سنجه

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سنجهنسخه 1.0

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : ابزارها
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 1 مگابایت
دریافت برنامه/بازی سنجه از بازار سازنده : ذهن دیجیتال

در طول رشد دانش بشری و پیدایش علوم مختلف، محاسبه ارقام واعداد از ضروری ترین موارد محسوب میشد و به همین دلیل از همان ابتدا واحدهایی برای شمارش و اندازه گیری پدید آمد. حتما شما نیز تا به حال با نام های مختلفی که برای اندازه گیری دما، مسافت، سرعت، حجم و غیره استفاده میگردند مواجه شده اید. در بسیاری از مواقع نیاز داریم تا این واحدها را به یکدیگر تبدیل کنیم. "سنجه" اپلیکیشنی است که به همین منظور تولید شده است. با ما در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید. سنجه

رابط کاربری:

اولین نکته ای که در برنامه فوق مهم به نظر میرسد، سهولت و سرعت استفاده از آن بوده که در گرو یک رابط کاربری روان میباشد. به دلیل پیاده سازی ساده و به دور از پیچیدگی های اضافه، "سنجه" از این لحاظ نیاز کاربران را تامین نموده و امتیاز خوبی کسب میکند.

محیط این اپلیکیشن اندرویدی با توجه به وظیفه آن از طراحی نسبتا استانداردی بهره میبرد و در این خصوص میتوانیم به نقاط قوتی همچون فونت مناسب، آیکن های گویا و یکپارچه، چیدمان مرتب لیست ها و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی اشاره کنیم. البته کاملا مشخص میباشد که دقت نظر کافی در طراحی قالب گرافیکی "سنجه" صرف نشده است. برای مثال باید عدم استفاده از طیف رنگ های زنده، اختصاص سربرگ به صفحات و طرح هماهنگ با قالب برای دکمه ها را نام ببریم که وجود آنها میتوانست به جذابیت ظاهری بیشتر بینجامد. AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. سنجه

کاربرد:

"سنجه" توانایی تبدیل انواع واحدهای اندازه گیری برای مسافت، زمان، جرم، سرعت، حجم، مساحت و دما را دارد و این موضوع بزرگترین نقطه قوت این برنامه اندرویدی به شمار می آید. روش کار نیز بسیار ساده بوده و کافی است تا نام واحد را از لیست انتخاب و رقم موردنظر خود را وارد نمایید. درنهایت با لمس دکمه محاسبه، نتایج بر حسب تمامی واحدها به نمایش درمی آید.

در اپلیکیشن فوق امکان تبدیل تاریخ هم به چشم میخورد که البته کامل نیست. "سنجه" تنها تاریخ میلادی را به شمسی تبدیل نموده و بهتر بود قابلیت انجام این تبدیل به صورت معکوس و یا حتی به تاریخ قمری نیز وجود داشته باشد. علاوه بر موارد اشاره شده، بخشی تحت عنوان "درباره واحدهای ایرانی" در برنامه فوق گنجانده شده است که شما را با واحدهای اندازه گیری وزن و طول در ایران قدیم آشنا میکند.

"سنجه" وظیفه خود را به نحو احسن انجام میدهد و نیاز به امکانات جانبی خاصی هم ندارد اما وجود قابلیت ثبت نتایج بدست آمده و یا حتی امکان ارسال اعداد و ارقام تبدیل شده، به وسیله پیام رسان و سایر برنامه های به اشتراک گذاری، میتوانست کارایی بیشتری به آن ببخشد.

AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. سنجه

قیمت:

شما میتوانید "سنجه" را بطور رایگان دریافت نموده و از آن به عنوان یک ابزار مناسب برای تبدیل واحدهای اندازه گیری به یکدیگر استفاده کنید. با توجه به این موضوع و اینکه عموم افراد از مخاطبان این اپلیکیشن اندرویدی هستند، امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    flawernaz 4
    Good

    به این نظر پاسخ دهید
سنجه