سیبیتا

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سیبیتانسخه 1.0

امتیاز کاربران
0 5 0 1

یکی از راه های حفظ سلامت جسم، کاهش اضافه وزن بدن میباشد. البته مزیت دیگر این کار داشتن اندامی متناسب بوده و خیلی از افراد به این موضوع بیشتر اهمیت میدهند! برای اینکه به این مهم دست پیدا کنیم، درکنار ورزش و فعالیت روزمره باید رژیم غذایی مناسبی نیز داشته باشیم. از آنجا که مراجعه به پزشکان متخصص تغذیه معمولا با هزینه های سنگین همراه خواهد بود، بنابراین چنین کاری برای برخی از افراد میسر نیست اما آیا راه دیگری نیز وجود دارد؟ "سیبیتا" اپلیکیشنی است که به شما کمک میکند رژیم غذایی خود را بیابید و به آن عمل کنید. در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه ما باشید. سیبیتا

رابط کاربری:

شادابی و جذابیت، نکاتی هستند که در ظاهر این برنامه به چشم میخورند و دلیل وجود این ویژگی ها در محیط "سیبیتا"، استفاده از رنگ های زنده میباشد که هماهنگی خوبی نیز با یکدیگر دارند. علاوه بر این، به کارگیری آیکن های زیبا و اشکال گرافیکی متنوع، به زیبایی هر چه بیشتر این اپلیکیشن اندرویدی کمک کرده است. فونت مناسب و چیدمان مرتب فهرست ها را نیز باید به نقاط قوت "سیبیتا" اضافه کنیم.

در مقابل این نکات مثبت، مواردی نیز یافت میشوند که بهتر است دقت نظر بیشتری روی آنها صورت گیرد یا به عبارت دیگر، پیاده سازی آنها به نحو دیگری باشد. برای مثال با افزودن مخلفات در صفحه وارد کردن برنامه غذایی، ظاهر نامناسبی برای لیست مربوطه پدید می آید. نقص دیگری که میتوانیم به آن اشاره کنیم، تمام صفحه شدن برنامه در برخی از صفحات میباشد.

سرعت دسترسی به بخش های مختلف این اپلیکیشن استاندارد است و پیچیدگی خاصی در استفاده آز آن وجود ندارد. در "سیبیتا" سعی شده با استفاده از ترفندهای استاندارد، حداقل تعداد جابجایی بین صفحات اتفاق بیفتد که البته نقص های کوچکی در این میان دیده میشود.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. سیبیتا

کاربرد:

در اپلیکیشن فوق، باید برنامه غذایی خود را طبق 6 وعده ای که در طول شبانه روز تعریف شده است وارد کنید تا "سیبیتا" با تجزیه و تحلیل و جمع بندی آنها، دستورات و رهنمون هایی به شما بدهد. متن این دستورات در صفحه اصلی این برنامه اندرویدی و بعد از قسمت "تصویر روز" به نمایش در می آید و بدون تردید، صحت اطلاعات ورودی و دقت بیشتر در تکمیل رژیم روزانه، پیام منطقی تری از سوی این برنامه به همراه خواهد داشت.

مهمترین قسمت "سیبیتا"، تقویم هفتگی آن میباشد که یادداشت های شما (رژیم غذایی) در آن ثبت میگردند. مواردی که باید وارد کنید، شامل نوع خوراکی های مصرف شده در وعده های 6 گانه و مخلفاتی میشود که احیانا همراه آنها میل نموده اید. علاوه بر اینها، میبایست مقدار آب مصرفی، میزان خواب، تحرک و روحیه خود را مشخص کرده و حتی موفقیت های بدست آمده در طول روز را یادداشت نمایید. در صفحات موسوم به "بشقاب سالم"، گزینه های دیگری نیز به چشم میخورند که از آن جمله میتوانیم نمره توجه امروز کاربران به رژیم و درجه سیری آنها را نام ببریم.

از اینجا به بعد کار شما به اتمام میرسد و بقیه امور بدست "سیبیتا" خواهد بود. در واقع، اطلاعات به سرور اپلیکیشن فوق فرستاده شده تا نتیجه ارزیابی آنها برای کاربران ارسال گردد. به غیر ساختار کلی برنامه که مربوط به نحوه عملکرد آن میشود، امکانات جانبی دیگری وجود ندارد و میتوان قابلیت هایی نظیر یادآوری کاربران برای ثبت اطلاعات در طول روز را برای آن مفید دانست.

بد نیست بدانید، "سیبیتا" حریم شخصی شما را حفظ میکند و برای استفاده از آن ابتدا میبایست ثبت نام کرده و یک کلمه کاربری و رمز عبور تعیین نمایید تا دیگران نتوانند وارد برنامه شوند. امتیاز AppReview به این بخش 4 از 5 است. سیبیتا

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی رایگان میباشد و استفاده از آن برای هر کس سودمند خواهد بود. با توجه به این موضوع، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پاورقی: طبق اطلاعات بدست آمده، برنامه فوق در بهمن ماه منتشر خواهد شد و شما میتوانید برای استفاده از خدماتی که در بالا به آن اشاره شد به وب سایت "سیبیتا" مراجعه کنید.

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    فرید 5
    به نظر گزینه جالبی برای سلامتی میاد به خصوص برای من که خیلی چاقم.

    به این نظر پاسخ دهید