی به شمار می آید که این کار توسط یک تیم و در داخل کشور انجام گرفته است.

بازی مذکور که در ادامه به معرفی آن میپردازیم، "سلحشوران" نام دارد. با ما در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه باشید.

سلحشوران

گرافیک و رابط کاربری :

یکپارچگی قالب گرافیکی در بخش منوها و تناسب آن با موضوع، اولین نکته مثبت در ظاهر بازی فوق بوده که اشتیاق لازم را به کاربر میدهد. از دیگر نقاط قوت در محیط این بازی اندرویدی میتوانیم به رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب، انیمیشن های ملایم و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. در کل باید گفت که چهره "سلحشوران" در قسمت منوها، کم نقص و کاربرپسند میباشد هرچند انتظار میرفت از این لحاظ خلاقانه تر عمل گردد.

کاراکترهای موجود در بازی فوق از طراحی قابل ملاحظه ای بهره میبرند و در خلق آنها و سایر عناصر گرافیکی، به جزئیات پرداخته شده است. در کنار این نکته مثبت، وجود نقاط قوت دیگری همچون انیمیشن ها و جلوه های تصویری خلاقانه و چشم نواز و همچنین موزیک مناسب به همراه افکت های صوتی جالب، باعث جذابیت محیط اصلی "سلحشوران" گردیده و کاربران میتوانند در آن، به خوبی هیجان را حس کنند. بهتر بود که پس زمینه مبارزات نیز متنوع و متفاوت باشد تا گرافیک بازی از هر لحاظ تکمیل گردد.

سلحشوران

بازی فوق دارای منوهای متعدد میباشد که جابجایی بین آنها با سرعت بالا و حداقل پیچیدگی انجام میپذیرد. استفاده از امکانات موجود نیز راحت بوده و به کارگیری دکمه های کنترلی بدون دردسر زیاد صورت میگیرد. این ویژگی های مثبت به دلیل پیاده سازی رابط کاربری "سلحشوران" با رعایت استانداردهای لازم و استفاده از تکنیک های اصولی به وجود آمده اند. البته در این میان نقص هایی مانند عملکرد نادرست دکمه بازگشت در بستن پنجره های شناور به چشم میخورد که باعث ایجاد اختلال در جابجایی ها میشوند.

با توجه به نکات اشاره شده، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

سلحشوران

گیم پلی :

همانطور که گفتیم ایده ساخت این بازی اندرویدی از افسانه های شاهنامه گرفته شده اما تغییرات کوچکی نیز در آن به وجود آمده است. داستان "سلحشوران" از جایی آغاز میشود که نیروهای اهریمنی بعد از شکست سنگین در مقابل پهلوانان، با کمک جادوی سیاه در کالبد قهرمانان ظهور می یابند. در این میان چند سلحشور باقی میمانند و به مبارزه تن به تن میپردازند تا این سیاهی را از بین ببرند. در ادامه نحوه انجام بازی فوق را توضیح داده و امکانات آن را نام برده ایم.

پس از انجام یک مبارزه تمرینی به کمک راهنمای تعاملی، باید یک نام کاربری برای خود ایجاد نمایید و سپس با انتخاب یکی از شخصیت های دسته اول از میان سه گروه دیوان، پهلوانان و دلیران، وارد نبردهای واقعی شوید. در هر مرحله از "سلحشوران" با یک شخصیت مواجه میگردید که میزان قدرت آنها به تدریج و با پیشروی در مراحل، افزایش می یابد. ضربه معمولی، دفاع در مقابل حریف، ضربات متوالی، جادو، ضربه سنگین برای شکستن گارد دشمن و پرش همراه با ضربه، حرکاتی هستند که با استفاده از دکمه های موجود میتوانید در طول مبارزه از آنها بهره ببرید.

سلحشوران

در ازای هر برد در "سلحشوران"، تعدادی سکه و الماس به کاربر تعلق میگیرد که مقدار آن بستگی به کیفیت مبارزه و کمترین آسیب وارد شده به او دارد. شما میتوانید از امتیازات بدست آمده برای انتخاب کاراکترها و یا ارتقای آنها استفاده کنید که شامل قدرت ضربات، مقدار جان و یا حتی تغییر شکل ظاهری قهرمان با مواردی از جمله کلاه خود، دستبند و پابند، سلاح، نوع جادو و نحوه خوشحالی پس از پیروزی میشود. همچنین در بخش ارتقا پیشرفته، میتوانید میزان قدرت خود را تا حد قابل ملاحظه ای افزایش دهید که برای مبارزه با غول آخر مراحل سودمند خواهد بود.

علاوه بر امتیازات معمولی که پس از پایان هر نبرد در "سلحشوران" مشخص میگردد، دستاوردهای نیز تعریف شده اند که با رسیدن به آنها میتوانید به تعداد سکه و الماس خود اضافه کنید. بد نیست بدانید که در بازی فوق برای تعداد دفعات مبارزه محدودیت وجود دارد و چنانچه انرژی شما تمام شود باید منتظر تکمیل آن بمانید یا با خرج سکه و الماس آن را بازیابی نمایید. نتیجه تعداد برد و باخت هر کاربر، پیشرفت سطح او در بازی را مشخص میکند که در نوار بالای صفحه و کنار نام کاربری قابل مشاهده است.

 

سلحشوران

در پایان باید گفت که بازی فوق با وجود قابلیت های نام برده، دارای یک گیم پلی جذاب و هیجان انگیز میباشد و میتواند کاربران را تا مدت ها سرگرم کند. البته انتظار میرود که در آینده تنوع کاراکترها و تجهیزات کمکی بیشتر شود و همچنین مراحل بیشتری طراحی گردند. جالب اینجاست که در منوی اصلی "سلحشوران" گزینه ای تحت عنوان مبارزات آنلاین و تن به تن به چشم میخورد و نشان میدهد که تولیدکنندگان به فکر توسعه این بازی هستند. با این کار و رفع نواقص و کمبودهای جزئی، بازی فوق بدون تردید میتواند جزو نمونه های منتخب قرار گیرد.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

سلحشوران

قیمت :

برای دریافت این بازی اندرویدی نیاز به صرف هزینه نیست و میتوانید بطور رایگان از آن لذت ببرید. البته چنانچه به پیشرفت سریع تر در "سلحشوران" تمایل دارید، باید تعداد سکه و الماس خود را با خرید بسته های موجود افزایش دهید که قیمت آنها منصفانه به نظر میرسد. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

 

 

سلحشوران

معرفی، نقد و بررسی بازی سلحشوران

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


سلحشوران