سون شارژ

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سون شارژ هوشمندنسخه 6.0

امتیاز کاربران
5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : خرید
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 4.3 مگابایت
دریافت برنامه/بازی سون شارژ هوشمند از بازار سازنده : سون شارژ

پس از ظهور خطوط اعتباری تلفن همراه و همه گیر شدن آن در میان مردم، بحث افزایش اعتبار مکالمه و خرید شارژ پیش آمد و روش های انجام این کار، تا به امروز پیشرفت کرد. استفاده از کدهای USSD از جمله آخرین راهکارهایی است که توسط اپراتورها و جهت شارژ سیم کارت ارائه گردید و این موضوع فرصت خوبی برای پدید آمدن انواع برنامه های موبایل در این زمینه شد.

"سون شارژ" یکی از این برنامه ها به شمار می آید که در ادامه آن را به شما معرفی میکنیم. همراه ما باشید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم. سون شارژ

رابط کاربری:

صفحه اصلی اپلیکیشن فوق از یک فهرست تشکیل شده که گزینه های آن به صورت تصاویر نمونه آرایش یافته اند. این موضوع ظاهر مناسبی به "سون شارژ" بخشیده است و در عین حال نقاط قوتی ازجمله رنگ بندی زنده و هماهنگ، چیدمان مرتب عناصر صفحه، فونت زیبا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی نیز در محیط این برنامه اندرویدی به چشم میخورد. در صفحات داخلی هم دقت نظر و حسن سلیقه کافی در طراحی قالب گرافیکی دیده میشود و مجموع این موارد، امتیاز خوبی را برای "سون شارژ" در پی خواهد داشت.

هرچند برنامه فوق شامل چند بخش مختلف میگردد اما عملیات مربوط به هریک تنها با یک اشاره انجام میپذیرد و تنها یک قسمت از اپلیکیشن است که نیاز به جابجایی در آن وجود دارد. سرعت این جابجایی در حد مطلوبی بوده و در کل باید گفت، استفاده از "سون شارژ" آسان میباشد. وجود این ویژگی برای چنین اپلیکیشن هایی با تعداد زیاد مخاطبان، بسیار حیاتی است.

جمع بندی موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد. سون شارژ

کاربرد:

آفلاین بودن عملیات خرید شارژ، خصوصیت بارز این اپلیکیشن اندرویدی به شمار می آید. این قابلیت به شما این امکان را میدهد که در هر کجا و هر زمان قادر به افزایش اعتبار سیم کارت و اینترنت پرسرعت خود باشید. لازم به ذکر است که کاربران ایرانسل میتوانند در "سون شارژ"، خط خود را به طور مستقیم و به صورت شگفت انگیز(اعتبار بیشتر)  شارژ نمایند. کد USSD مورد استفاده در برنامه فوق امکانات خوبی از قبیل ثبت کارت بانکی، خرید شارژ برای شماره های دیگر و قابلیت تکرار خرید قبلی در اختیار شما قرار میدهد.

در "سون شارژ" بخشی هم جهت خرید به صورت آنلاین و با استفاده از اینترنت درنظر گرفته شده است که شامل هر چهار اپراتور تلفن همراه میشود. قابلیت شارژ مستقیم سیم کارت های هر یک از این 4 اپراتور و همچنین امکان تعیین تعداد کدهای خریداری شده تا 5 عدد و انتخاب درگاه بانکی دلخواه جهت پرداخت، در این قسمت از برنامه به چشم میخورد. بد نیست بدانید که مشخصات لازم جهت پرداخت (مانند ایمیل و شماره تلفن) تنها یکبار نیاز به وارد کردن دارند و برای دفعات بعدی ذخیره میگردند.

با توجه به توضیحاتی که دادیم، اپلیکیشن فوق از هرجهت در انجام وظیفه ای که به عهده دارد کامل بوده و کارایی لازم را به کاربران میدهد اما از این موضوع هم نباید غافل شد که برخی از برنامه های رقیب، امکانات اضافه تری نیز در خود گنجانده اند. امکان استعلام اعتبار، ساده ترین قابلیتی است که کمبود آن در "سون شارژ" احساس میشود.

درنهایت، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. سون شارژ

قیمت: همانطور که انتظار میرود، "سون شارژ" نیز همانند سایر برنامه های مشابه به صورت رایگان عرضه شده است. با توجه به این موضوع و با درنظر گرفتن میزان کارایی این برنامه اندرویدی، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.   پاورقی : شما میتوانید برای خرید شارژ از طریق وبسایت "سون شارژ" نیز اقدام کنید.

نسخه جدید این برنامه اندرویدی با چهره ای کاملا متفاوت نسبت به قبل عرضه شده است. طراحی ساده تر و در عین حال جذاب تر قالب گرافیکی، مشخصه اصلی این نسخه از "سون شارژ" میباشد که با توجه به آن، AppReview امتیاز بخش مربوطه را به 5 از 5 تغییر میدهد.

به غیر از دگرگونی ظاهری اپلیکیشن فوق، افزوده شدن امکانات جدید به آن نیز قابل توجه بوده که باعث افزایش کارایی "سون شارژ" نسبت به قبل شده است. شما میتوانید علاوه بر خرید شارژ، از خدمات دیگر اپراتورهای تلفن همراه نیز استفاده نمایید که برای مثال باید به استعلام مانده حساب و یا شارژ دستی اعتبار اشاره کنیم. ازنظر AppReview، امتیاز بخش کاربرد به 5 از 5 افزایش می یابد.

=================بروزسانی دوم====================

از مهمترین تغییراتی که در نسخه جدید "سون شارژ" به چشم میخورد، باید به امکان ثبت نام و مشاهده سابقه خرید اشاره کنیم. با ساخت حساب کاربری در این اپلیکیشن اندرویدی، میتوانید تاریخچه خریدهای خود را مشاهده نمایید و بر آنها نظارت داشته باشید. علاوه بر این قابلیت دیگری با نام شناسایی اس ام اس به نسخه 4.4 برنامه فوق افزوده شده که با استفاده از آن، دیگر نیازی به نوشتن کد شارژ خریداری شده نخواهد بود چون شماره رمز به صورت خودکار در فیلد مربوطه قرار میگیرد و به راحتی میتوان اعتبار سیم کارت را افزایش داد.

تغییر ظاهر این برنامه اندرویدی در صفحه اصلی، از دیگر موارد قابل ذکر در تغییرات آن میباشد که چهره متفاوتی به "سون شارژ" بخشیده است. البته قبلا امتیاز کامل را به رابط کاربری اختصاص داده شده بود اما باید گفت که محیط آن نسبت به نسخه های قبلی جذاب تر گردیده و بیشتر مورد پسند کاربران قرار خواهد گرفت.

com.android.seven_6

هرچند AppReview تغییری در امتیازات اپلیکیشن فوق نمیدهد اما درصورتی که روند توسعه "سون شارژ" به همین نحو پیش رود، میتواند آن را به عنوان یک نمونه منتخب معرفی کند.

===================بروزرسانی سوم==================

در نسخه 5.0 این برنامه اندرویدی، امکانات بیشتری برای کاربران فراهم شده است که از جمله مهمترین آنها میتوانیم به تهیه شارژ رایتل به صورت مستقیم و همچنین خرید آفلاین بسته های اینترنت، پرداخت قبض سیم کارت های دائمی برای ایرانسل اشاره کنیم. علاوه بر این، قابلیت هایی همچون واردکردن مبلغ دلخواه جهت شارژ مستقیم ایرانسل و وارد کردن شماره تلفن از لیست مخاطبین در تلفن همراه جهت تهیه شارژ برای آن نیز در نسخه جدید "سون شارژ" به چشم میخورد.

com.android.seven_5

با توجه به تغییرات ذکر شده، باید گفت که کارایی این اپلیکیشن اندرویدی در خصوص وظیفه ای که بر عهده دارد، کامل بوده و میتواند نیاز کاربران را به خوبی برطرف نماید. از این رو، AppReview دلیل قانع کننده برای معرفی کردن "سون شارژ" به عنوان یک نمونه منتخب در اختیار دارد.

==================بروزرسانی چهارم==================

هم اکنون نسخه جدیدی از برنامه فوق به شماره 5.2 در دسترس کاربران قرار گرفته است که شاهد تغییرات مهمی در آن هستیم. جذاب تر شدن قالب گرافیکی "سون شارژ" یکی از این تغییرات میباشد و باید گفت که ظاهر جدید این اپلیکیشن اندرویدی، میتواند نظر مثبت هر کاربر مشکل پسندی را به خود جلب کند! به کارگیری هوشمندانه تر رنگ ها و تکنیک های بصری با صرف سلیقه و دقت نظر زیاد، باعث ایجاد چنین ویژگی شده است.

از این پس میتوانید با استفاده از "سون شارژ"، برای تمدید اعتبار مکالمه سیم کارت خود، به صورت آنلاین و با مراجعه به درگاه پرداخت بانک نیز عمل کنید. علاوه بر این، امکانات دیگری همچون پرداخت قبوض با وارد کردن شناسه یا استفاده از بارکدخوان و استعلام موجودی حساب های بانکی، در این برنامه اندرویدی گنجانده شده است که بدون تردید باعث افزایش کارایی آن خواهد شد.

مواردی که ذکر شد، جزو مهمترین تغییرات اپلیکیشن فوق در نسخه جدید آن هستند و موارد دیگری از قبیل قابلیت درج خودکار کد شارژ (قسمت تنظیمات)، پاسخ به سوالات متداول کاربران، نمایش اطلاعیه های مهم در بخش جداگانه و امتیازدهی به خریداران جهت اعطای شارژ رایگان نیز در "سون شارژ" پیاده سازی شده اند. چنین تلاشی برای توسعه یک اپلیکیشن ستودنی است و باید گفت که این برنامه مستحق محبوبیت و تعداد دانلود زیاد نزد مخاطبان میباشد.

AppReview قبل از ایجاد تغییرات نام برده، "سون شارژ" را به عنوان یک نمونه منتخب با امتیاز کامل معرفی کرده بود.

= = = = = == = = = == = ==بروزرسانی پنجم= == = = == = = == = = =

برنامه فوق در نسخه 5.4 خود، بار دیگر تغییراتی پیدا کرده است که با توجه به دریافت امتیاز کامل از قبل، تنها به صورت موردی به آنها اشاره میکنیم.

تغییرات "سون شارژ" در نسخه جدید عبارتند از:

دگرگونی ظاهری در صفحه اول و رنگ منوی کناری که باعث ایجاد هماهنگی بهتر در قالب گرافیکی گردیده است.

اضافه شدن درگاه بانک سامان که میتوانید از قسمت تنظیمات استفاده آن را انتخاب کنید.

شرکت در قرعه کشی هفتگی بدون نیاز به ثبت نام

بروزرسانی خودکار برنامه

و موارد دیگری که مربوط به جوایز و قرعه کشی ها میشوند و نام بردن آنها ضروری نیست.

========== بروزرسانی ششم - 2 دی 1394 ===========

با وجود اینکه امکانات و قابلیت های "سون شارژ" نسبت به وظیفه ای که بر عهده دارد، کامل میباشد اما با این حال روند بروزرسانی خود را همچنان طی میکند بطوریکه در نسخه جدید نام آن به "سون شارژ هوشمند" تغییر یافته است. مهمترین امکاناتی که به این نسخه از اپلیکیشن فوق اضافه شده اند را در زیر نام برده ایم.

سون شارژ هوشمند

امکان خرید شارژ وایمکس ایرانسل، انواع گیف کارت های گوگل پلی، ایکس باکس و آمازون و همچنین خرید آنتی ویروس که مورد اول علاوه بر حالت آنلاین به صورت آفلاین نیز قابل انجام است.

قابلیت پرداخت قبض های اداره مالیات و جریمه های رانندگی

امکان جالب ایجاد میانبر برای خرید سریعتر شارژ که میتواند بسیار مفید باشد.

گزینه های بیشتر در قسمت تنظیمات

بهبود سیستم امتیاز دهی در ازای خرید شارژ که از این پس دریافت امتیاز با خرید از طریق وبسایت "سون شارژ" نیز امکان پذیر میباشد.

سون شارژ هوشمند

علاوه بر موارد نام برده، قابلیت جالب و کاربردی دیگری به این اپلیکیشن اندرویدی افزوده شده تا از این پس شارژ باطری نیز توسط آن کنترل و مدیریت شود! با اتصال دستگاه به منبع شارژ، صفحه ای در پیش روی شما قرار میگیرد که اطلاعات مربوط به باطری را نشان میدهد و با لمس دکمه فعالسازی میتوانید منابع سیستم مانند وای فای، بلوتوث و غیره را از کار بیندازید تا باطری سریعتر شارژ شود.

سون شارژ هوشمند

امکانات دیگری نیز به نسخه جدید "سون شارژ هوشمند" افزوده شده اند که نام بردن همه آنها در حوصله این مطلب نمیگنجد. همچنین بد نیست به تغییرات ظاهری این برنامه اندرویدی نیز اشاره کنیم که باعث یکپارچگی و جذابیت بیشتر در قالب گرافیکی آن شده است. باید گفت که تولیدکنندگان اپلیکیشن فوق برای فراهم نمود رضایت مخاطبان خود از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند و این موضوع قابل قدردانی و سپاس میباشد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  فال حافظ 5
  آفلاین بودن عملیات خرید شارژ این اپ فکر کنم از بقیه متمایزش کنه ممنون ازم عرفی برنامه خرید شارژ راحت

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  تلفن گویا
  واقعا برنامه خوبیه... حتما توصیه میکنم استفاده کنید

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  پنل اس ام اس
  مطلب بسیار مفیدی بود ممنون

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  سمیه یونسی
  اپلیکیشن بسیار خوبی هست، ممنون که این اپلیکیشن را رایگان عرضه میکنید. استفاده کردم بسیار راحت و کارامد بود سپاس فراوان

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  سندباد
  من از این اپلیکیشن استفاده کردم عالی بود

  به این نظر پاسخ دهید
 6. avatar
  شیوا 5
  چندین ماهه دارم باهاش کار میکنم حرف نداره

  به این نظر پاسخ دهید
 7. avatar
  مرتضی 2.5
  سلام، چرا از شماره های 0903 ایرانسل پشتیبانی نمیکنه، وقتی شماره رو وارد میکنم پیغام میده شماره را صحیح وارد کنید، چندین بار وارد میکنم ولی هر بار همین پیغام رو میده ! ظاهرا هنوز از این سری از سیمکارت های 4G ایرانسل پشتیبانی نمیکنه! امیدوارم برطرف کنید از ضعف رو. ممنون.

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   سون شارژ 5
   سلام در نسخه جدید این مشکل برطرف شده است با تشکر

   به این نظر پاسخ دهید
 8. avatar
  مریم
  سلام امروز مثه همیشه خط ایرانسل یکی از اعضا خانواده رو شارژ کردم موقع شارژ کردن بازم مثه همیشه 5000ت رو انتخاب کردم بعد از اون وقتی پیامک خرید برام اومد متوجه شدم 50هزار ت کم شده همینطور متعجب بودم چون اصا گزینه 50هزار ت توی لیست نیستتتت اعجاب قضیه هم همینه خلاصه یه بار دیگه امتحان کردم اینبارم جهت بررسی خط خودم 2000ت شارژ می خواستم کنم باورتون نمیشه مجددا 20هزار ت کسر شد من الان هنگم لطفا بررسی کنید

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   سون شارژ 5
   سلام خانوم محترم اول باید از همه چی بابت این مشکل از شما عذر بخام حق با شماست اما با توجه به سابقه ای که داریم این مشکل از برنامه نبوده و مربوط به شرکت تامین کننده شارژ بوده که شرکت هم این مسئولیت رو بر عهده نمیگرفت اما 50 تومن که از حسابتون کم شده بود ،بجاش سیستم شارژ 50 تومنی بهتون داده بود و خودتون هم به این مسئله اگاه هستین.پس جای نگرانی بابت پولتون نداشته باشین ما پیرو مکاتبات با شرکت،و به دلیل عدم قبولی از طرف شرکت مجبور شدیم در نسخه 5.4 با شرکت جدید قرار داد ببندیم این شرکت جدید هیچ مشکلی مثل شرکت قبلی ندارد و تمامی مسولیت ها رو قبول میکنه شرکت جدید علاوه بر پرداخت افلاین(بدون اینترنت)امکان پرداخت انلاین رو هم به ما دادن تا کاربران رو بیشتر بتونیم راضی نگه داریم و بهتر بتونیم در خدمت کاربرامون باشیم در نسخه جدید امکانات بهتری اعمال شده که میتونین با نصب اش شاهد ان باشید

   به این نظر پاسخ دهید
 9. avatar
  امیرپویا 5
  سلام در تاریخ 16 تیرماه 94 شارژ ایرانسل خریداری کردم از حساب کسر شد اما شارژ انجام نشد. لطفا پیگیری نمایید. با تشکر از برنامه خوبتان

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   سون شارژ 5
   سلام کاربران گرامی لطفا مشکلات موجود در رابطه با خرید رو به پشتیبانی اعلام کنین پشتیبانی ما بصورت تلفنی و ایمیل در اختیار همه کاربران قرار داره و اماده پاسخگویی به همه مشکلات شما عزیزان است با تشکر

   به این نظر پاسخ دهید
 10. avatar
  ناصر
  شارژ رایتل خریدم با برنامه 22000 تومان از حسابم کم شد اما خطم شارژ نشد زنگ زدم شرکتش هیچ کس جواب نمیده

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   سون شارژ 5
   سلام لطفا با توجه به اینکه خریدتون انلاین بوده یا افلاین با پشتیبانی تماس بگبربد و یا ایمیل ارسال فرمایید به دلیل حجم کاری زیاد به احتمال قوی پشت خط بوده اید با تشکر

   به این نظر پاسخ دهید
 11. avatar
  تنها 5
  محشره بخدا

  به این نظر پاسخ دهید
 12. avatar
  مهدی 5
  عالیه مخصوصا نسخه جدیدش

  به این نظر پاسخ دهید
 13. avatar
  مینا 5
  خیلی عالیه.همیشه خریدامو با این انجام میدم

  به این نظر پاسخ دهید
 14. avatar
  حمید 5
  خیلی خوبه از این بهتر نمیشه

  به این نظر پاسخ دهید
 15. avatar
  ابراهیم جلمبادانی 5
  دیدگاه :yes:

  به این نظر پاسخ دهید
 16. avatar
  محمد 5
  سلام دسستون درد نکنه واقعا برنامتون عالیه

  به این نظر پاسخ دهید
 17. avatar
  علی اکبر عمویی کمیشانی 2.5
  با درود من با این برنامه شارژ رایتل گرفتم ولی بعلت مشکلات ارتباطی هزینه رو از حسابم کسر کرد ولی شارژ نداد ، حالا هم نمیدونم با کجا باید تماس بگیرم ؟ زنگ زدم بانک سامان میگه به ما ارتباطی نداره ، دوستان کسی هست که بتونه راهنمایی کنه ؟

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   علی 5
   سلام لطفا با پشتیبانی تماس بگیرین 021-47626767

   به این نظر پاسخ دهید
 18. avatar
  سیامک 5
  این برنامه هم مثل سون ویجت تکه ممنون

  به این نظر پاسخ دهید
 19. avatar
  علی 5
  عالیه

  به این نظر پاسخ دهید
 20. avatar
  محمد 5
  به نظر من که خیلی برنامه خوبیه گرافیک ساده و کاربر پسند هم داره ممنون که همچین برنامه ای رو بصورت رایگان انتشار دادن

  به این نظر پاسخ دهید
سون شارژ هوشمند