سی سی جی سیما

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سی سی جی سیمانسخه 1.6.2

3.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 342 کیلوبایت

با پیدایش صنعت تلویزیون و اولین برنامه‌های تلویزیونی، سرگرمی جدیدی برای مردم سراسر دنیا فراهم گردید و در طی مدت زمان کوتاهی به یکی از پرطرفدارترین سرگرمی های روزمره تبدیل شد. اکنون با گذشت سالها و پیشرفت تکنولوژی، سالیانه محتوای تلویزیونی مختلفی تولید میشود که دسترسی به آنها کار سختی نیست و در این میان، منابع معتبر و جامعی وجود دارند که به معرفی این محتوای تلویزیونی (برنامه‌های تلویزیونی) میپردازند تا مخاطبان طبق سلیقه خود، محتوای دلخواه را برای تماشا انتخاب کنند.

اپلیکیشن "سی سی جی سیما" نیز میتواند به عنوان یکی از این منابع مورد استفاده قرار بگیرد. ما را در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

سی سی جی سیما

رابط کاربری:

به دلیل سبک پیاده سازی برنامه فوق که با نام web view آن را میشناسیم، محیط چندان جذاب و کاربرپسندی خلق نشده است و باید گفت که قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد. استفاده از عناصر بصری نامتناسب (مثل آیکن ها) در کنار رنگ بندی بی روح و ناهماهنگ، ظاهر برنامه را تحت تاثیر منفی قرار داده و حتی در به کارگیری فونت ها نیز شاهد کم دقتی هستیم. تنها مورد مثبتی که در قالب گرافیکی "سی سی جی سیما" به چشم میخورد، چیدمان مرتب اجزای صفحه میباشد که البته نمیتواند سایر نواقص را جبران کند!

علاوه بر مواردی که اشاره شد، سبک پیاده سازی اپلیکیشن فوق در رابط کاربری آن نیز تاثیر منفی بر جای گذاشته است و هرچند جابجایی بین بخش های مختلف آن با سرعت نسبتا خوبی انجام میپذیرد اما در عین حال نقص هایی همچون نیاز به بستن همه صفحات باز شده جهت بازگشت به صفحه اول نیز خودنمایی میکند. البته منوی "سی سی جی سیما" و درنظر گرفتن دکمه خروج از برنامه تا حدودی این مشکل را رفع نموده اما در کل، انتظار میرفت از ترفندهای ویژه ای جهت روان تر کردن رابط کاربری استفاده گردد.

امتیاز AppReview به این بخش، تنها 2 از 5 است.

سی سی جی سیماکاربرد:

سوالی که به احتمال زیاد ذهن شما را مشغول میکند، این است که "سی سی جی سیما" دقیقا چه وظیفه ای بر عهده دارد. این برنامه اندرویدی، درواقع مرجعی برای نمایش اطلاعات مجموعه های تلویزیونی (سریال ها) در دسته بندی های مختلف از قبیل نمایشی، طنز، پویانمایی، واقع نمایی، مستند، برنامه های خبری، گفتگوها و بازی های تلویزیونی، فیلم ها و مجموعه های کوچک تلویزیونی میباشد.

با انتخاب هر یک از گروه های نام برده، لیست عناوین مجموعه ها به نمایش درمی آید که شامل یک تصویر، نام ( به فارسی و انگلیسی) و امتیاز میشود. درصورتی که بر روی یکی از عناوین اشاره کنید، به صفحه جزییات آن منتقل خواهید شد و اطلاعات بیشتری همچون سبک محتوا، تعداد فصل ها و بخش ها، مدت زمان هر بخش، کشور و شرکت سازنده، شبکه های تلویزیونی پخش کننده و سال های پخش در اختیار شما قرار میگیرد. در انتهای صفحه میتوانید خلاصه ای از داستان فیلم را نیز مطالعه کنید که خالی از لطف نیست.

حال که با کاربرد "سی سی جی سیما" آشنا شدید، لازم است تا امکانات آن را نیز نام ببریم. در صفحه اطلاعات هر عنوان، دکمه ای جهت افزودن به لیست تماشا پیش بینی شده که البته پس از ثبت نام و ورود با حساب کاربری قابل استفاده خواهد بود. عملکرد این دکمه شبیه به قابلیت افزودن به علاقه مندی ها میباشد که وجود آن میتواند مفید واقع شود. درکنار آیکن مذکور، آیکن های دیگری هم به چشم میخورد که کاربرد آنها مشخص نبوده و راهنمایی هم در خصوص نحوه استفاده از آنها ارائه نشده است. ابزار جستجو و امکان مشاهده تازه ترین مجموعه های تلویزیونی، از دیگر امکانات جانبی "سی سی جی سیما" هستند.

اینطور به نظر میرسد که اپلیکیشن فوق به امکانات بیشتری احتیاج نداشته باشد اما از آنجا که به صورت عمومی توسط کاربران مورد استفاده قرار میگیرد، میتوانست قابلیت هایی نظیر امکان ارسال نظر و امتیازدهی در خود داشته باشد. این قابلیت، کوچکترین ایده ای است که انتظار میرفت در "سی سی جی سیما" مد نظر قرار بگیرد و امیدواریم در آینده شاهد توسعه بیشتر این برنامه باشیم.

از نظر AppReview، امتیاز 3.5 از 5 به این بخش اختصاص می یابد.

سی سی جی سیما

قیمت:

بدون تردید، این اپلیکیشن اندرویدی مخاطبان زیادی خواهد داشت که علاقه مند به کسب اطلاعات درمورد مجموعه های تلویزیونی هستند و با توجه به این موضوع، بهتر بود با قیمت کمتری عرضه گردد. علاوه بر این، انتظار میرود نواقصی که برای "سی سی جی سیما" برشمردیم برطرف و موجبات رضایت هرچه بیشتر کاربران فراهم شود.

جمع بندی نکات نام برده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

افزوده شدن سیستم خرید درون برنامه ای به "سی سی جی سیما"، اساسی ترین تغییر آن در نسخه جدید به شمار میرود که همراه با نمایش تبلیغات سامانه عدد در پایین صفحه خواهد بود. کاربران از این پس میتوانند اپلیکیشن فوق را به صورت رایگان دریافت نمایند و برای استفاده از همه امکانات، آن را به نسخه کامل ارتقا دهند. این موضوع کمک میکند تا مخاطبان بیشتری با این برنامه اندرویدی آشنا شوند هرچند قیمت نهایی بدون تغییر باقی مانده است. بد نیست به قابلیت دانلود یا خرید مجموعه فیلم ها از وبسایت های ارائه دهنده نیز اشاره کنیم که میتواند برای علاقه مندان مفید واقع شود. سی سی جی سیمامواردی که توسط AppReview ذکر گردید، تغییری در امتیازات برنامه فوق به وجود نمی آورد و انتظار میرود که امکانات پیشرفته تری به آن افزوده شود.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


سی سی جی سیما